Beykoz Acarlar Mahallesi Avukat

Günümüzde birçok kişi, çeşitli nedenlerle oluşan mağduriyetini gidermek için hukuki mücadelede bulunmaktadır. Bu mücadele çeşitlerinden biri de boşanma davasıdır. Boşanma davası, günümüzde sağlıklı yürümeyen evliliklerin medeni bir yolla bitirilmesi için açılan davadır. Boşanma süreci çeşitli nedenlerden dolayı başlayabilmektedir. Ancak bu gerekçenin kanunda boşanma nedeni olarak kabul edilmesi gerekir. Boşanma davası, davanın anlaşmalı ya da çekişmeli olmasına bağlı olarak farklı süreç izlemektedir.

Boşanma Sürecinde Neler Yapılır?

İki durumda da boşanma süreci, hazırlanan dava dilekçesinin verilmesi ile başlamaktadır. Bundan sonraki aşama davanın açılmasıdır. Davanın açılabilmesi için gerekli ücretlerin ödenmesi gereklidir.  Çiftin sosyoekonomik durumu karar aşamasında önemlidir. Boşanmada ön inceleme duruşması yapılır. Varsa şahitlerin ifadesinin alınması ve bu şekilde kalan delillerin toplanması ön inceleme duruşmasında olur. Boşanma için gerekli tek evrak nüfus cüzdanıdır.

Boşanma Avukatı

Boşanma davasında kadın ya da erkek olmanın herhangi bir önemi yoktur. Önemli olan iddiaları doğru bir biçimde sunmak ve kanıtlamaktır. Boşanma dilekçesi yazılırken de dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Dilekçenin reddedilmemesi için uygun ifadelerle yazılmalıdır. Bu konuda boşanma avukatından yardım istenebilir. Davanın çekişmeli olması durumunda boşanma avukatına daha çok görev düşmektedir. Beykoz ilçesinde boşanma konusunda yardıma ihtiyacı olan, örneğin Acarlar mahallesi avukat ihtiyacı olan kişiler, Avukat Mehmet Ali Helvacı ile çalışabilir. Kendisi halihazırda boşanma konusunda vekalet hizmeti vermektedir.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Acarlar Mahallesi İşçi Avukatı

Beykoz Acarlar Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Acarlar Mahallesi Avukat

İş Kazalarında Manevi Tazminat Davaları

Boşanmanın Şartları Nelerdir

“Beykoz Acarlar Mahallesi Avukat” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara