Beykoz  Rüzgarlıbahçe Mahallesi İşçi Avukatı

Sigortalı olarak bir kuruma ya da kişiye bağlı olarak çalışan kişilerin haklarının korunması adına İş Hukuku düzenlemeleri bulunmaktadır. İşçilerin bazı hakları bulunmaktadır. Bu hakların en temeli sigorta primlerinin yatırılması, düzenli olarak ücret ödemesi yapılmasıdır. Bunun yanı sıra iş kazası yaşanmışsa eğer işçiler maddi ve manevi tazminat ödemesi almalıdır.

Ayrıca işverenler çalışan tüm işçilerine eşit şekilde davranmaları gerekmektedir. Örneğin bir işçinin sendika üyesi olmasından ya da sendikal eylemlere katılmasından dolayı işverenlerin ayrımcılığına uğramamalıdır.

Eşit Davranmama Tazminatı

İş ilişkilerinde dil, din, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, engellilik gibi sebeplere dayalı ayrımcılık yapılmaması İş Kanunu’nun 5. Maddesinde garanti altına alınmıştır. İşverenler herhangi bir etnik ya da siyasi kimlikten dolayı işçisine farklı davranmamalıdır. Herhangi bir nedenden ötürü ayrımcılığa uğradığını düşünen işçiler eşit davranmama tazminatı davası açabilmektedir. Bunun için de Rüzgarlıbahçe Mahallesi işçi avukatı önem taşımaktadır. Eşit davranmama tazminatı davası açılabilmesi için aranan şartlar ise şunlardır:

  • Bir işyerinde işçi topluluğunun var olması,
  • İşverenin kolektif bir uygulamasını olması,
  • İşverenin aynı zaman diliminde işçilere eşit davranmaması.

İşyerinde ayrımcılığa uğradığını düşünen kişiler, hangi koşullarda eşit davranmama tazminatı davası açabildikleri ile ilgili ya da davanın süreciyle ilgili detaylı bilgi edinmek ve dava açabilmek adına Beykoz ilçesinde bulunan Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirler.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Rüzgarlıbahçe Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Rüzgarlıbahçe Mahallesi Avukat

Beykoz Mahmutşevketpaşa Mahallesi Avukat

İşe İade Davası

Ataşehir Küçükbakkalköy Mahallesi Boşanma Avukatı

“Beykoz  Rüzgarlıbahçe Mahallesi İşçi Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara