Beykoz Tokatköy Mahallesi Boşanma Avukatı

Hukuk, kişiler arasında meydana gelen anlaşmazlıkların çözüm yoludur. Mağduriyete uğrayan ve haklarını arayan insanlar, mahkemeye başvurarak bu hizmeti alırlar. Mahkemeler eşler arasında çözümü mümkün olmayan sorunlarda da söz sahibi olabilmektedir. Evliliğin yapısının tümden bozulduğu durumlarda eşlerden biri ya da ikisi mahkemeye başvurarak boşanma davası açar. Bu şekilde evlilik sonlandırılarak kişilerin yaşamlarına bağımsız devam etmeleri sağlanır. Bunun yanında eşlerin çocukları var ise çocukların yararı gözetilerek karar verilmelidir.

Boşanma Davası Türleri

Bu dava, eşlerin ikisi boşanma konusunda birlikte karar almışlarsa anlaşmalı boşanma davası adını alır. Anlaşmalı boşanma davalarında süreç kolay işler. Çünkü eşler arasında mutabakat sağlanmış ve gerisi mahkemeye bırakılmıştır. Eğer eşlerden biri boşanmak istediği halde diğeri istemiyorsa bu da çekişmeli boşanma davası adını alır. Bu durumda kişilerin haklılık durumunu gözeterek mahkeme davanın sürecini yönetir.

Boşanma Avukatı

Anlaşmalı boşanma davalarında eşler mahkemeye giderek boşanmak istediklerini beyan etmek zorundadır. Çekişmeli boşanma davalarında ise eşlerin yerine avukatları gidip kendilerini temsil edebilir. Önemli olan, mahkemeye durumun doğru anlatılması, iddiaların ispatlanması, kişi zan altında ise de kendini doğru savunmasıdır. Bu yüzden avukatın yetenekli ve deneyimli olması önemlidir. Beykoz ilçesinde bu özelliklere uyan bir avukat arıyorsanız Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirsiniz. Tokatköy mahallesi boşanma avukatı gereken davalarda kendisi müvekkillerine hizmet vermeye hazırdır.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Tokatköy Mahallesi Avukat

Beykoz Tokatköy Mahallesi İşçi Avukatı

Karlıktepe Mahallesi İş Kazası Avukatı

Arnavutköy Baklalı Mahallesi İş Kazası Avukatı

Velibaba Mahallesi Avukat

“Beykoz Tokatköy Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara