Beykoz Göztepe Mahallesi Avukat

Boşanma bir kişinin evliliğinin yasal olarak diğer kişi ile bozulması olarak kısaca özetlenebilir. Boşanma verilerine baktığımız zaman Göztepe Mahallesi gibi Türkiye’nin ve Dünya’nın çeşitli yerlerinde pek çok boşanma davasının sürdüğünü gözlemliyoruz. Bu nedenle, bu işleri yürüten Kadıköy, Göztepe Mahallesi avukatlarına, Türkiye’nin ve Dünya’nın avukatlarına büyük iş yükü düşüyor.

İddet Süresi Nedir, Ne Kadardır?

Boşanma sırasında en sık karşımıza çıkan sorulardan bir tanesi iddet süresidir. İddet süresi bekleme anlamına gelip, boşanma kararının kesin olarak verilmesinden itibaren başlayan süredir. Yeniden evlilik yapılması için yasal olarak gerekli görülen süredir. İddet süresi kadın taraf için boşanma kararının verildiği günden itibaren 300 gündür. Bu süre dava açılarak kaldırılabilir. Erkek taraf için ise iddet süresi geçerli değildir.

Boşanma Halinde Nafaka Ödemek Zorunda Mıyım? Ne Kadar Nakafa Öderim?

Boşanma sırasında karşımıza çıkan diğer önemli konu ise nafakadır. Nafaka konusunda verilecek karar hakim tarafından belirlenir. Hakim karar verirken tarafların sosyal ve ekonomik durumunu göz önünde bulundurarak bir sonuca karar verir. Kanunda nafaka için önceden belirli bir oran yoktur ve her zaman ödenme zorunluluğu yoktur.

Boşanmanın iyi bir şekilde sonuçlanabilmesi için dikkat edilmesi gereken ilk nokta Mehmet Ali Helvacı gibi iyi avukatlarla çalışmaktır. Herkesin her konuda tam bilgiye sahip olması mümkün değildir. Alanında uzman avukatlar bu açıdan önemlidir.

İlginizi Çekebilir;

İstanbul Boşanma Avukatı | Boşanma Davası

Beykoz Örnekköy Mahallesi Avukat

Beykoz Merkez Mahallesi Boşanma Avukatı

İddet Müddeti | İddet Müddeti Kaç Gün 2022

Bağcılar Göztepe Mahallesi İş Kazası Avukatı

“Beykoz Göztepe Mahallesi Avukat” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara