Yabancılar Hukuku Avukatı | İstanbul Yabancılar Hukuku Avukatı

Yabancılar hukuku kapsamında kişilerin yabancı tanımını net yapmaları gerekmektedir. Bir devlet kapsamında tabii olma hakkı olmayan kişiler ecnebi ya da yabancı olarak nitelendirilmektedir. Özel hukukun bir parçası olan bu hukuk dalı kapsamında kişilerin haklarının korunması ve belirli bir noktaya kadar bulundukları yabancı devlette nelerde söz sahibi olabilecekleri ile alakalı tüm detaylar bu alanda belirtilmiştir.

Hem vatandaşların hakkının korunması hem de direkt olarak yabancıların haklarının muhafaza edilmesi için özel bir alt yapı oluşturulmuştur. Siyasi haklardan amme haklarına kadar farklı başlıklar bulunuyor. Tüm bu detaylar ile alakalı sorun yaşamadan hakların muhafaza edilmesi için avukatlık büromuz ile iletişime geçebilirsiniz. Daha öncesinde alanında başarılı çalışmalara imza atmış olan ekip arkadaşlarımız bu konuda size yardımcı olacaktır.

Yabancılar Hukuku Avukatı Bahçelievler

Yabancılar hukuku avukatı Bahçelievler kategorisinde en çok başvuru alan alanların başında siyasi haklar gelmektedir. Siyasi haklarda temel olarak yabancıların devler işleri kapsamında nasıl bir katılımda bulunacakları ile alakalı genel hükümler belirlenmektedir. Bu genel hükümlerin hukuki temeli;

 • Genel itibari ile bazı istisnaların dışında yabancıların siyası haklardan istifade etme hakları bulunmamaktadır.
 • Verilen siyasi hakların da bazı temel hükümlere bağlı olduğu ve eğer o hükümler yerine getirilirse kullanılabileceğinin de ayrıca dile getirilmesi gerekir.
 • En temel haklardan biri olan seçme ve seçilme hakkının yabancı kişiler tarafından kullanılmasına izin verilmez.

Verilere uygun bir biçimde hakların savunulması için gerekli tüm atılımlar ekibimiz tarafından yapılacaktır. Bu alanda kişisel başvurulardan ziyada hukuki manada temsil edilerek başvuru yapmanızın daha nitelikli ve sorunsuz olacağı da eklenmelidir.

Yabancılar Hukuku Avukatı Bakırköy

Yabancılar hukuku avukatı Bakırköy ilçesinde sorunsuz şekilde hizmet veren ve hukuki anlamda başvurularınızı daha sorunsuz şekilde tamamlamanız için imkan tanıyan destek alanlarındandır. Avrupa Yakası’nda yer alan bu ilçede yabancılar ile alakalı tüm başvurularda alanında uzman olan ekip arkadaşlarımızın size yardımcı olacağından emin olabilirsiniz.

Yabancılar hukuki ile alakalı olarak amme haklarının da detaylı şekilde incelenmesi gerekmektedir. Amme hakları kapsamında;

 • Cismani
 • Ahlaki
 • Fikri

Bu hakların her birini aynı bir Türk vatandaşı gibi kullanma imkanları bulunmaktadır. Tabi ki bu aşamada en temel unsur kişilerin farklı bireylerin haklarını ihlal etmemesidir. Bu konuda yaptırım aşamasının da aynı şekilde hakkın sunulduğu gibi sunulacağı eklenmelidir.

 

Yabancılar Hukuku Avukatı Başakşehir

Yabancılar hukuku avukatı Başakşehir kapsamında sıklıkla ele alınan ve ihtiyaç duyulan alanların başında gelmektedir. Hukuki manada sorunsuz bir süreç elde edebilmek için kişilerin kesinlikle büromuz ile iletişime geçmesi gerekiyor. Özellikle yabancılar hukuku niteliklerine rağmen haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız bu bağlamda daha da dikkatli olunması gerekmektedir. Hukuki destek alarak hakların koruma altına alınmasını mümkün kılabilirsiniz.

Yabancılar Hukuku Avukatı Bayrampaşa

Yabancılar hukuku avukatı Bayrampaşa ilçesinde yaşayan kişiler tarafından anında iletişim kurulacak hukuki birimler arasındadır. Avrupa Yakası’nda yer alan ve nüfus bağlamında her sene giderek artış gösteren bu ilçede hukuki destek alarak sürecin daha sorunsuz işlemesini mümkün kılabilirsiniz.

Yabancıların Türkiye’ye girişleri bu alanda merakla beklenen ve açıklama gerektiren alanların başında gelmektedir. Yabancıların Türkiye’ye girmeleri sırasında şu mecburiyetleri yerine getirmesi gerekmektedir;

 • Pasaport ya da vesikanın sunulması mecburdur.
 • Vize sunulması mecburdur.

Son dönemlerde komşu ülkelerde yaşanan siyasi gelişmeler sebebi ile bu detaylara uyum sağlamayan kaçak girişlerin ya da mülteci statüsünde yapılan girişlerin artış gösterdiği de eklenmelidir.

Yabancılar Hukuku Avukatı Beşiktaş

Yabancılar hukuku avukatı Beşiktaş ilçesinde yabancıların Türkiye’ye girişinin yasaklanması ile alakalı da sıklıkla başvurularda bulunulmaktadır. Bu alanda yasaklı olan kişilerin hukuki manada haklarını korumaları ya da hangi kişilerin girişinin yasak olduğu ile alakalı hukuki destek almak elde edilecek olan verimliliği üst seviyelere çıkacaktır. Avrupa Yakası’nın en mutena sahil şeritlerinden birine sahip olan Beşiktaş ilçesinde ikamet eden kişiler anında büromuz ile bu konuda iletişim kurabilir.

Ülkeye girişi yasak olan kişiler şu biçimde sıralanmaktadır;

 • İadeye esas olarak belirlenen suçlardan biri ile cezalandırılmış olmak
 • Türkiye’den hali hazırda sınır dışı edilmiş olmak ve dönüşüne müsaade edilmeyenler listesinde bulunmak
 • Mukabele bilmisil konusunda belirtilen listede bulunan kişiler

Bu kuralları ve daha da detaylandırılmış halini ihlal ederek giren bireylerin tespit edildikleri anda sınır dışı edilecekleri de belirtilmelidir. Sınır dışı edilme süreci içerisinde hem ihbarların hem de düzenli olarak yapılan kontrollerin büyük rol sahibi olduğunun da belirtilmesi gerekir.

Yabancılar Hukuku Avukatı Beylikdüzü

Yabancılar hukuku avukatı Beylikdüzü iletişim numaralarımız aracılığı ile en kısa sürede yabancılar hukuku ile alakalı sıkıntılarınızı giderebilirsiniz. Bu alanda yabancılar hukuku ile alakalı olarak temelde yer alan kategorilerin de farkında olmalısınız.

 • Vatansızlar
 • Mülteciler
 • Azınlıklar
 • Göçmenler
 • Yabancı devletin vatandaşlığına sahip olanlar

Bu kategoriler içerisinde son senelerde mültecilerin bizim ülkemizde daha büyük bir yoğunluk arz ettiğinin de dikkate alınması gerekiyor. Komşu ülkelerde yaşanan siyasi anlaşmazlıkların bu tür adımların temeli olduğu da net şekilde görülüyor. Mültecilerin hakları üzerine yapılan araştırmalar ve yapılan hukuki denetimlerin de artış göstermesi bu durum ile direkt olarak ilişkilidir.

Yabancılar Hukuku Avukatı Beyoğlu

Yabancılar hukuku avukatı Beyoğlu ilçesinde sıklıkla başvurulan ve yardım talep edilen hukuki adımların başında gelmektedir. Kişilerin yabancılar hukuku ile alakalı yaptıkları başvuruların ve talep ettikleri adımların daha net şekilde verimliliği üst seviyeye çıkararak adım atılması için hukuki destek almak ve temsil edilmek sizin için daha verimli bir hal alacaktır.

Uluslar arası koruma kanunlarına uygun bi biçimde ülkeye girecek olan kişilerin başvuru sürecinin nasıl işlediği de sıklıkla merak edilmektedir. Başvurunun yapılmasının sonrasında mülakat aşaması başlayacaktır. Bu yaklaşık olarak 75 güne tekabül eder. 75 gün sonunda mülakat yapılır ve durum ülkenin genel politikası ve uluslar arası haklar ile de uyum içerisindeyse ülkeye giriş ve kalış hakkı verilecektir. Tüm başvuru yapan kişilerin bu tür bir hakkı elde edecek olması diye bir kaide de bulunmamaktadır. Ancak değerlendirmelerden olumlu sonuç alınırsa bu imkan kişilere sunulur.

Yabancılar Hukuku Avukatı Büyükçekmece

Yabancılar hukuku avukatı Büyükçekmece kategorisine sunulan hizmetler kişilerin yabancılar hukuku ile alakalı haklarının savunulmasını mümkün kılmaktadır. Büyükçekmece ilçesi Avrupa Yakası’nda yerleşim alanları ile dikkat çeken ilçelerin başında gelmektedir. Toplam nüfus yapılan son denetimlerin akabinde 247 bin olarak belirlenmiştir.

Yabancılar hukukunda dikkat çeken ve enteresan bir arka plana sahip olan bir diğer unsur da kesinlikle mavi kartlılardır. Mavi kartlılar ile lakalı dikkate alınması gereken hususlar;

 • Mavi kart sahibi olan kişilerde yabancılık unsuru vardır.
 • Kişilerin mavi kart sahibi olması için TC vatandaşlığından kendi istekleri ile ayrılmış olmaları gerekmektedir.
 • Kişilerin farklı bir devletin vatandaşı olması gerekir. Türk vatandaşlığından ayrılarak vatansız kalan kişilerin bu karta sahip olması mümkün olmayacaktır.
 • Kişiler genel olarak farklı yabancı ülkelerde yer alan imtiyazlardan istifade edebilmek için mavi kart almak isterler. Bunun sonucunda Türk vatandaşlarına özel olan haklardan ve fırsatlardan feragat etmek zorunda kalacağı da eklenmeli!

Bu detaylar ile alakalı bir sorun ya da hak ihlali meydana geldiği zaman direkt olarak hukuki destek almalısınız.

 

Yabancılar Hukuku Avukatı Çatalca

Yabancılar hukuku avukatı Çatalca ilçesi ve tüm İstanbul kapsamında sıklıkla başvurulan ve ihtiyaç duyulan hukuki destek alanlarındandır. Siz de yabancılar hukuku ile alakalı temel destek almak ya da davada temsil edilmek isterseniz bu konuda uzman olan ekimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Toplam nüfusu 72 bin olan bu ilçede yabancılar hukuku ile alakalı destek alırken hem özel hukuk niteliklerinden hem de uluslar arası anlaşmalardan yardım alınarak süreç devam ettirilmektedir.

Ülkelere alınma aşaması kadar alımın sonrasında geri gönderme ile alakalı da detaylar bulunmaktadır. Geri gönderme yasağının dikkatle incelenmesi gerekiyor. Kişilerin hukuki, fiziksel ya da ruhsal olarak istismar edileceği, özgürlüğünden mahrum bırakılacağı bir alana asla gönderilmemesi gerektiği de bile getirilmelidir. Bu durum geri gönderme yasağı kapsamında net olarak dile getirilmiştir. Cenevre Konvansiyonu ile beraber tüm bu sürecin garanti altına alındığı da görülmektedir. Uluslar arası anlaşmalara uyum sağlamak devletlerin temel nitelikleri arasında yer alıyor.

Yabancılar Hukuku Avukatı Çekmeköy

Yabancılar hukuku avukatı Çekmeköy yerleşim yerinde anında yardım alabileceğiniz alanlardandır. Çekmeköy Anadolu Yakası’nda genel olarak yerleşim yerlerinin barındıran bir ilçedir. Bu ilçede yetkililerimizi ile iletişime geçerek anında sorunlarınızın çözülmesini talep edebilirsiniz.

Yabancılar hukukunda kişilerin haklarının savunulması ya da sürecin düzenlenmesi sırasında dikkate alınan şu temel hususlar yer almaktadır;

 • Anayasa
 • Uluslar arası sözleşmeler
 • Kanunlar kararnameler
 • Mahkeme kararları
 • Hukukun genel prensipleri

Bu temel hususların sizin için yüksek verimliliğin temel adresi olacağı da eklenmelidir. Ekibimizde bulunan deneyimli avukatlar ile tüm bu kaynaklar üzerinden haklarınızın koruma altına alınması sağlanacaktır.

Yabancılar Hukuku Avukatı Esenler

Yabancılar hukuku avukatı Esenler dahilinde anında iletişim kuracağınız ve karşılaştığınız sorunun çözümü için talepte bulunabileceğiniz birimlerin başında gelmektedir. Siz de anlık şekilde Esenler gibi Avrupa Yakası’nın yoğun nüfuslu ve ulaşım merkezi olan bu ilçesinde ekibimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

Yabancılar hukuku ile alakalı olarak temel veri sahibi olmak için eşitlik esası ile alakalı fikir sahibi olunması gerekiyor. Yabancıların temel hak ve hürriyetlere sahip olmasının yanı sıra bazı noktalarda da kısıtlamalar ile karşılaşabilecekleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Kişilerin bir kısıtlamaya tabi olması sadece kanun ışığında olabilmektedir. Keyfi düzenlemeler ile kişilerin kısıtlamalara tabi olması kesinlikle söz konusu değildir. Bu alanda en temel örnek kişilerin fikrini beyan etme hakkı olsa da bir diğer temel hak olan seçme ve seçilme hakkını kullanması söz konusu değildir. Bu durum kanunlarda da net şekilde belirtilmiştir. Bir vatandaşın sahip olduğu hakların aynısının yabancılara sunulmuş olması literatürde görülen bir durum değildir.

Yabancılar Hukuku Avukatı Esenyurt

Yabancılar hukuku avukatı Esenyurt ilçesinde giderek talep miktarı gelişen alanların başında gelmektedir. Siz de en kısa süre içerisinde yabancılar hukuku alanında özel eğitimlerden geçmiş olan avukatlarımız ile iletişime geçerek sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. İstanbul’un en kalabalık ilçesi olan Esenyurt’ta toplamda 891 bin kişi ikamet etmektedir.

Karşılıklı muamele esası kişilerin yabancılar hukuku konusunda dikkate almaları gereken bir diğer detaydır. Bu bağlamda ülkemizde yabancılara verilen hakların aynı zamanda o yabancı ülkelerde bizin vatandaşlarımıza sunulan haklar ile paralel olması en temel nitelikler arasında kendini göstermektedir.

Karşılıklılık ilkesinin fiili ya da ahdi olması mümkündür. Bu noktada yabancı ülkelerde yer alan vatandaşların haklarının korunması ve durumlarının iyileştirilmesinin temel esas olarak kabul edildiği de belirtilmelidir.

Yabancılar Hukuku Avukatı Eyüpsultan

Yabancılar hukuku avukatı Eyüpsultan ilçesi kapsamında soru8nların anında hukuki düzlemde çözülmesi için fırsat sunuyor.  İlçe kadim yapısı ile Beyoğlu ve Fatih ilçelerinden ayrılarak kurulmuştur. Yabancılar hukuku ile alakalı gelen taleplerin büyük bir kısmının bu alandan kaynaklandığı da belirtilmelidir. Yaşanan sorunların kısa sürede hukuki düzlemde çözüme kavuşturulması için büromuzdan bu konuda destek almanız sizin yararınıza olacaktır.

En çok gözetilen ulus kavramının da farkında olunması gerekiyor. Bu tür hukuki terimlere hakim olmak sizin lehinizde meydana gelecek değişimler yapılmasını kolaylaştırmaktadır. Yapılan ikili anlaşmalarda en çok gözetilen ulus olarak belirlenen bir devletten daha fazla kolaylık sağladığınız farklı bir devlet olursa bu konuda itiraz ile karşılaşılabiliri. Düzenlemelerin tam manası ile bu kayıtlara uygun şekilde devam ettirilmesi gerekmektedir.

 

Yabancılar Hukuku Avukatı Fatih

Yabancılar hukuku avukatı Fatih ilçesinin 436 bin kişilik nüfusu kapsamında sıklıkla ele alınan ve yardım gereksinimi duyulan alanların başında gelmektedir. Avrupa Yakası’nda yer alan bu ilçede bir aksaklık ya da hak ihlali meydana geldiği zaman anında hakların koruma altına alınması için ekibimiz ile iletişim kurmalısınız.

Yabancıların kazanılmış hakları ile alakalı herhangi bir kısıtlama söz konusu olmayacaktır. Bu alanda ülkemizin yer aldığı ve imzaladığı uluslar arası anlaşmalarda da belirtilen kazanılmış haklara saygı hususunun direkt olarak ülkemizde de gözetildiğinin altı çizilmelidir. Tabi ki bu durumun yurtdışında yer alan Türk vatandaşları için de aynı şekilde gözetilmesi gerekiyor. Hukuk kuralları değişmiş olsa da kazanılmış haklara olan saygı esas olmalıdır.

Yabancılar Hukuku Avukatı Gaziosmanpaşa

Yabancılar hukuku avukatı Gaziosmanpaşa ilçesinde meydana gelen aksaklıklarda ilk olarak başvurulması gereken büroların başında geliyor. Avrupa Yakası’nda yer alan ve toplam nüfusu 487 bin olan Gaziosmanpaşa ilçesinde anında ekibimiz ile iletişime geçerek tüm sorunların anlık şekilde giderilmesini mümkün kılabilirsiniz. Davada temsil sürecinden başlayarak dava süreci hakkında bilgilendirmeye kadar birçok alanda hizmet veriyoruz.

Yabancıların ülkeye giriş sırasında göstermeleri gereken pasaport ile alakalı da farklı türler bulunmaktadır. Hali hazırda geçerliliği olan türlerden bazıları;

 • Siyah
 • Yeşil
 • Gri
 • Bordo

Siz de en kısa süre içerisinde avukatlarınız ile iletişime geçerek pasaporttan kaynaklanan sorunların ortadan kaldırılmasını mümkün kılabilirsiniz. Bu tür aşamalarda bireysel başvurulardan ziyade bir temsilci ile yapılan başvuruların daha hızlı sonuç verdiği de görülmektedir. Ekibimiz bu alanda size sorunsuz şekilde hizmet sunacaktır.

Yabancılar Hukuku Avukatı Güngören

Yabancılar hukuku avukatı Güngören ilçesi dahilinde yaşamış olduğunuz tüm yabancılar hukuku sorunları ile alakalı size gerekli olan desteği sunacaktır. Avrupa Yakası’nda nüfus yoğunluğunun oldukça yüksek olduğu bu ilçede anında nitelikli hukuki yardım almak için doğru yerdesiniz.

Yabancı tanımı ile vatandaş tanımı arasında farkların dile getirilmesi de oldukça önemlidir. Öncelikli olarak vatandaşın sınır dışı edilmesi söz konusu değildir. Fakat ülkede yer alan yabancıların direkt olarak sınır dışı edilmesi mümkündür. Tabi ki genel olarak ülke kurallarını ihlal eden kişilerin bu tür sınır dışı etme adımlarına tabi olacağının da belirtilmesi gerekiyor. Vatandaşların ülkeye karşı sadakat duygusunun olması gerekmektedir. Yabancıların bu tür bir sorumluluğu yoktur. Ülkenin genel kurallarına uyum sağlaması yabancılar için yeterli olacaktır. Vatandaşın ülkeye girmesi için vize gerekli değildir. Yabancıların vize ve pasaport sunması zorunluluktur.

Yabancılar Hukuku Avukatı Kadıköy

Yabancılar hukuku avukatı Kadıköy kapsamında sıklıkla dikkate alınan hususlar arasında yer alıyor. Hemen yerleşen kişilerin bir kısmının yabancı olması hem de turist potansiyeli sebebi ile Anadolu Yakası’nda yer alan bu ilçenin yabancılar hukuku konusunda başvuruların yoğunlaştığı bir alan olduğu da görülmektedir.

Yabancıların ülkeye giriş çıkışlarına kadar her bir aşamanın yabancıları koruma kanunun kapsamında garantiye alındığı görülmektedir. Bu alanda hukuki olarak hem Türk kanunlarından hem de uluslar arası olarak kabul edilen temel unsurlardan faydalanıldığı belirtilmelidir. İnsan haklarını korumanın en temel amaç olduğu da ayrıca dikkat çekiyor.

Yabancıların sadece ziyaret değil aynı zamanda uluslararası koruma talep ederek bir ülkeye sığınma aşamasında da bilgi sahibi olunmalıdır. Bu konuda ülke inisiyatif sahibidir. Her sığınma talep eden gurubun ya da kişinin olumlu yanıt alamayacağının da bilinmesi gerekiyor.

Yabancılar Hukuku Avukatı Kağıthane

Yabancılar hukuku avukatı Kağıthane ilçesinde anında iletişim kuracağınız birimlerimizi arasındadır. Yabancılar hukuku kapsamında vize alımı ve vize alımı kısıtlanmış olan kişiler de dikkatle incelenmelidir;

 • Türkiye’ye girişi yasaklanmış olan kişilerin vize alması mümkün değildir.
 • Kamunun güvenliği için tehlikeli olan kişiler
 • Kişilerin vize alması için kalacağı zaman dilimini kapsayan aktif bir sağlık güvencesinin olması gerekiyor. Aksi takdirde vize alınamaz.

Bu kişiler ile alakalı bir sorun yaşandığında hakkınızı hukuki yollardan aramak daha nitelikli olacaktır. Aksi takdirde cezai yaptırım ile karşılaşılabiliri.

Yabancılar Hukuku Avukatı Küçükçekmece

Yabancılar hukuku avukatı Küçükçekmece ilçesinde yoğun nüfus sebebi ile başvuruların oldukça yüksek seviyede olduğu görülüyor. İstanbul’un en kalabalık 2. İlçesi olan Küçükçekmece’de toplamda 770 bin kişi yaşamaktadır. Vize ile alakalı zorunluluklardan muaf olan kişiler de yer almaktadır. Bu noktada devletler arasında yapılmış olan anlaşmaların esas kabul edildiği de fark ediliyor. Ayrıca mavi karta sahip olan kişiler de vizeden muaf tutulabilir.

Yabancılar Hukuku Avukatı Sancaktepe

Yabancılar hukuku avukatı Sancaktepe kapsamında siz de iletişim kurarak anında yabancılar hukuku bağlamında yaşadığınız sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Bu tür alanlarda kişilerin sorun yaşamaması için özel bir çaba sarf edilmektedir.

Hem uluslar arası sözleşmelere hem de direkt olarak ülkemizde geçerli olan hukuk kurallarına tam uyumlu ve eğitim arka planı nitelikli olan ekibimiz bu alanda sizi kolaylıkla temsil edecektir. Ayrıca mahkeme süreci ile alakalı delillendirme ve dava sürecinin takibi konusunda da uygun alt yapı hazırlanacaktır.

Ülkemizde yabancıların ziyaret alanları oldukça nitelikli şekilde hazırlanmıştır. Kişilerin ziyaretlerinin hukuki olarak da koruma altına alınması memnun etmektedir. Fakat bazı alanlarda yabancıların giriş yapmasına izin verilmez. Askeri bölgeler ve yasaklı alanlar bunların başında gelmektedir. Bu noktada sadece yabancılar değil görevli olan kişilerin dışında giriş yapılması mümkün değildir.

 

Yabancılar Hukuku Avukatı Sarıyer

Yabancılar hukuku avukatı Sarıyer kapsamında sorun yaşayan kişilerin ilk olarak iletişim kurması gereken birimlerdendir. Sarıyer ilçesi muntazam sahil şeridi ve tarihi alanları ile yabancı nüfusun ziyaret alanlarının başında gelmektedir. Bu noktada kişilerin ülkemizde herhangi bir ilçede 90 günden fazla kalacaksa kesinlikle onay alması gerekmektedir. İkamet etmek için gerekli onayı almayan kişilerin bu noktada anında tespit edilerek yurttan çıkışının sağlanacağı da eklenmesi gereken veriler arasında bulunuyor.

Kişilerin başvurunun sonrasında en geç 20 gün içerisinde kendini adres sisteminde kayda aldırması gerekmektedir. Ülkedeki nüfusun kontrol edilmesi ve genel asayişin sağlanması için bu tür prosedürlerin büyük önem taşıdığı da eklenmelidir. Öğrencilerin bu aşamada bir kademe daha şanslı oldukları da görülüyor. Okul aracılığı ile gelen kişiler için hali hazırda aracı kurumlar tüm bu adımları tamamlayacaktır.

Yabancılar Hukuku Avukatı Silivri

Yabancılar hukuku avukatı Silivri çevresinde de aktif bir çizgiye sahiptir. Avrupa Yakası’nda yer alan bu ilçede toplamda 187 bin kişi ikamet etmektedir. Siz de bu alanda yabancılar hukuku ile alakalı bir ihlal ya da bir sorun yaşadığınız anda ekibimiz ile iletişim kurabilirsiniz. Alanında uzman olan isimlerden oluşan ekibimizin muhakkak sorunlarınızı gidermek için gerekli olan adımları atacağı garanti ediliyor.

Kişilerin ülkemizde aldıkları çalışma izninin aynı zamanda ikamet izni olarak sayılıp sayılmadığı da sıklıkla merak edilmektedir. Çalışma izni alan bir kişinin yeniden ikamet izni alması gereksiz görülmüştür. Sadece çalışma izninin alınması her ikisi yerine de geçmektedir. Bu kararın alınma tarihi de 2003 senesine dayanmaktadır. Prosedürlerin daha pratik ve akılcı bir hal alması için atılan adımlardandır.

Yabancılar Hukuku Avukatı Sultanbeyli

327 bin nüfusa sahip olan ve Anadolu Yakası’nda bulunan bu ilçe yerleşim yeri imkanları ile dikkat çekmektedir. Yabancılar hukuku avukatı Sultanbeyli ilçesinde yaşanan hukuki sorunlarda ilk olarak göz atmanız gereken alanlardandır. Bu bağlamda mavi kart sahibi olmaktan başlayarak vize muafiyetine kadar her alanda sizin için süreç takibi yapılacaktır. Yapılacak olan avukatlık sözleşmesi ile beraber her iki tarafın da haklarının korunması mümkün kılınmıştır.

Yabancılar Hukuku Avukatı Sultangazi

Sultangazi 523 bin nüfusa sahiptir. 2008 senesinde kurulmuştur ve Avrupa Yakası’nda bulunmaktadır. Yabancılar hukuku avukatı Sultangazi kategorisinde yer alan hizmetlerimize bakıldığı zaman vatandaşlık hakkının alınması, yurttan çıkarılma ya da karşılıklılık ilkesi gibi tüm detaylar hakkında yardım alabilirsiniz.

Sultangazi ilçesi de dahil olmak üzere tüm İstanbul’da izinsiz kalan kişiler hakkında gerekli denetimler yapılmaktadır. Özellikle gelen mültecilerin sadece kayıt oldukları alanlarda ikamet etmekleri gerekiyor. Bu noktada ihlalde bulunan kişilerin kayıt oldukları alanlara geri gönderilmesi için gerekli olan yaptırımlar da başlamıştır.

İstanbul’da hali hazırda oldukça yüksek olan nüfus yoğunluğunun bu şekilde en azından mülteciler bağlamında kontrol altına alınması ilk nitelik olarak karşımıza çıkıyor. GBT kontrolü yapan emniyet kuvvetleri bu alanda gerekli olan işlemi uygulamaktadır.

Yabancılar Hukuku Avukatı Şile

Yabancılar hukuku avukatı Şile yerleşim yeri yoğunluktan uzak olduğu için ekibimizi ile iletişim kurmak sizin için daha kolay olacaktır. Yabancılar hukuku bağlamında açılan davaların yürütülmesi ile alakalı anında hizmet talep edebilirsiniz. Bu noktada ödenmesi gereken avukatlık ücreti her sene düzenli olarak güncellenecektir. Bu güncellemeler minvalinde ödeme miktarı belirlenir.

Yabancılar Hukuku Avukatı Şişli

Yabancılar hukuku avukatı Şişli ilçesinde yardım alacağınız konular oldukça çeşitli. Milletlerarası hukuk da dahil olmak üzere tam eğitimli olan ekip arkadaşlarımız ile iletişime geçerek anında sorununuzun çözümlenmesini sağlayabilirsiniz.

Şişli Avrupa Yakası’nın en yoğun nüfuslu alanlarındandır. Bu alanda kaliteli hukuki destek almak ve haklarınızın savunulması için anında iletişime geçebilirsiniz. Bu noktada Türkiye Cumhuriyeti yabancılara pasaport veri mi gibi sorular da sıklıkla dile getirilmektedir. Bazı istisnai durumlarda bu tür geçici pasaport belgesi verme gibi bir uygulamamız bulunuyor.

 

Yabancılar Hukuku Avukatı Tuzla

Yabancılar hukuku avukatı Tuzla ilçesi İstanbul’un en çok talep gelen ve özellikle sanayinin gelişmiş olması sebebi ile yabancı çalışanların yüksek olduğu alanlardandır. Siz de yabancılar hukuku ile alakalı tüm teamüllere hakim olan bir ekip ile iş birliği yapmak için doğru yerdesiniz. Sınır dışı etme işlemlerinden vatandaşlık taleplerine kadar tüm detaylar anında ekibimizle iletişime geçmelisiniz.

Yabancılar Hukuku Avukatı Ümraniye

Yabancılar hukuku avukatı Ümraniye ilçesi Anadolu Yakası’nda hukuki desteğin en yoğun talep edildiği alanlar içerisinde bulunmaktadır. Bu noktada yoğun bir nüfusa sahip olan ilçede yabancıların yaşadıkları sorunları ya da yabancılardan kaynaklanan sorunların çözümü için ekibimize başvurulması mümkündür.

Yabancıların ülkemize giriş yapanlarının hemen sonrasında ikamet tezkeresi alması gerekmektedir. Giriş yapan her kişinin ülkemizde çalışma hakkınıza sahip olmayacağı da bilinmelidir. Çalışma hakkının alınması için farklı bir detayın uygulanması ve bunun sonucunda sürekli bir iş sahibi olma hakkının verileceği belirtilmelidir. İzni olmayan kişileri çalıştıran işverenlerin de bu konuda cezalandırılacağı bilinmelidir. Belirli aralıklar ile bu alanda kontroller tamamlanmaktadır.

Yabancılar Hukuku Avukatı Üsküdar

Yabancılar hukuku avukatı Üsküdar ilçesi dahilinde sıklıkla başvurulan ve sorunların çözümüne vesile olan hukuki yardım birimlerinin başında gelmektedir. Kişilerin akademik bir sebeple ülkemize gelmesi de tabi ki mümkündür. Eğitim arka planı nitelikli olan kişilerin bu alanda sıkıntı yaşamadan ülkemize ziyarette bulunması mümkündür.

İkamet tezkeresi almadan 30 gün kadar ülkemizde kalmanıza izin verilmektedir. Bu sürenin dolması durumunda konferans ya da sanatsal faaliyetler ile alakalı olarak ülkemize gelen kişilerin de klasik hukuki prosedürleri uygulaması gerekecektir.

Zamanın dolması ve kişinin ülkeden çıkış yapmaması durumunda ülkeye bir daha ikamet tezkeresi almadan giriş ve kalış yapma gibi bir imkanı da olmayacaktır. Bu tür iltimaslar bir kereye mahsus olarak kişilere sunulmaktadır. İyi niyetin suiistimali fark edildiği anda sistemde gerekli not alma aşaması tamamlanarak bir dahaki girişte kişilere sunulacaktır.

Yabancılar Hukuku Avukatı Zeytinburnu

1957 senesinde ilçe olan bu semtte toplamda 287 bin kişi ikamet etmektedir. Yabancılar hukuku avukatı Zeytinburnu ilçesinde de sıklıkla başvurulan hukuki destek birimleri arasında yer almaktadır. Siz de en kısa süre içerisinde sorunlarınızı konusunda uzman ekibimiz ile paylaşarak bu alanda hak ihlallerinin minimum seviyeye indirilmesi ve devletlerarası hukuktan doğan karışıklıkların çözüme kavuşturulması için adım atabilirsiniz.

Vatandaşlık Avukatı
Vatandaşları işlemleri esnasında konsolosluk ya da büyükelçilikte bir problem oluşmuşsa, vatandaşlık avukatı hizmet gösterir.
Yabancı şube avukat
Yabancı Şube müdürlüklerinde yabancılarla çalışanlar arasında problem oluşması durumunda sorunun hukuki boyutu çözüme kavuşturulması için dava açılabilir. Bu davada yabancı şube avukatı hizmet sağlar.
Yabancılara Bakan avukatlar
Yabancıların davalarında tercihen kendi avukatları hizmet gösterebilir. Ancak kendi avukatları bulunmadığı takdirde yabancılara bakan avukatlar listesinde Avukat Mehmet Ali Helvacı da bulunur.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yabancilarin-yurtdisinda-isledigi-suclarin-turkiyede-yargilanmasi.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/trafik-kazasi-avukati-istanbul-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/beykoz-alibahadir-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/avukatlik-burosu-tercihi.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/avcilar-avukat.html

“Yabancılar Hukuku Avukatı | İstanbul Yabancılar Hukuku Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara