Beykoz Kaynarca Mahallesi Avukat

Birbirine ömür boyu mutluluk sözü veren çiftler kimi zaman anlaşmazlıkların yaşanması ile bu sözü tutamayarak boşanma mahkemelerinde soluğu alabiliyorlar. Evlilik birliğinin bozulması olarak kısaca tanımlanabilecek boşanma, Kaynarca Mahallesi’nde ve çevre bölgelerde sıklıkla karşımıza çıkan bir durum olmaktır. Bu durumda Kadıköy, Kaynarca Mahallesi avukatlarının çalışmaları ile kimi zaman anlaşmalı olarak kimi zaman çekişmeli olarak dile getirilen boşanma davaları sonuçlandırılabiliyor.

Hangi Durumlarda Boşanma Davam Geçerli Sayılmaz?

Boşanma sebeplerini daha yakından incelemeye aldığımız zaman karşımıza geçinemiyoruz, uyuşamıyoruz zaten yaşamlarımızı ayrı sürdürüyoruz gibi söylemleri sıkça duymaktayız. Fakat burada bilinmesi gereken önemli nokta taraflardan birinin boşanmak için gerekçe olarak uyuşamıyoruz gibi bir gerekçeyi gösteremeyeceğidir. Genellikle insanlar bunu duyduğunda son derece şaşkınlığa uğruyor. Bu boşanmak isteyen herkesin aklında bulundurması gereken bir bilgidir.

Boşanma Davasının Geçerli Sayılması için Gösterilen Gerekçeler Nelerdir?

Türk Hukuku’na göre uygun olan davranış yeterli bir sebep yok ise anlaşmalı olarak boşanmak, anlaşmalı boşanma söz konusu değilse çekişmeli davaya konu olan sebeplerin kanıtlanarak mahkemeye sunulmasıdır. Bu sebepler zina yapılması, onur kırıcı davranışlar, yüz kızartıcı suçlar, küçük düşürücü suçlar, evin veya eşin terk edilmesi, ahlaka aykırı durumlar, akıl hastalıkları ve ruhsal hastalıklar olarak örnek gösterilebilir. Bu ve benzeri suçların takibi ve ispatı ise boşanma uzmanlığı olan Mehmet Ali Helvacı gibi avukatlar sayesinde yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Kaynarca Mahallesi İş Kazası Avukatı

Şiddetli Geçimsizlik Nedeni İle Boşanma Nasıl Olur?

Kaynarca Mahallesi İşçi Avukatı

Kaynarca Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Beykoz Kaynarca Mahallesi Boşanma Avukatı

Yorum yapın

Hemen Ara