Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi Avukat

Boşanma evliliğin yasal olarak son bulması olarak kısa bir şekilde tanımlanabilir. En az evlilik kurumu kadar eski olan boşanma, günümüzde Kadıköy, Gümüşsuyu Mahallesi gibi ve Dünya’nın pek çok farklı yerlerinde yoğun olarak gözlemlenmektedir. Boşanma davası kişisel olarak açılabileceği gibi genellikle avukatlar aracılığı ile açıldığı için Gümüşsuyu Mahallesi avukatları yoğun olarak çalışmaktadır.

Boşanma ve Nafaka Miktarının Değiştirilmesi

Boşanmada en çok karşımıza çıkan konu nafaka miktarının değiştirilip değiştirilemeyeceğidir. Boşanmada tarafların anlaşmalı boşandığı hallerde, nafaka miktarı karşılıklı olarak kararlaştırılır. Fakat taraflardan biri nafakanın iptali için veya nafakanın azaltılması için mahkemeye yeniden dava açabilir.

Boşanma Halinde Tazminat Öder Miyim? Ne Kadar Tazminat Öderim?

Boşanma konusunda sıklıkla dile getirilen diğer konu tazminat konusudur.  Tazminat bilindiği üzere bir zararın giderilmesi için ödenen para yerine geçmektedir. Bu nedenle tazminat ödemesi yapılacaksa öncelikle ortada bir zarar olmalıdır. Ortada zarar yoksa tazminat da söz konusu olmayacaktır. Tazminat ödemesi yapılacaksa, doğal olarak kusurlu taraf ödemeyi yapar. Burada kusurlunun tanımı net değildir, her durum içi farklıdır ve yorumlamalara açıktır. Bu nedenle Mehmet Ali Helvacı gibi konusunda uzmanlaşmış bir boşanma avukatı ile çalışmak son derece önemlidir. Kötü bir avukat ya da avukat olmadan başlanan bir davada kişinin kusurlu olmadığı halde kusurlu çıkması kolaydır. Bu nedenle boşanma avukatı seçilirken özenle seçilmelidir.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi İşçi Avukatı

Kurtköy Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Avcılar Tahtakale İş Kazası Avukatı

Avcılar Firuzköy Mahallesi Avukat

“Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi Avukat” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara