Kağıthane Avukat

Kağıthane avukat Mehmet Ali Helvacı, müvekkillerine avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetleri vermektedir. Boşanma işlemi ile ilgili tüm konularda detaylı bir bilgi verme, boşanma işlemi ile ilgili kişinin lehine olacak şekilde savunma ve güvenilir, doğru hukuki bilgi paylaşımı ihtiyaçlarınızda Kağıthane avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirsiniz.

Kağıthane Boşanma Avukatı

Boşanma avukatı, aile birliğinin bitirilmesi için anlaşmalı ya da tek taraflı olarak hukuki sürecin başlatılması ve yürütülmesi işlemini yapmak amaçlı müracaat eden kişi temsil etme görevini yerine getirmektedir. Boşanma kendi içerisinde de farklı durumlar ve özelliklere göre birbirinden ayrılmaktadır. Bunlar, anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma olarak iki farklı şekilde sınıflandırılabilir. Bu anlaşma türleri içerisinde mal rejiminin tasfiyesi, nafaka, velayet ve tazminat gibi konulardan davalar için avukatlık işlemlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu noktada, avukatlar, boşanma ile ilgili doğru hukuki bilgi paylaşımı yaparak müvekkilini doğru yönlendirme yaparak, hukuki süreçte kazanım sağlayabilirsiniz. Boşanma avukatları hem alanda tecrübeli ve bilgili olmalı hem de işini doğru ve kaliteli bir şekilde yapmalıdır. Her an her durumda yanınızda olabilecek, isteklerinizi anlayan ve sizin çıkarınız doğrultusunda hareket eden bir avukat ile çalışmak oldukça önemlidir.

Davanın olumlu sonuçlanması için mahkeme süreci ve diğer koşulları avukat tarafından detaylı bir şekilde takip edilmelidir. Aksi halde davada yaşanan gelişmeler ve durumlardan haberdar olunmama ve gerekli önlemlerin alınmama durumu söz konusudur. Kağıthane boşanma avukatı, boşanma işlemlerine ihtiyaç duyduğunuzda ya da konu ile ilgili detaylı bilgi ve tavsiye almak için gidebileceğiniz uzman kişilerdir. Boşanma durumlarında bir avukat tutmak davanın akıbeti ve kazanma olasılığı açısından oldukça önemlidir. Özellikle boşanma alanında uzman ve deneyimli bir avukat ile çalışarak dava sürecini daha kolay geçirebilirsiniz. Kağıthane boşanma avukatı hizmetleri sırasında boşanma avukatınızın verdiği tavsiyeler doğrultusunda yol almanız dava sırasında profesyonelce davranmanıza yardımcı olacaktır. Nitelikli bir hukuki hizmet almak, dava sırasında istediğiniz sonuca ulaşmak ve beklenenleri yerine getirmek için Kağıthane boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı ile çalışabilirsiniz.

Pratikte bitmiş ya da bitmesi daha doğru olduğuna karar verilen evlilik kurumunun sonlandırılması için boşanma avukatı ile çalışmak arada oluşabilecek anlaşmazlıkların da önüne geçilmesi açısından önemlidir. Boşanma avukatı davacı ya da davalının duruşma içerisinde en iyi ihtimalle ayrılmasına yardımcı olmaktadır. Dolayısıyla hem duygusal hem de mantıksal açıdan zor bir süreç olan boşanma sırasında profesyonel bir yardım almanızda fayda vardır.  İstanbul’un Kağıthane ilçesinde avukat ve hukuki danışmanlık konusunda ihtiyaçlarınızda Kağıthane boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirsiniz.

Kağıthane Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Anlaşmalı boşanma işlemi, boşanma işlemi sırasında her iki tarafından birbiri ile anlaşarak ayrıldığını gösteren ve hukuki anlaşmalarını gösteren bir tür sözleşmenin imzalanması ile oluşmaktadır. Bu boşanma protokolü metni içerisinde evlilik akdini sonlandırmak isteyen eşler mal paylaşımı, nafaka, velayet, soyadı ve tazminat gibi konular üzerinden anlaşmaya varılmaktadır. Anlaşma boşanması için gerekli olan işlemler, Kağıthane anlaşmalı boşanma avukatı eşliğinde hazırlanan ve iki eş arasında ortak verilen kararların yanı sıra mahkemeye verilmek üzere anlaşmalı boşanma davası için bir dilekçe, daha önce içeriği belirtilen boşanma protokolü ve dava harcı ile dava açma işlemi tamamlanır. Bu işlem sırasında Kağıthane anlaşmalı boşanma avukatı hizmetlerinden yararlanmak ve tavsiye almak çok önemli bir yer tutmaktadır. Anlaşmalı boşanma davası, mahkeme günü elinize ulaşan tebligat ile boşanma isteğinin tekrarlanması ile hakim konu üzerinde bir karara varır.

Anlaşmalı boşanma işlemleri ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer konu ise anlaşmalı boşanmanın çekişmeli boşanma haline gelebildiği durumlar oluşmaktadır. Bu noktada Kağıthane anlaşmalı boşanma avukatı, size konu hakkında detaylı bilgi vererek, dava sırasında yapmanız gerekenleri iletmektedir. Dolayısıyla anlaşmalı boşanma sırasında bir avukat ile çalışmak oldukça önemlidir. Kağıthane anlaşmalı boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı size, boşanma işlemleri ile ilgili hukuki tavsiye verme gibi mahkeme işlemlerinde yardımcı olmaktadır. Anlaşmalı boşanma işlemleri için protokol hazırlama süreci dikkatle yapılmalıdır. Protokol, anlaşmalı boşanma mahkemesi ve sürecinin nasıl ilerlediğini belirlemesi açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda anlaşmalı boşanma işleminin çekişmeli anlaşmaya dönmesi durumunda da kullanılabileceğinden uzman bir avukattan yardım almak gerekmektedir. Bu noktada, sizde bir anlaşmalı boşanma avukatı olarak Mehmet Ali Helvacı’dan tavsiye alabilirsiniz.

Kağıthane Çekişmeli Boşanma Avukatı

Çekişmeli boşanma davası, evlilik kurumunu bitirmek amaçlı bir eşin mahkemeye başvurmasına rağmen diğer eşin boşanmak istememesi ile ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle boşanmak isteyen eş, boşanma işlemini gerçekleştirmek için anlaşma olmadığı için çekişmeli boşanma davası açma yöntemine gitmektedir. Çekişmeli boşanma davası süreci, aynı zamanda velayet, nafaka, mal varlığı paylaşımı gibi gerekli konularda anlaşma sağlayamayan kişiler tarafından da açılmaktadır. Bu anlaşmazlıklarda durum bir üst kurum olan mahkeme ve hakim huzurunda karara bağlanır. Peki, çekişmeli boşanma davası nasıl açılır? Çekişmeli boşanma davası açmak isteyen kişi öncelikle içerisinde dava içerisindeki isteklerini belirten ve varsa duruma ilişkin delilleri de bulunduran bir çekişmeli boşanma davası dilekçesi verilmelidir. Bu çekişmeli boşanma davası dilekçesi Aile Mahkemesine evlilik sırasında ortaya çıkan sorunları anlatmak amacı ile verilmektedir.

Çekişmeli Boşanma Davası

Çekişmeli boşanma davası dilekçesi verildikten sonra nasıl bir süreç olacağı ve ne tür adımlar atılması gerektiği konusunda alanında uzman bir avukattan yardım almak gerekmektedir. Bu noktada çekişmeli boşanma davası ne kadar sürer ve nasıl ilerler oldukça sık sorulan sorulardan biridir. Çekişmeli boşanma davaları anlaşmalı boşanma davalarına göre daha uzun ve çetrefilli bir davadır. İçerisinde iki tarafından ispatları, deliller, tanıklar ve mahkemenin kararı gibi pek çok konu yer aldığı için daha uzun sürmektedir. Bu noktada çekişmeli boşanma davası aşamaları arasında da önemli bir yer tutan tanıklar ve delillerin hızlı bir şekilde toplanması ve mahkemeye sürülmesi çekişmeli boşanma davasının süresini kısaltmaya yardımcı olmaktadır. Bu durumda tam bir süre verilmese de en fazla 1 yıla kadar uzayan çekişmeli boşanma davalarını görebilirsiniz. Peki, çekişmeli boşanma davası nasıl düşer? Çekişmeli boşanma davası, mahkeme sırasında davalı tarafın herhangi bir mazeret belirtmeden davayı takip etmemesi ya da diğer bir ifade ile mahkemeye katılmaması ile gerçekleşmektedir. Dolayısıyla davanın takibi ve katılımı oldukça önemlidir. Diğer yandan davalı ve davacı arasında anlaşma gibi durumlarda, çekişmeli boşanma davasından vazgeçme seçenekleri de bulunmaktadır. Çekişmeli boşanma davasından vazgeçme davacının davadan bu isteğini belirten bir dilekçe ile başvurması sonucu gerçekleşir.

Kağıthane Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

Anlaşmalı boşanma davası ücreti ne kadar olduğu, anlaşmalı olarak boşanmak isteyen kişiler tarafından merak edilmektedir.  2021 yılı itibari ile anlaşmalı boşanma davası ücreti vergi, harç ve dosya giderleri olmadan asgari olarak 4.080.00 TL şeklindedir.

Kağıthane Çekişmeli Boşanma Fiyatları

Kağıthane ilçesinde çekişmeli boşanma davası ne kadar sorusu sıkça sorulan sorulardan biridir. Bu noktada çekişmeli boşanma davası ücreti tek tarafı kapsayan bir ücret olmakla birlikte vergi, dosya ücreti ya da harç giderlerini katmadan asgari olarak belirlenmiş olan 4.080.00 TL’dir.

