Beykoz İshaklı Mahallesi Avukat

Boşanma davaları şekil ve üsul yönlerinden birbirinden farklılık gösterse de, bu davaların ortak noktaları evlilik birliğini yasal olarak sonlandırmalarıdır. İshaklı Mahallesi’nde olduğu gibi her sene pek çok boşanma davası görülmektedir. Bu davalar için gerekli belgelerin toparlanması, boşanma davasında delil olarak kullanılacak şeylerin iyi belirlenmesi, davanın nerede açılacağına karar verilmesi gibi pek çok ayrıntıya hakim olunması gerekmektedir. Bu noktada Kadıköy, İshaklı Mahallesi avukatları devreye giriyor.

Boşanma Davaları ve Velayet Süreci

Boşanma söz konusu olduğu zaman karşımıza en sık çıkan konulardan bir tanesi velayet konusudur. Velayet kelime anlamı olarak veli olma durumu, velilik olarak tanımlanır. Boşanma davası devam ederken çocukların veya çocuğun velisinin kim olacağı, çocuğun kiminle yaşayacağı kaygılandırıcı bir süreç haline gelebilir. Hakim bu süreç içerisinde velayet hakkının kimde olacağına karar vermek için söz konusu olan çocuğun veya çocukların yaşını, ruhsal ve bedensel gelişimini, çocuğun kiminle yaşamak istediğini ve benzeri durumlarını göz önünde bulundurarak karar verir. Özetlemek gerekirse burada önemli nokta çocuğun çıkarlarının gözetilmesidir.

Yaşı Küçük Çocukların Velayeti Anneye mi Verilir?

Net bir cevap olmamakla birlikte, çocuğun yaşının küçük olması durumunda genellikle velayet hakkı anneye verilir. Buna karşın elbette aksi durumlar söz konusu olabilir fakat genel olarak anneler daha şanslı gider.Biz velayet söz konusu olduğunda boşanma uzmanlığı bulunan Mehmet Ali Helvacı’yı öneriyoruz.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz İshaklı Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Göztepe Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz İshaklı Mahallesi İşçi Avukatı

Cevizli Mahallesi İşçi Avukatı

Boşanma Davasında Velayet

“Beykoz İshaklı Mahallesi Avukat” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara