Beykoz İshaklı Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma, evliliğin sonlandırılması için gerekli yasal süreç olarak kısaca tanımlanabilir. Boşanmalar Beykozİshaklı Mahallesi gibi Türkiye’nin ve Dünya’nın pek çok mahallesinde artış göstermektedir. Bu sebeple İshaklı Mahallesi boşanma avukatı olanlara dava taleplerini karşılamak için çok iş düşmektedir.

Tek Celsede Boşanmak

Boşanma davalarında sıkça karşımıza çıkan konu tek celsede boşanmanın mümkün olup olmadığıdır. Özet bilgi olarak söylemek gerekirse tek celsede boşanmak ancak her iki tarafında anlaşması ile mümkündür. Anlaşma söz konusu değilse bu ortada bir çekişme olduğunu gösterir ve bu çekişmeler dolayısı ile taraflar birbirlerine dilekçe ile cevap vereceklerdir. Cevap verirken tanık ve delillerin de listesi sunulacak, gerekli birimlere yazılar yazılacak, bu tanıklar getirilip dinlenecek, listesi yapılan deliller incelenecek anlamına gelir. Tüm bu işlemler için de elbette belli bir zaman gerekecektir. Bu nedenle bu işlemlerin tümü tek celsede yapılamaz. Her celse için ortalama olarak 2 ya da 3 ay kadar süre gerekli olacaktır.

Tek celsede boşanabilmek için sık sorulan sorulardan bir tanesi de aldatma söz konusu olduğunda tek celsede boşanmanın mümkün olup olmadığıdır. Maalesef delillerin kesin olması söz konusu olduğu durumlarda bile 1 hafta gibi bir sürede boşanmak mümkün değildir. Bu kadar kısa sürede boşanmak isteyenlere tavsiyemiz Mehmet Ali Helvacı gibi boşanma konusunda uzman olan avukatlarla sürecin yönetilmesidir.

İlginizi Çekebilir;


Beykoz İshaklı Mahallesi İşçi Avukatı

Beykoz İshaklı Mahallesi Avukat

Ataşehir Boşanma Avukatı

Boşanma Esnasında Karşı Dava Açmak

Çekişmeli Boşanmalarda Nafaka Almak

“Beykoz İshaklı Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara