MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Beykoz Çiğdem Mahallesi Avukat

Günümüzde bireyler arasında çıkan anlaşmazlıkların çözüme kavuşturulması için mahkemelere başvuru yapılmaktadır. Bu anlaşmazlıklardan bir kısmı eşler arasında da görülmektedir. Aile huzurunun tehdit altında olduğu bu durum düzelmezse bir sonraki aşama Medeni Kanun şartlarına uygun şekilde evliliği sonlandırma olmaktadır. Bu aşamada kendi istekleri ile boşanmaya karar veren ve mutabakat sağlayan çiftler, anlaşmalı boşanma davası açarak boşanmaktadırlar. Çiftlerden birinin isteği ile açılan ve diğerinin boşanmayı kabul etmediği dava ise çekişmeli boşanma davasıdır.

Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Davaları

  • Anlaşmalı boşanma davasında eşler anlaşarak davayı açarken çekişmeli boşanma davasında davayı genellikler eşlerden biri açmaktadır.
  • Anlaşmalı davada eşler kendi iradeleri ile boşanmak istediklerini beyan ederlerken çekişmeli davada boşanma kararını mahkeme verir.
  • Anlaşmalı davada çocukların velayeti, nafaka, mal ya da mülk konusunda da anlaşma olabilir. Ancak çekişmeli davalarda bunlara mahkeme karar verir.
  • Anlaşmalı davalar genellikle 2-3 ay gibi kısa zamanda sona ererken çekişmeli davalar 2 yıldan da fazla sürebilmektedir.

Boşanma Avukatı

Boşanma davalarının seyrine boşanma avukatları büyük etki eder. Avukatın tecrübesi, bilgi seviyesi ve yeteneği davadan makul sonuç alınmasında önemlidir. Tarafların mahkemede doğru bir biçimde savunulması, adil karar alınma olasılığını artırır. Beykoz ilçesinde olan ve bu özellikte bir avukat arayan kişiler, Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirler. Çiğdem Mahallesi avukat aracılığı ile boşanma başvurusu yapmak isteyenlere de kendisi yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir;


Beykoz Çiğdem Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Çiğdem Mahallesi İşçi Avukatı

Zina Nedeniyle Boşanmak İsteyenlere Gerekli Bilgiler

Beykoz Acarlar Mahallesi Avukat

Beykoz Zerzevatçı Mahallesi Boşanma Avukatı

 

3 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara