0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Beykoz Yalıköy Mahallesi Boşanma Avukatı

Günlük hayatta insanlar arasında çeşitli nedenlerle anlaşmazlıklar çıkabilmektedir. Bu anlaşmazlıkların çözülememesi halinde hukuk devreye girmektedir. Mahkemelerde yapılan duruşma sonrası kişilerin haklılık durumuna karar verilir. Bu anlaşmazlıkların eşler arasında olması ve çözülememesi durumunda boşanma davaları açılmaktadır. Bu davayı eşlerden biri ya da ikisi açar. Boşanma davaları, boşanmaya ortak karar verilmesi durumunda anlaşmalı boşanma davası, çiftlerden sadece birinin boşanmak istemesi üzerine ise çekişmeli boşanma davası olarak adlandırılır.

Boşanma Duruşmasına Gitmek Zorunlu Mu?

Boşanma davası eğer anlaşmalı boşanma davası ise eşlerin ikisinin duruşmaya gitmesi gerekir. Bu tür davalar çoğunlukla kısa sürmektedir. Eşler burada hür iradeleri ile boşanmak istediklerini mahkemeye bildirmek zorundadır. Eğer boşanma davası çekişmeli dava ise bu durumda eşlerin bir avukat aracılığıyla temsil edilmesi yeterlidir. Mahkemeye bizzat gidilmesine gerek yoktur. Bu tür davalarda mahkeme boşanma nedeninin geçerliliğine, sosyoekonomik duruma ve sunulan iddiaların doğruluğuna bakacaktır. Nafaka, varsa çocukların velayet ve mal paylaşımı bu unsurlara göre yapılacaktır.

Boşanma Avukatı

Tüm bu nedenlerden dolayı boşanma davasında kişinin iddialarını sunuş şekli ve iddialara ilişkin kanıtlar büyük önem taşır. Ayrıca suçlanan kişinin de kendini iyi savunması gerekir. Bunun için de iyi bir boşanma avukatı tutmak fayda sağlamaktadır. Beykoz ilçesinde de birçok kişi iyi bir boşanma avukatı aramaktadır. Avukat Mehmet Ali Helvacı Yalıköy Mahallesi boşanma avukatı konusunda müvekkillerine yardımcı olmaya hazırdır.

Call Now Button