Beykoz İncirköy Mahallesi Avukat

Boşanma evlilik birliğinin yasal olarak anlaşmalı ve çekişmeli olarak son bulmasına verilen isimdir. Anlaşmalı olarak boşanma söz konusu olduğunda taraflar her konuda mutabıkken, çekişmeli boşanmada tam tersi durum söz konusudur. Kadıköy,  İncirköy Mahallesi gibi Türkiye’nin her mahallesinde sıklıkla boşanma davaları için başvurularda bulunuluyor. Boşanmanın kısa sürede ve sorunsuz gerçekleşmesi için İncirköy Mahallesi avukatlarının desteğine ihtiyaç duyuluyor.

Ses Kaydı ve Görüntüleri Mahkemede Delil Olarak Kullanabilir Miyim?

Boşanmada en çok sorulan sorulardan bir tanesi ses kaydı ve video görüntü kayıtlarının delil olarak kullanılıp kullanılamayacağıdır. Genel olarak bakıldığında kişisel özel hayatın gizliliği ilkesine aykırı olan ve ihlal eden her durum hukuka aykırı olduğundan bir suçtur ve delil olarak kullanılamaz. Bu nedenle kişisel hakları ihlal eden, gizlice çekilmiş görüntü ve ses kayıtları boşanma davası için mahkemeye delil olarak sunulmamalıdır.  Taraflardan birinin elinde delil olması durumunda mutlaka bir avukata bu delilin önceden gösterilmesi ve suç teşkil edip etmediği öğrenilmelidir.

Avukat Ücretleri

Boşanma davaları için Mehmet Ali Helvacı gibi uzman avukatları öneriyoruz. Bu avukatların   boşanma davasına dair asgari ücretleri barolar tarafından belirlenmiştir. Belirlenen bu ücret karşılığında tuttuğunuz avukat davanızın özelliklerine, sahip olduğunuz delillere, davanın ortalama ne kadar süreceğine  ve mevcut diğer detaylara bakarak size bir avukatlık ücreti belirleyecektir. Boşanma süresinin sorunsuz halledilmesi için iyi bir avukat tutmanızı öneriyoruz.

İlginizi Çekebilir;


Beykoz İncirköy Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz İncirköy Mahallesi İşçi Avukatı

Ses Kaydı Delil Sayılır mı?

Duruşmada Ses, Foto Veya Video Kaydı Alma Yasağı

Orhantepe Mahallesi Boşanma Avukatı

“Beykoz İncirköy Mahallesi Avukat” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara