Beykoz Zerzevatçı Mahallesi Boşanma Avukatı

Günümüzde her yıl 550 binden fazla çift evlenmekte ve ne yazık ki bu çiftlerin %38’i ilk 5 yıl içinde boşanmaktadır. Bu boşanmalar genellikle çözülemeyen aile içi huzursuzluktan kaynaklanırken zina, yüz kızartıcı suç, terk etme, akıl hastalığı gibi nedenlerle de boşanmalar olabilmektedir. Boşanmanın gerçekleşmesi için aile mahkemesine boşanma dilekçesi verilmelidir. Anlaşmalı boşanma dilekçesi verebilmek için evliliğin bir yılını doldurmuş olması şarttır. Ancak çekişmeli boşanma davasında böyle bir sınır yoktur.

Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Davaları

Boşanma davası, eğer eşler evliliği bitirmeye birlikte karar vermişlerse anlaşmalı, sadece biri boşanmak isterse çekişmelidir. Anlaşmalı boşanma davasında taraflar mahkemeye gidip boşanmak istediklerini bildirirler. Genellikle mahkeme süreci kısa olur. Çekişmeli boşanma davalarında ise taraflardan biri diğerini boşamak istemektedir. Bu durumda iddialar ortaya atılmalı, bu iddialar kanıtlanmalıdır. Sosyal ve ekonomik durum da dava sürecinde önem kazanır. Hakim tanıkların dinlenmesine de karar verebilir. Bu şekilde dava süreci 2 yıldan fazla uzayabilir.

Boşanma Avukatı

Boşanma sürecinde dilekçenin doğru yazımı, savunmanın doğru yapılması, iddiaların kanıtlanması gibi hususlar oldukça önemlidir. Bu konularda sorun yaşanması halinde hak kayıpları görülebilir. Bu yüzden boşanma davası sürecinde tecrübeli ve bilgili bir avukatla çalışılmalıdır. Beykoz ilçesinde boşanma davası açacak kişiler, örneğin Zerzevatçı Mahallesi boşanma avukatı ile çalışmak isteyenler Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirler.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Zerzevatçı Mahallesi Avukat

Zerzevatçı Mahallesi İşçi Avukatı

Arnavutköy Ömerli Mahallesi İş Kazası Avukatı

Avcılar Gümüşpala İş Kazası Avukatı

Kiracı Tahliyesi İçin Profesyonel Avukatlarla Çalışmalısınız

“Beykoz Zerzevatçı Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara