Bağcılar Göztepe Mahallesi İş Kazası Avukatı

İş kazası, işçinin iş yerinde ya da iş yeri sahibinin verdiği görev ile gittiği yerde başına gelen kazalara denir. Bu kazalar yaralanma ya da ölümle sonuçlanabilir. Yaralanma ile sonuçlanan iş kazalarında iş yeri sahibine yaralanan kişinin kendisi bizzat dava açar. Ölüm ile sonuçlanan iş kazalarında ise iş yeri sahibine dava açacak olan taraf ölen kişinin yakınlardır. Göztepe Mahallesi iş kazası avukatı hizmeti sunan uzman avukatlardan iş kazaları konusunda danışma yardımı alabilirsiniz.

Göztepe Mahallesi İş Hukuku Avukatı

İş hukuku davaları iş kanunu olarak da bilinir. İş kanunu 1475 numaralı kanuna verilen isimdir. Bu kanun içerisinde işverenler ile işçilerin birbirleri arasında geçen anlaşmazlıklar incelenir. İş hukukunu genel bir şekilde tanımlamak gerekirse iş ilişkisi içerisinde bulunan kişilerin uymak durumunda olduğu kurallar olarak açıklayabiliriz.

İş hukuku resmi bir iş yerinde çalışma sürecinin başlaması ile birlikte devreye girer. Bağcılar iş hukuku avukatı görevini yerine getiren avukatlardan bu konuda destek alabilirsiniz.

Göztepe Mahallesi İşçi Avukatı

İş hukuku dalında kendisini geliştirmiş, bu davalara yoğun olarak bakan avukatlar işçi avukatı olarak isimlendirilir.

Göztepe Mahallesi İş Kazası Tazminatı

İş kazası sonrasında tazminat davasının açılabilmesi için 10 yıllık bir zamanaşımı süresi vardır. İş kazası tazminatını açmadan önce kazanın tespiti davasının açılması ve sonuçlanması gerekir. Bağcılar bölgesinde hizmet veren büromuzdan bu konuda yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-goztepe-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kadikoy-goztepe-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/beykoz-goztepe-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-goztepe-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kadikoy-goztepe-mahallesi-avukat.html

Hemen Ara