Beykoz Çiftlik Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davaları anlaşmalı boşanma davaları ya da çekişmeli boşanma davaları olarak açılabilmektedirler. Boşanma davalarının karmaşık süreci ve yakından takip edilmesinin gerekliliği zaten duygusal olarak yoğun bir dönemden geçmekte olan tarafları gereğinden fazla zorlayabilmektedir. Bu sebeple boşanma kararı alan tarafın ya da tarafların muhakkak bir boşanma avukatıyla görüşmeleri önerilmekte, sürecin rahatlatılması için gerekli görülmektedir.

Anlaşmalı Boşanma Davaları

Anlaşmalı boşanma davaları her iki tarafın da boşanma kararında hemfikir oldukları ve boşanma sürecinde birbirlerinin bütün koşullarını kabul ettikleri varsayılan boşanma davalarıdır. Anlaşmalı boşanma davası açılabilmesi için çiftin en az 1 yıldır evli bulunuyor olmaları gerekmektedir.

Anlaşmalı boşanma davaların boşanma protokolünün doğru ve eksiksiz şekilde hazırlanması büyük önem taşımaktadır. Alanında uzman bir boşanma avukatı bütün gereklilikleri karşılayan bir boşanma protokolü hazırlamakla yükümlüdür. Boşanma protokolünün mahkeme tarafından incelenmesi ve herhangi bir kusur bulmaması, boşanma davasının sonuçlanması için büyük önem taşımaktadır.

Anlaşmalı boşanma davalarında mahkemenin kararı yazılı olarak her iki tarafa da tebliğ edilmektedir. Tarafların 15 gün içinde kararı temyiz etme hakları bulunmaktadır. Ancak, taraflar 15 günlük temyiz haklarından feragat ettiklerini belirten dilekçeyi mahkemeye sunmaları halinde bu süre ortadan kalkacak ve karar kesinleşecektir.

Çiftlik Mahallesi boşanma avukatı olarak faaliyet göstermekte olan avukatlara sahip bir bölgedir. Mehmet Ali Helvacı da BeykozÇiftlik Mahallesi ve çevresinde uzun yıllardır boşanma davaları üzerine çalışmakta olan, alanında uzman ve güvenilir avukatlardandır.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Çiftlik Mahallesi Avukat

Beykoz Çiftlik Mahallesi İşçi Avukatı

Kadıköy Göztepe Mahallesi İşçi Avukatı

Ataşehir Örnek Mahallesi Avukat

Beykoz Görele Mahallesi Boşanma Avukatı

“Beykoz Çiftlik Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara