Beykoz Acarlar Mahallesi Boşanma Avukatı

Acarlar Mahallesi boşanma avukatı alanında çalışmalar yürüten hukuk büromuz aracılığı ile dava işlemlerinizi basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul’da boşanma avukatı ihtiyacı duyan kişiler hukuk büromuz ile irtibata geçebilmektedir. Sadece boşanma alanında değil iş kazası ve trafik kazası başta olmak üzere kaza sebepli davalar ve gayrimenkul davalarında da hizmet vermekteyiz. Boşanma davaları iki aşamalı olarak kabul edilmektedir. Bunlardan biri anlaşmalı boşanma davaları iken bir diğeri ise çekişmeli boşanma davalarıdır.

Anlaşmalı Boşanma Davası ve Hukuk Büromuz

Anlaşmalı boşanma davalarında uzman avukatlarımız çalışmakta ve danışmanlık yapmaktadırlar. Anlaşmalı boşanma davaları göreceli olarak çekişmeli boşanma davalarına göre daha kolay ve basit bir süreci kapsamaktadır. Anlaşmalı boşanma davalarının süresi çekişmeli boşanma davalarına göre daha kısa sürmektedir. Anlaşmalı boşanma davalarında; iki taraf kararlar, velayet ve mal varlığı ayrılığı konusunda anlaşmış olup boşanma dilekçesi ile başvurularını gerçekleştirebilmektedir. İki tarafın anlaşmalı olmasından dolayı davadan hızlı bir şekilde sonuç alınmaktadır.

Çekişmeli Boşanma Davası Nedir?

Çekişmeli boşanma davası ise anlaşmalı boşanma davasına göre daha uzun süren bir boşanma davasıdır. Çekişmeli boşanma davaları; şiddetli geçimsizlik olarak isimlendirilmektedir. Evliliğin temelden sarsılması, şiddet yaşanması ve diğer ağır sebepler ile açılan davalara çekişmeli boşanma davası denilmektedir. Ayrıca boşanma davasında bir tarafın istememesi halinde de çekişmeli boşanma davası olarak isimlendirilmektedir. BeykozAcarlar Mahallesi’nde yer alan hukuk büromuz ile irtibata geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Acarlar Mahallesi Avukat

Beykoz Acarlar Mahallesi Avukat

Beykoz Acarlar Mahallesi İşçi Avukatı

Beykoz Alibahadır Mahallesi Avukat

Altıntepe Mahallesi Boşanma Avukatı

“Beykoz Acarlar Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara