Beykoz Yavuz Sultan Selim Mahallesi Boşanma Avukatı

2017 yılında ülkemizde 569 binden fazla çift evlenmiştir. Günümüzde yapılan evliliklerin yaklaşık %38’i ancak 5 yıl sürmektedir. Bu da her yıl çok sayıda boşanma davası açıldığı anlamına gelir. Boşanma davası, çok çeşitli nedenlerle açılabilmektedir. Evliliğin temelden bozulması, zina, yüz kızartıcı suç, akıl hastalığı gibi nedenler bunlara örnektir. Bazı durumlarda eşler boşanmaya birlikte karar verir. Bu durumda anlaşmalı boşanma davası açılır. Bazen de eşlerden sadece biri boşanmak ister ve diğer eşe boşanma davası açar. Bu dava türü ise çekişmeli boşanma davasıdır.

Boşanma Davaları Ne Kadar Sürer?

Boşanma davalarının sonuçlanma süresi, davanın türüne göre değişir. Örneğin anlaşmalı boşanma davalarında tarafların ikisi boşanmayı istemektedir. Bazen nafaka, velayet ve mal paylaşımı konuları da eşler arasında çözülmüş olur. Bu durumda dava süreci 2-3 ay gibi bir sürede tamamlanabilmektedir. Öte yandan boşanma davası çekişmeli ise daha uzun sürmektedir. Kanıtların incelenmesi, şahitlerin dinlenmesi gibi aşamalar duruşma sayısını artırmaktadır. 2 yıldan uzun süren boşanma davaları mevcuttur.

Boşanma Avukatı

Boşanma davası çekişmeli ise tarafların makul sonuç almaları için kendilerini iyi temsil etmeleri gereklidir. Aksi takdirde hak kaybı söz konusu olabilir. Bu yüzden iyi bir boşanma avukatı ile çalışılması önerilir. Beykoz ilçesinde boşanmak için avukata ihtiyaç olması halinde Avukat Mehmet Ali Helvacı ile çalışabilirsiniz. Yavuz Sultan Selim Mahallesi boşanma avukatı ihtiyacı durumunda kendisi yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir;


Arnavutköy Yavuz Selim Mahallesi Anlaşmalı Boşanma

Bağcılar Yavuz Selim Mahallesi Avukat

Bağcılar Yavuz Selim Mahallesi Anlaşmalı Boşanma

Arnavutköy Yavuz Selim Mahallesi Avukat

Arnavutköy Yavuz Selim Mahallesi İş Kazası Avukatı

Yorum yapın

Hemen Ara