0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Beykoz Çiğdem Mahallesi Avukat

Günümüzde bireyler arasında çıkan anlaşmazlıkların çözüme kavuşturulması için mahkemelere başvuru yapılmaktadır. Bu anlaşmazlıklardan bir kısmı eşler arasında da görülmektedir. Aile huzurunun tehdit altında olduğu bu durum düzelmezse bir sonraki aşama Medeni Kanun şartlarına uygun şekilde evliliği sonlandırma olmaktadır. Bu aşamada kendi istekleri ile boşanmaya karar veren ve mutabakat sağlayan çiftler, anlaşmalı boşanma davası açarak boşanmaktadırlar. Çiftlerden birinin isteği ile açılan ve diğerinin boşanmayı kabul etmediği dava ise çekişmeli boşanma davasıdır.

Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Davaları

  • Anlaşmalı boşanma davasında eşler anlaşarak davayı açarken çekişmeli boşanma davasında davayı genellikler eşlerden biri açmaktadır.
  • Anlaşmalı davada eşler kendi iradeleri ile boşanmak istediklerini beyan ederlerken çekişmeli davada boşanma kararını mahkeme verir.
  • Anlaşmalı davada çocukların velayeti, nafaka, mal ya da mülk konusunda da anlaşma olabilir. Ancak çekişmeli davalarda bunlara mahkeme karar verir.
  • Anlaşmalı davalar genellikle 2-3 ay gibi kısa zamanda sona ererken çekişmeli davalar 2 yıldan da fazla sürebilmektedir.

Boşanma Avukatı

Boşanma davalarının seyrine boşanma avukatları büyük etki eder. Avukatın tecrübesi, bilgi seviyesi ve yeteneği davadan makul sonuç alınmasında önemlidir. Tarafların mahkemede doğru bir biçimde savunulması, adil karar alınma olasılığını artırır. Beykoz ilçesinde olan ve bu özellikte bir avukat arayan kişiler, Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirler. Çiğdem Mahallesi avukat aracılığı ile boşanma başvurusu yapmak isteyenlere de kendisi yardımcı olacaktır.

Call Now Button