İçindekiler

Beykoz Acarlar Mahallesi Avukat

MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Beykoz Acarlar Mahallesi Avukat

Her gün birçok kişi, çeşitli nedenlerden dolayı mağdur olmakta ve mağduriyetinin giderilmesi için hukuki yollara başvurmaktadır. Buna bir örnek de boşanma davasıdır. Günümüzde tüm evlilikler sağlıklı bir şekilde yürümemektedir. Bu gibi durumlarda boşanma süreci ile evlilik sonlandırılmaktadır. Boşanma davası açılabilmesi için kanuna göre boşanma sebebi sayılan bir gerekçe olması gerekir. Ayrıca anlaşmalı boşanma davası açılacaksa evliliğin en az 1 yıl önce gerçekleşmesi gerekmektedir. Boşanma davası sürecinde uyulması gereken birtakım kurallar bulunmaktadır.

Boşanma Sürecinde Neler Yapılır?

Boşanma sürecinin başlaması için dava dilekçesi hazırlanmalıdır. Ardından dava açılır. Bu sırada çiftin sosyoekonomik durumu hakkında araştırma yapılır. Ön inceleme duruşmasında tanıklar dinlenir ve diğer deliller toplanır. Esasa ilişkin beyanlar sunularak ilk aşama sona erer. Bazı davalar bu aşamada sonuca bağlanmaktadır. Sonuca bağlanan davalar, temyiz olmadığı takdirde kesinleşir ve nüfus müdürlüğüne işlenir.

Boşanma Avukatı

Boşanma davasını kimin açtığı önemli değildir. Boşanma sürecinde avantaj, iddialarını doğru şekilde sunan ve kanıtlayan tarafındır. Ayrıca boşanma dilekçesi yazılırken de içermesi gereken ifadelere dikkat edilmelidir. Aksi halde dilekçe reddedilebilir, dava açılmamış sayılabilir. Hatta boşanma dilekçesinin yanlış ifadeler içermesi dava sürecinde hak kayıplarına neden olabilir. Bu tür olumsuzlukların yaşanmaması için dava sürecinde bir avukatın desteğine başvurmakta fayda vardır. Acarlar mahallesi avukat ihtiyacı olan kişiler ve Beykoz ilçesinde boşanma davası konusunda yardım isteyen kişiler Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirler. Kendisi boşanma davasında desteğe ihtiyacı olan kişilere hizmet vermektedir.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Acarlar Mahallesi İşçi Avukatı

Beykoz Acarlar Mahallesi Avukat

Beykoz Acarlar Mahallesi Boşanma Avukatı

Trafik Kazası Avukatı | İstanbul Trafik Kazası Avukatı

Avcılar Avukat

 

 

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara