Beykoz İncirköy Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davaları resmi olarak nikahlanmış çiftlerin artık nikahlarını sona erdirmeleri için verdikleri karar sonrasında açılır. İncirköy Mahallesi ve Türkiye’nin pek çok mahallesinde bilindiği üzere boşanma davalarında artış gözlemlenmiştir. Bu nedenle bu artışa cevap verilmesi adına Beykoz, İncirköy Mahallesi boşanma avukatı olanlar çalışmalarına devam etmektedir.

Boşanma Davaları Ne Kadar Sürer?

Boşanma davaları anlaşmalı ve çekişmeli olmak üzere iki çeşitte incelenebilir. Anlaşmalı boşanmalar genellikle tek celsede son bularak oldukça kısa sürerken, çekişmeli boşanma davaları yıllarda sürebilmektedir. Bunun için genellikle kısa süren anlaşmalı boşanma davaları tercih edilmektedir. Çekişmeli boşanma davaları her olaya göre değişir. Yani  belirli bir süre yoktur. Fakat bu süreç içerisinde Yargıtay safhasının hariç olduğunu ve kararın temyiz edilirse ortalama 1 yıl daha ekleneceğini akılda tutmak gereklidir.

Dava açıldığı tarihten itibaren dava açılan taraf cevap vermezse sürece 2 ya da 3 celse daha eklenebilir. Celse aralığına göre zaman değişir. Örnek vermek gerekirse İstanbul’da celse aralıkları 2 ile 3 aydır ve bu hesaba göre en az 5 ay ve en fazla 9 aylık bir süreden bahsetmek mümkündür. Bu hesabı yaparken konu hakkında bilgisi olan bir kişinin gözetiminde davanın yürütüldüğü varsayılarak sayılar verildi. Mehmet Ali Helvacı gibi Uzman bir avukatın olmaması halinde 2 yıl gibi uzun bir sürede bile dava sonuçlanmayabilir.

İlginizi Çekebilir;


Beykoz Mahmutşevketpaşa Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz İncirköy Mahallesi Avukat

Beykoz İncirköy Mahallesi İşçi Avukatı

Boşanmada Nafaka Çeşitleri Nelerdir?

Boşanma Gerekçenize Göre Süreci Tahmin Edebilirsiniz

“Beykoz İncirköy Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara