Beykoz İncirköy Mahallesi Boşanma Avukatı

MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Beykoz İncirköy Mahallesi Sakinleri İçin Boşanma Avukatı

Boşanma davaları resmi olarak nikahlanmış çiftlerin artık nikahlarını sona erdirmeleri için verdikleri karar sonrasında açılır. İncirköy Mahallesi ve Türkiye’nin pek çok mahallesinde bilindiği üzere boşanma davalarında artış gözlemlenmiştir. Bu nedenle bu artışa cevap verilmesi adına Beykoz, İncirköy Mahallesi boşanma avukatı olanlar çalışmalarına devam etmektedir.

Boşanma Davaları Ne Kadar Sürer?

Boşanma davaları anlaşmalı ve çekişmeli olmak üzere iki çeşitte incelenebilir. Anlaşmalı boşanmalar genellikle tek celsede son bularak oldukça kısa sürerken, çekişmeli boşanma davaları yıllarda sürebilmektedir. Bunun için genellikle kısa süren anlaşmalı boşanma davaları tercih edilmektedir. Çekişmeli boşanma davaları her olaya göre değişir. Yani  belirli bir süre yoktur. Fakat bu süreç içerisinde Yargıtay safhasının hariç olduğunu ve kararın temyiz edilirse ortalama 1 yıl daha ekleneceğini akılda tutmak gereklidir.

Dava açıldığı tarihten itibaren dava açılan taraf cevap vermezse sürece 2 ya da 3 celse daha eklenebilir. Celse aralığına göre zaman değişir. Örnek vermek gerekirse İstanbul’da celse aralıkları 2 ile 3 aydır ve bu hesaba göre en az 5 ay ve en fazla 9 aylık bir süreden bahsetmek mümkündür. Bu hesabı yaparken konu hakkında bilgisi olan bir kişinin gözetiminde davanın yürütüldüğü varsayılarak sayılar verildi. Mehmet Ali Helvacı gibi Uzman bir avukatın olmaması halinde 2 yıl gibi uzun bir sürede bile dava sonuçlanmayabilir.

İlginizi Çekebilir;


Beykoz Mahmutşevketpaşa Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz İncirköy Mahallesi Avukat

Beykoz İncirköy Mahallesi İşçi Avukatı

Boşanmada Nafaka Çeşitleri Nelerdir?

Boşanma Gerekçenize Göre Süreci Tahmin Edebilirsiniz

 

3 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara