Beykoz Mahmutşevketpaşa Mahallesi Avukat

Boşanma davaları evlilik birliğine son verilmesi amacıyla taraflardan birinin veya her iki tarafında isteği ile mahkemeye başvurarak açılabilir. Son zamanlarda Mahmutşevketpaşa Mahallesi bölgelerinde artış gösteren bu davalara bakan Kadıköy, Mahmutşevketpaşa Mahallesi avukatları, davaların sonuçlanması için çalışmalarına devam etmektedir.

Boşanma Davalarında Mal Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Boşanma davalarında en çok karşımıza çıkan konulardan bir tanesi mal paylaşımı konusudur. Mal paylaşımları genel olarak bahsetmek gerekirse, tarafların evliliklerinin başlangıcından itibaren edinilen malları kapsayan, edinilen bu malların nasıl edinildiği, hangi şekilde ödenildiği gibi hususları irdeleyen bazı hesaplama yöntemleri ile yapılmaktadır. Bu hesaplamaların sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için konunun uzmanından yardım almak son derece önemlidir. Yanlış ve bilgisiz kişiler tarafından yapılan hesaplamalar hakkı olan kişilerin hakkından yararlanamayarak zarar görmesi anlamına gelebilir. Bunun önüne geçmek için yardım alınan avukatın kim olduğunu iyi seçmek ayrıca önem taşımaktadır.

Genellikle yarı yarıya yapılan paylaşımlar ödeme yollarının farklı olması, edinimlerin farklı olması gibi sebeplerden ötürü, yarı yarıya yapılmayabilir. Yani mal paylaşımı konusu her boşanma davasında davanın durumuna göre farklı şekilde gerçekleşebilmektedir. Bunun için, boşanma davası konusunda uzmanlaşmış olan Mehmet Ali Helvacı gibi avukatların yardımını almak, kişisel hak ve menfaatlerin korunması açısından son derece önem taşımaktadır. Aksi takdirde kendi halinde boşanma davasına girişen kişiler haklarından mahrum kalarak, bu davalardan zararlı çıkabilmektedirler.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Mahmutşevketpaşa Mahallesi İşçi Avukatı

Beykoz Mahmutşevketpaşa Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz İncirköy Mahallesi Boşanma Avukatı

Ataşehir Fetih Mahallesi İşçi Avukatı

Boşanma Davasında Mal Paylaşımı

“Beykoz Mahmutşevketpaşa Mahallesi Avukat” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara