MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Beykoz Yeni Mahalle Mahallesi Boşanma Avukatı

Ülkemizde her yıl yaklaşık 570 bin kişi evlenirken buna karşılık 128 bin kişi boşanmaktadır. Bu boşanmaların bir kısmı eşlerden birinin haklı boşanma sebebi oluşturacak davranışından kaynaklanmaktadır. Eşlerden birinin mağdur olup diğerine açtığı boşanma davalarına çekişmeli boşanma davası denir. Bunun aksi de mümkündür. Eşlerin anlaşarak boşanma davasını birlikte açtıkları da sıkça görülmektedir. Boşanma davalarına genellikle aile mahkemeleri bakar. Aile mahkemelerinin olmadığı yerlerde ise asliye hukuk mahkemeleri bu işi üstlenmektedir.

Boşanma Davaları Kaç Ayda Biter?

Boşanma davalarının süresi anlaşmalı ya da çekişmeli olmalarına bağlıdır. Anlaşmalı davalar görece kısa sürerken ve 2 ila 3 ayda bitebilirken çekişmeli davalar uzun sürebilir. Tanıkların ifadelerine de bazı davalarda başvurulmaktadır. Birtakım delillerin toplanması, iddiaların kanıtlanması, savunma vb. safhalarla 2 yıldan uzun süren davalar olmaktadır. Bu nedenle boşanma davalarının anlaşmalı olarak açılması tavsiye edilir. Boşanma davalarından iki tarafın da hak ettiği sonucu alması için iki tarafın da doğru biçimde durumunu ifade edebilmesi gereklidir. Davayı kimin açtığı değil iddianın ispatlanması önemlidir.

Boşanma Avukatı

Boşanma davasında herhangi bir hak kaybı oluşmaması için bir avukatla çalışılması ve aşamaların doğru yapılması tavsiye edilir. Beykoz ilçesinde boşanma davası açacak olan bireylerin Avukat Mehmet Ali Helvacı’ya danışmasında fayda vardır. Yeni Mahalle mahallesi boşanma avukatı ihtiyacı olan bireylere avukatlık hizmeti vermektedir.

İlginizi Çekebilir;

Yalı Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Yeni Mahalle Avukat

Yeni Mahalle Mahallesi İşçi Avukatı

Yeni Mahalle Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Yeni Mahalle Mahallesi İş Kazası Avukatı

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara