Beykoz Yalıköy Mahallesi Boşanma Avukatı

Günlük hayatta insanlar arasında çeşitli nedenlerle anlaşmazlıklar çıkabilmektedir. Bu anlaşmazlıkların çözülememesi halinde hukuk devreye girmektedir. Mahkemelerde yapılan duruşma sonrası kişilerin haklılık durumuna karar verilir. Bu anlaşmazlıkların eşler arasında olması ve çözülememesi durumunda boşanma davaları açılmaktadır. Bu davayı eşlerden biri ya da ikisi açar. Boşanma davaları, boşanmaya ortak karar verilmesi durumunda anlaşmalı boşanma davası, çiftlerden sadece birinin boşanmak istemesi üzerine ise çekişmeli boşanma davası olarak adlandırılır.

Boşanma Duruşmasına Gitmek Zorunlu Mu?

Boşanma davası eğer anlaşmalı boşanma davası ise eşlerin ikisinin duruşmaya gitmesi gerekir. Bu tür davalar çoğunlukla kısa sürmektedir. Eşler burada hür iradeleri ile boşanmak istediklerini mahkemeye bildirmek zorundadır. Eğer boşanma davası çekişmeli dava ise bu durumda eşlerin bir avukat aracılığıyla temsil edilmesi yeterlidir. Mahkemeye bizzat gidilmesine gerek yoktur. Bu tür davalarda mahkeme boşanma nedeninin geçerliliğine, sosyoekonomik duruma ve sunulan iddiaların doğruluğuna bakacaktır. Nafaka, varsa çocukların velayet ve mal paylaşımı bu unsurlara göre yapılacaktır.

Boşanma Avukatı

Tüm bu nedenlerden dolayı boşanma davasında kişinin iddialarını sunuş şekli ve iddialara ilişkin kanıtlar büyük önem taşır. Ayrıca suçlanan kişinin de kendini iyi savunması gerekir. Bunun için de iyi bir boşanma avukatı tutmak fayda sağlamaktadır. Beykoz ilçesinde de birçok kişi iyi bir boşanma avukatı aramaktadır. Avukat Mehmet Ali Helvacı Yalıköy Mahallesi boşanma avukatı konusunda müvekkillerine yardımcı olmaya hazırdır.

Bosanma avukati ne kadar?
Anlaşmalı boşanma avukatı, çekişmeli boşanma avukatı kapsamlarına göre avukat ücretleri farklılık göstermektedir. Beykoz Yeniköy mahallesi boşanma avukatı için Mehmet Helvacı hukuk bürosu, 0533 351 98 54 numarasıyla irtibata geçebilirsiniz.
Bosanmak icin Devlet avukat veriyor mu?
Boşanmak için çekişmeli boşanma davalarına, devlet şiddet, tehdit ve şantaj durumlarının bulunduğu davalara avukat atamaktadır.
Boşanma işlemleri nasıl yapılır?
Boşanma işlemleri için çekişmeli ya da anlaşmalı boşanma dilekçesinin asliye mahkemesine verilerek, Medeni Hukukun 161. Maddesi ile 168. Maddesini kapsayan kanun maddelerine göre düzenlenmesi gerekir.
Boşanma avukatı nasıl olmalı?
Boşanma avukatı, aile hukuku alanında kendini geliştirmiş, uzmanlaşmış ve donanımlara sahip olmalıdır. Mehmet Helvacı Hukuk Bürosu, alanında uzmanlaşmış ve tecrübeli avukatlardan danışmanlık ve avukatlık hizmeti almanızı sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Tokatköy Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Yalıköy Mahallesi Avukat

Beykoz Yalıköy Mahallesi İşçi Avukatı

Çekişmeli Boşanma Nasıl Olur?

Velibaba Mahallesi Avukat

“Beykoz Yalıköy Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara