0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Beykoz Çiftlik Mahallesi Avukat

Günlük yaşamımızı düzenlemek için herkesin uyması gereken kanunlar vardır. Bu kanunların çiğnenmesi halinde suçlunun cezalandırılması ve mağdurların mağduriyetinin giderilmesi için yargı organları devrededir. Mahkemeler, yalnızca suçları kapsamamaktadırlar. Örneğin boşanma davaları da mahkemelerde görülür. Boşanma davaları, evli bireylerin çeşitli nedenlerle evliliklerine son vermeleri ya da çiftlerden birinin haklı sebep öne sürerek ayrılmak istemesi talebiyle açılır.

Boşanma Davaları

Çiftler bazı durumlarda kendi istekleri ile evliliklerinin başarısız olduğuna kanaat getirir ve boşanmak için başvururlar. Bu duruma anlaşmalı boşanma davası denir. Görece daha kolay davalardır. Taraflar arasında mutabakat olduğu için hakim boşanmayı haklı görünce genellikle boşanma gerçekleşmektedir.

Çekişmeli boşanma davasında ise taraflar arasında mutabakat yoktur. Bu nedenle taraflardan biri boşanmak istememekte ya da diğer tarafa boşanırken zorluk çektirmeyi hedeflemektedir. Bu durumda hakim, boşanma nedenini, sosyal ve ekonomik durumu, tarafların haklılığını göz önünde bulunduracaktır. Dava dilekçesinin uygunluğu da bu aşamada önem arz etmektedir.

Boşanma Avukatı

Bu yüzden boşanma davalarını uzmanlık edinmiş bir avukattan yardım almak, boşanma davalarından daha makul sonuç almayı sağlayacaktır. Dilekçenin doğru yazılması, iddia, savunma ve gerekirse temyiz aşamasında avukatların tecrübeleri iki tarafa da yarar sağlar. Beykoz ilçesinde boşanma avukatı olarak hizmet almak isteyene pek çok avukat yardımcı olmaktadır. Çiftlik Mahallesi avukat gereken davalarda Mehmet Ali Helvacı başvuran müvekkillerine yardımcı olacaktır.

Call Now Button