Kağıthane Avukat;

Boşanma Davası Açma

Kağıthane ilçesinde boşanma davası açmak için Kağıthane boşanma avukatı olarak hizmet veren Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirsiniz. Bu noktada boşanma davası açmak için ne yapmak lazım sorusu oldukça sık sorulan bir sorudur. Buna göre, bir boşanma davası içerisinde avukatlı ya da avukatsız dava açma hakkına sahipsiniz. Avukatlı dava açma seçeneğini tercih eden kişiler, avukat eşliğinde hangi türde dava açmak istediğine karar verir? Müvekkil olarak avukata verilen vekaletname ile boşanma davası açma hakkı vermek ile başlayan dava açma süreci, boşanma işlemlerinin hızlı ve sorunsuz bir şekilde sonuçlanması için avukat tarafından planlanır. Bu noktada avukat, boşanma için verilen dilekçe, deliller, anlaşmalı boşanma davalarında hazırlanması gereken anlaşmalı boşanma protokolü, nafaka miktarının belirlenmesi, mal paylaşımı sözleşmeleri, vilayet ve davanın takibi gibi çeşitli işlemleri gerçekleştirmektedir. Öncelikle, tarafların boşanma türünü seçmesi gerekmektedir. Bu seçim ardından avukat seçilen boşanma şekline göre boşanma davası açma süreci ile ilgili bilgi vermektedir. Ardından gerekli belgeler ve dilekçeler hazırlanarak imzalar alınmalı ve davacının oturduğu semtte bulunan Aile Mahkemesine müracaat edilmelidir. Sizde Kâğıthane boşanma avukatı hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız Mehmet Ali Helvacı aşağıdaki adres ve telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Adres; Cevizli Mahallesi, Zuhal Caddesi, Füsun Sokak, Ritim İstanbul Residence No:46/e a/5 blok d:128 k:24 Maltepe/İST

Telefon;0 533 351 98 54

Kağıthane Avukat; Kağıthane Boşanma Avukatı Tavsiye

İstanbul’un Kağıthane ilçesinde boşanma işlemi ile ilgili bilgi almak ya da avukatlık hizmetleri almak için Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirsiniz. Boşanma davası ile ilgili konularda uzman bir destek almak davanın akıbeti açısından oldukça önemlidir. Özellikle davanın uzman bir görüş tarafından takip edilmesi, dava öncesinde ve sonrasında profesyonelce davranmak gerekmektedir. Diğer yandan boşanma davalarda, boşanmak isteyen eşlerin nafaka verme ya da nafaka hakları konusunda daha detaylı bilgi alması dava seyrinin ilerlemesi açısından önemlidir. Aynı zamanda anlaşmalı boşanma davalarında anlaşmalı boşanma protokolünün kişinin talepleri ve ihtiyaçlarına göre oluşturulması için avukat hizmeti alınmalıdır. Çekişmeli boşanma davalarında ise davacı ya da davalının delilleri ve savunması için bir avukat hizmeti gerekmektedir. Bu noktada Kağıthane boşanma avukatı tavsiye almak isteyen kişiler, Mehmet Ali Helvacı ile çalışabilir.

Kağıthane Avukat; Kağıthane Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma işleminde avukat, mahkemede dava açmak için harç ücreti ve dosya masrafları gibi çeşitli ücretler ödemesi gerekmektedir. Bu noktada boşanma avukat ücretleri ne kadardır sorusu pek çok kişi tarafından sorulmaktadır. Avukatlar bulundukları, barolar ile bağlantılı olarak bir ücret tarifesi çerçevesinde ilerlemektedir. Belirlenen tarifelere göre avukatların ne kadar alacağı da belirlenmektedir. Boşanma avukatı ücretleri 2021 yılında bir önceki yıla göre değişim göstermiştir. Bu noktada İstanbul Barosu’nun tavsiye ettiği tarifeler anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarına göre değişiklik gösterse de asgari olarak 4.080.00 TL olarak belirlenmiştir. Boşanma avukatları ücretleri ise yine anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarına göre değişiklik gösterebilmektedir.  Bu noktada boşanma davası için belirlenen 2021 ücretleri aşağıdaki gibidir;

  • Harç ücreti; Aile mahkemesine ödenen boşanma davası başvuru ücreti 59.3 TL’dir.
  • Avukat Dava Ücreti; İstanbul Barosu avukatların boşanma davası için alması önerilen ücret, anlaşmalı boşanma davasında 9000 TL, çekişmeli boşanma davasında 14.000.00 TL şeklindedir.
  • Dosya Masrafları; ödenmesi gereken dosya masrafları ise 0.6 TL’dir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/beykoz-yeni-mahalle-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esenyali-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/avcilar-merkez-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/beykoz-alibahadir-mahallesi-avukat.html

Yorum yapın

Hemen Ara