Beykoz Kılıçlı Mahallesi Avukat

Evlilik kararı alan çiftler bir zaman sonra bu evlilik birliğini sonlandırma kararı alarak mahkemeye başvurabilirler. Bu başvuru iki taraf tarafından yapılabileceği gibi, tek tarafın isteği ile yapılarak da evliliğe son verilebilir. Tek tarafın isteği ile yapılan boşanma davalarında çekişmeli boşanma türü söz konusu iken, iki tarafın ortak karar sonucu boşanmalarda anlaşmalı boşanma söz konusudur. Kılıçlı Mahallesi’nde son yıllarda artış gösteren bu boşanma tipleri için Kadıköy, Kılıçlı Mahallesi avukatları yoğun şekilde çalışmalarına devam etmektedir.

Karşı Tarafın Boşanmak İstemediği Durumda Boşanabilmem Mümkün mü?

Boşanma konusunda en çok karşımıza çıkan konulardan bir tanesi boşanmayı istemeyen tarafların varlığında boşanmanın gerçekleşip gerçekleşemeyeceği konusudur. Toplumda karşı tarafın istemediği halde boşanmanın gerçekleşemeyeceğine dair bir inanış sıklıkla yer almakta. Fakat bu bilgi eski kanun döneminden kalma bir bilgi ve günümüzde geçerliliği yoktur. En kötü ihtimal düşünüldüğünde karşı tarafın anlaşmazlık çıkarması halinde boşanma süresi uzar fakat boşanmanın gerçekleşmemesi gibi bir durum söz konusu olamaz.

Tabii ki boşanmanın başarılı bir şekilde başlayıp sonlanması için özellikle karşı tarafın boşanmamaya yanaşmaması durumda çalışılan avukat son derece önemlidir. Mehmet Ali Helvacı boşanma uzmanlığı olan ve geçmişte karışık boşanma davalarını başarılı bir şekilde sonlandırmış avukatlardan bir tanesidir. Boşanma davası açmaya karar verdiğiniz zaman avukat tercihinizi bu şekilde başarılı avukatlardan yapmanız şiddetle önerilir.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Kılıçlı Mahallesi İşçi Avukatı

Beykoz Kılıçlı Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Mahmutşevketpaşa Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Mahmutşevketpaşa Mahallesi Avukat

Beykoz İncirköy Mahallesi Boşanma Avukatı

“Beykoz Kılıçlı Mahallesi Avukat” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara