0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Beykoz Alibahadır Mahallesi Avukat

Günümüzde hak ihlaline uğrayanların ve hakkını aramak için hukuki yollara başvuranların sayısı giderek artmaktadır. Hak ihlallerinden ve mağduriyetlerden bazıları eşler arasında da olabilmekte ve evlilikler sağlıklı bir şekilde yürümemektedir. Bu durumda eşlerden biri ya da ikisi boşanma davası açmaktadır. Boşanma davası, kanuna uygun bir boşanma nedeni olması halinde açılabilir. Kanuna uygun durumlar zina, eşe çok kötü muamele, cana kast gibi ciddi durumlardır. Boşanma sürecinin sağlıklı yürümesi için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Boşanma Sürecinde Neler Yapılır?

Boşanma süreci, dava anlaşmalı ise daha kolay olur. Ancak çekişmeli olduğu zaman kişilerin kendini savunması yahut iddialarını kanıtlaması gereklidir. Boşanma dilekçesinin yazılması ve teslim edilmesiyle boşanma süreci başlar. Cevap dilekçeleri ve tanıkların dinlendiği ön duruşma ile devam eder. Bazı kararlar temyiz edilir ve bu durumda mahkeme süreci uzar. Anlaşmalı boşanma davaları, 2-3 ayda biterken 18 aydan uzun süren davalar bulunmaktadır.

Boşanma Avukatı

Boşanma sürecinde öncelikle dilekçe doğru yazılmalıdır. Olmaması gereken ifadeler dilekçede kullanılırsa dava açılmamış sayılır. Aynı şekilde dilekçede yazılanların doğru olmaması halinde mahkemede hak kayıpları yaşanabilir. Tüm bunların olmaması için insanlar avukatlardan boşanma konusunda hizmet almaktadır. İstanbul’da boşanma sayısı oldukça fazladır. Alibahadır mahallesi avukat hizmeti gereken durumlarda ya da Beykoz ilçesinde boşanma konusunda hizmet almak için Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button