Miras Avukatı | İstanbul Miras Avukatı

Ölen kişilere geride mal ya da para bırakabilir. Hatta bunlar gibi borçların da bırakılması söz konusudur. Para, mal ve borçlara ilişkin miras sistemi devreye girmektedir. Bu sistem ‘miras hukuku’ olarak ayrı bir dalda incelenir. Şöyle ki terekenin paylaşımına yönelik harekete geçilmektedir. Mirasın paylaşımında devreye hukuk girer. Nitekim bu konuda çoğu zaman uyuşmazlıklar meydana gelmektedir. Sonuç olarak;

 • Ölen kişinin varlıklarına yönelik miras hukukuna başvurulur.
 • Hukuki destek almak isteyenlere de miras avukatları eşlik eder.
 • Olası uyuşmazlıkların son bulması adına miras avukatlarına başvurulur.

Kısacası miras hukuku hakkında gerekli eğitimi alan ve deneyim sahibi olan avukatlar mevcut durumda. Bu alanda şikayetlerini bildirmek isteyenler de öncelikle avukatlara başvurmaktadır. Miras avukatları hukukun gereklilikleri üzerinden harekete geçer. Ve de müvekkillerinin çıkarlarını gözeterek hukuki işlemlere yer verirler.

Üsküdar Miras Avukatı

Miras avukatları çeşitli ilçelere konumlanmıştır. Örneğin Üsküdar bunlardan sadece bir tanesidir. Anadolu Yakası’nda bulunan Üsküdar, konumu ve gelişiminden dolayı ilk başta il olarak kabul edilmiştir. Ancak hemen arkasından ilçe haline gelmesine karar verilmiştir. 1926’dan beri ilçe olan Üsküdar, binlerce avukatın bulunduğu ilçeler arasında. Örneğin Üsküdar miras avukatı;

-Hizmetleri; En başta miras hukukuna bağlı olarak uyuşmazlıkların çözülmesi sağlanır. Teorik bilgiden ziyade tecrübeli olan miras avukatları, malvarlığının paylaşılması adına çalışma gösterir. Hukukun esaslarına göre mirasın geçiş şartlarına karar verilir ve harekete geçilir.

-Belgeler; Sadece mirasa ilişkin davalara yer verilmez. Bunun haricinde ilgili belgelerin hazırlık sürecinde de miras avukatlarına başvurulur. Mesela vasiyetname hazırlamaya karar verenler miras avukatları ile görüşmektedir.

Miras hukuku mevzuatlarına hakim olan avukatlar, müvekkillerinin çıkarlarını ön planda tutar. Bu yolla yasal işlemlerin gerçekleşmesine özen gösterilir. En iyi avukatlar bu dalda tecrübeli olanlardır. Bunlar hangileri merak edenler referansları dikkate alarak aralarından seçimini yapabilir.

Zeytinburnu Miras Avukatı

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ilçeler arasında Zeytinburnu’da yerini almıştır. Eski yerleşim yerlerinden olan Zeytinburnu, geniş bir alana sahiptir. Aynı zamanda 13 mahalleden oluşan ilçe, tarihi zenginlikleri ile adından söz ettirmektedir.

Zeytinburnu miras avukatı tercih ederken referansları göz önünde bulundurmanız faydalı olacaktır. Bu sayede en iyi avukatları öğrenebilir ve anında iletişime geçebilirsiniz. İlk başta danışmanlık hizmetlerine yer verileceği için işiniz kısa sürecektir. Şöyle ki;

 • Hukuki danışmanlık sayesinde veraset ilamı hakkında bilgi sahibi olursunuz.
 • Yine vasiyetname için de hukuki danışmanlığa ihtiyaç duyulmaktadır.
 • Hukuki tüm sorunlar dinlenir ve de çözüm odaklı yaklaşımlara geçilir.

Zeytinburnu’nda ikamet eden avukatlar, adres paylaşımlarında bulunduğu için işiniz kısa sürecektir. Bu şekilde ofislerini ziyaret edebilir de hukuki danışmanlıklardan faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda miras hukukuna ilişkin davaların incelenmesi ve yürütülmesi esas alınır. Örneğin tapu iptal ya da tenkis davası bunlar arasında gösterilmektedir.

Tuzla Miras Avukatı

Tuzla miras avukatı ilçenin mahalleleri üzerinden sergilenir. En başta avukatlık ofisleri hakkında bilgi verilir. Adres ve iletişim bilgileri sayesinde işiniz kısa sürecektir. Neticesinde avukatlarla görüşmeniz ve de miras hukukuna yönelik harekete geçmeniz uzun sürmez.

Başta Tuzla’nın İstanbul’a bağlı ilçeler arasında olduğunu belirtmek gerek. Uzak bir konuma sahip olan Tuzla, geniş bir yüzölçümüne sahiptir. 1992 yılından bu yana ilçe konumunda olan Tuzla, Anadolu Yakasında yer almakta. Sonuç olarak bu ilçede yer alan miras avukatları;

-Danışmanlık; Önceden de söylediğimiz gibi hukuki danışmanlık için harekete geçmektedir. Veraset ya da vasiyetname gibi belgelerin hazırlık aşamasında miras avukatlarına ihtiyaç duyulur. Bu belgelerin hukuka uygun bir şekilde hazırlanmasına özen gösterilir.

-Davalar; Gerekli duyulması halinde miras hukukuna göre dava sürecine geçilmektedir. Mesela sık sık reddi miras davalarına yer veriliyor. Bunun gibi ortaklığın giderilmesi davası da miras hukukunun esaslarına göre sürdürülür. Devamında muris muvazaası davası ya da tapu iptal davası için avukatlar faaliyet göstermektedir.

Ümraniye Miras Avukatı

Anadolu yakasında bulunan Ümraniye, kalabalık ilçelerden bir tanesidir. Üstelik son nüfus sayımına göre en kalabalık 2. İlçe olarak kabul edilmiştir. 153 km2 alana sahip olan ilçe, nüfusu ile ön plana çıkmıştır. Nüfusa bağlı olarak hukuki ihtiyaçlar karşılanmış, günden güne yeni avukatlık büroları açılmıştır. Örneğin Ümraniye miras avukatı için;

 • İlçenin mahallelerinde konumlanan avukatlık ofisleri ziyaret edilebilir.
 • İletişim ve adres bilgileri üzerinden avukatları öğrenmeniz uzun sürmez.

Öncelikle danışmanlık arkasından ise dava sürecine yer verilmektedir. Mesela muris muvazaası davası bunlar arasında başı çekmektedir. Mirastan mal kaçırma anlamına gelen bu durum için hilelerin tespitine geçilir. Tespite göre dava sürdürülür ve hukuki süreç tamamlanır. Aynı zamanda tapı iptal ile tescil davalarına da geçilmektedir. Çünkü;

 • Hileli devir işlemlerine yönelik diğer davalar da göz önünde bulundurulur.
 • Miras bırakan kişinin hayatta olduğu süreç dikkate alınır.
 • Devir işlemlerinin açıklanması halinde muris davaları sonuçlanabilir.

Kısacası birbiri ile ilişkili olan pek çok miras davası mevcut durumda. Neyse ki alanında uzman olan avukatlar davaları beraber yürütebilir. Bu yolla müvekkilini savunun avukatlar, çıkarları göz önünde bulundurarak yasal süreci devam ettirmektedir.

Şişli Miras Avukatı

İstanbul’un popüler semtler arasında Şişli’de yerini almıştır. Başta Avrupa yakasına konumlandığını belirtmek gerek. Geniş bir yüzölçümüne sahip olan Şişli’de toplam 28 mahalle bulunuyor. Bu durum eski ve kalabalık ilçeler arasına girmesinde etkili. Sonuç olarak Şişli miras avukatı sayısı da her geçen gün artış göstermektedir. Aralarından tercihte bulunurken;

-Referanslar; Genel olarak referanslar üzerinden harekete geçilmesi dikkatlerden kaçmıyor. Tavsiyelere göre en iyi miras avukatlarından anında haberdar olursunuz. Beraberinde de iletişime geçebilir ve sorunlarınızı yöneltebilirsiniz. Sorularınıza anında yanıt bulmanız ve sorunların çözümüne gitmeniz mümkün olacaktır.

-Hizmetler; Miras hukukuna bağlı olarak pek çok davaya bakılıyor. Örneğin mirasın reddi için ‘reddi miras’ davalarına yer verilir. Daha çok ölen kişinin borç bırakması halinde bu davaya başvurulmaktadır. Bunun gibi ortaklığın giderilmesi ya da tapu iptali gibi çeşitli davalara geçilmektedir.

Hukuksal destek alanlar kısa sürede çözüm bulacaktır. Özellikle de miras yolu ile gelen borçlar için davalara yer verilmelidir. Aynı zamanda mirasın hukuka bağlı olarak paylaştırılması için de yine avukatlara başvurmak en doğrusu olacaktır.

Şile Miras Avukatı

Şile miras avukatı sayısı gün geçtikçe artıyor. Avukatlık mesleğinin İstanbul’da bir hayli popüler hale gelmesi dikkatlerden kaçmıyor. Sonuç olarak ilçelere dağılan avukatları uzmanlıkları ile adından söz ettirmekte. Örneğin miras hukukuna ilişkin uyuşmazlıkları çözen avukatlar, miras avukatı olarak uzmanlıklarını sergiliyor.

Şile, İstanbul’un turistik ilçeleri arasında yerini almıştır. Doğal güzellikleri ile dikkat çeken ilçe, günde geçtikçe gelişimine devam etmekte. Gerek ulaşımı gerekse turistik alanları gelişim gösteriyor. Bunun gibi hukuki değerlere de önem verilmesi dikkatlerden kaçmıyor. Mesela miras avukatı arayanlara;

 • İlçede görev yapan miras avukatları ve adresleri sıralanır.
 • Bürolar hakkında paylaşımlarına yer verildiği için işiniz kısa sürecektir.
 • Önce iletişime geçmeniz arkasından da büroları ziyaret etmeniz mümkün olacaktır.

Hukuki destek almak için büroları ziyaret etmeniz gerekir. Bu yolla şikayetlerinizi sunabilir ve çözüm yollarını öğrenebilirsiniz. Mesela miras hukukuna göre işlenen davalar dikkate alınır. Ortaklığın giderilmesi ya da mirasçılık belgesinin iptali için davalara yer verilmektedir. Belge iptalleri için düzenlemeler dikkate alınır. Yani yanlış ve hatalı bilgiler için mirasçıların davaya başvurmalarına izin verilir.

Sultanbeyli Miras Avukatı

Ortalama 35 km2’lik bir alana konumlanan Sultanbeyli, tarihi ilçeler arasındadır. Tarihi kalıntıları ve havası ile dikkat çeken ilçe, İstanbul’un ilçelerinden bir tanesidir. Başta köy olarak ilan edilen ilçenin devamında ilçe statüsüne kavuşması sağlanmıştır. 15 mahalleye sahip olan ilçede, yüzlerce avukat ve ofisleri mevcut durumda. Bunlar;

-Avukatlar; Uzmanlıklarına göre avukatları değerlendirmeniz uzun sürmeyecektir. Mesela Sultanbeyli miras avukatı tercihinde bulunmanız mümkün olacaktır. Adı üstünde miras hukuku için çalışma gösterilir. Bu yolla mirasın paylaşılması, reddi ya da hazırlanması için avukatlara geçilmektedir.

-Bürolar; Miras hukukunu teoride bilen ve tecrübe sahibi olan avukatlar, büro paylaşımlarında bulunur. Çoğu avukatlık ofislerine sahip olduğu için işiniz kısa sürecektir. Bu sayede bürolarını ziyaret edebilir, hukuki danışmanlıklardan faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda miras davalarının takibi de bürolardan sağlanmaktadır.

Sultangazi Miras Avukatı

İlçe statüsüne geç ulaşan Sultangazi, 16 mahalleli ilçelerden bir tanesidir. En başta Avrupa yakasına bağlı olduğunu belirtmek gerek. İstanbul’un geç ilçeleri arasında gösterilen Sultangazi içerisinde göl dahi bulunuyor. 2008 yılından beri ilçe olan Sultangazi, taç ocaklarına da sahiptir.

Miras hukukuna göre hakkını savunmak ya da çözüm bulmak isteyenlere ise Sultangazi miras avukatı eşlik ediyor. Adı üstünde miras hukukuna göre görev yapan avukatlar bu şekilde ifade edilir. Hukuki düzenlemelere göre;

 • Vasiyetname ya da veraset için miras avukatları ile görüşmek gerekir.
 • Tenkis, tapu iptali ve reddi miras davalarında yine miras avukatlarına ihtiyaç duyulur.
 • Ortaklığın giderilmesi ve muris muvazaası davası için de avukatlara başvurulur.

Bunların arkasından mirasçılık belgesinin iptali de gelmektedir. Yine dava olarak görülen bu konu için miras avukatları görev yapar. Avukatlar çeşitli belgelerin hazırlanması ya da iptaline yönelik çalışma gösterir.

Silivri Miras Avukatı

Mahallelerinden ziyade köyleri ile dikkat çeken ilçeler arasında Silivri’de yerini almıştır. Şöyle ki 13 köye ve 22 mahalleye sahiptir. Bu durum yüzölçümünün geniş olduğunu gözler önüne seriyor. Akabinde Avrupa yakasına konumlanan ilçenin, doğal güzelliklere sahip olması da dikkatlerden kaçmıyor.

Silivri miras avukatı gerek belgeler gerekse davalar üzerinden işlem görür. Önceden de belirttiğimiz üzere reddi miras ya da tapu iptal davaları için uzmanlıklarına göre avukatları değerlendirmeniz faydalı olacaktır. Davaların yanı sıra;

-Miras Belgeleri; Avukatlar hukuki destek adı altında miras belgelerini de hazırlamaktadır. Örneğin vasiyetnamelerin düzenlenmesi için avukatlarla görüşmek gerekir. İptal ve de feragat sözleşmesi için de yine avukatlara başvurulmalıdır. Hatta ölünceye kadar bakma sözleşmesi dahi yine avukatlar eşliğinde hazırlanır.

-Mirasçılar; Mirasçı tartışmalarına son vermek isteyenler de soluğu avukatlarda alıyor. Hukuki açıdan 2 ayrı mirasçıya yer verilir. Bunlar atanmış ve yasal mirasçı olarak sergilenir. Yasallar daha çok alt soy, torun, çocuk ya da kuzen gibi akrabalıkları temel alınır. Atanmış olanlar da belgelerden ifade edilir. Bu belgeler;

 • Kişinin ölmeden önce hazırladığı vasiyetname üzerinden atanan mirasçılar belirlenir.
 • Miras sözleşmesi de yine mirasçının belirlenmesinde dikkate alınır.

Sancaktepe Miras Avukatı

Sancaktepe miras avukatı ofisi üzerinden vatandaşları karşılamaya devam etmekte. İlçe üzerinden sergilenmesi avukatları değerlendirmenizi kolay hale getirecektir. Bu yolla adreslerini öğrenebilir ve hukuki danışmanlık için harekete geçebilirsiniz. Aynı zamanda dava açmak isteyenlere de bürolardan yol gösterilir.

İstanbul’a bağlı ilçeler arasında Sancaktepe’te yerini almıştır. Bir de ilçenin Avrupa yakasına bağlı olduğunu belirtmek gerek. 2008 yılından bu yana ilçe olan Sancaktepe, 20 mahalleden oluşuyor. Mahalleden ziyade 1 tane de köyü bulunuyor. Sonuç olarak tüm bu bilgiler ışığında ilçeyi değerlendirmeniz ve avukatları arasından seçiminizi yapmanız uzun sürmez.

Sarıyer Miras Avukatı

Miras avukatları İstanbul’un pek çok ilçesinde bürolarını sunuyor. Örneğin bu yolla Sarıyet miras avukatı tercihinde bulunmanız uzun sürmez. Sarıyer, 31 mahallesi ile geniş çaplı ilçelerimiz arasında. 9 adette köyü bulunan Sarıyer, Avrupa yakasında bulunuyor. Sonuç olarak avukatlarını merak edenler;

 • Öncelikle iletişim bilgilerini dikkate alarak görüşme sağlayabilir.
 • Hukuki destek alanlar gerekiyorsa dava sürecine geçebilir.

Miras paylaşımı adına davalar devreye girer. Bu aşamada mirasçının vasiyetname dikkate alınır. Nitekim paylaşımın nasıl olması gerektiği ifade edilir. Şartlara uygun bir şekilde mirasın paylaşımına gidilmektedir. Ortada herhangi bir vasiyetname yoksa da miras hukukuna göre paylaşım gerçekleşir. Örneğin mirasın 4/1 oranında eşe, 4/3 oranında da çocuklara dağıtılması söz konusudur. Bu gibi durumlarda saklı pay da dikkate alınır.

Kağıthane Miras Avukatı

İstanbul’un bilinen ilçeleri arasında Kağıthane’de yerini almıştır. Ticari açıdan gelişim gösteren Kağıthane, 1987 yılından beri ilçe konumunda. Avrupa yakasında bulunan ilçenin, binlerce avukata ev sahipliği yapması dikkatlerden kaçmıyor. Hepsi de uzmanlıkları üzerinden müvekkillerini karşılamaya devam etmekte. Mesela Kağıthane miras avukatı olarak;

-Hizmetler; İlk etapta miras hukukuna ilişkin hizmet verildiğini belirtmek gerek. Temelde hukuka bağlı olarak oluşan uyuşmazlıkların giderilmesi için avukatlar ile görüşmek gerekir. Örneğin mal paylaşımında meydana gelen uyuşmazlıklar öne çıkmıştır. Bu durum miras hukukuna bağlı olarak çözüme kavuşmaktadır.

-Konular; Miras hukukunda çeşitli konulara değinilir. Örneğin reddi miras, veraset ilamı ve de evlatlığın miras hakkı gibi çeşitli konulara yer verilmiştir. Bunlar kadar evlilik dışı doğan çocuğu miras hakkı gibi konular üzerinden paylaşıma ya da miras reddine yer verilmektedir.

Hazırlanan vasiyetnameler işinizi kolay hale getirir. Vasiyetname hazırlıkları için de yine avukata başvuruluyor. 3 farklı şekilde hazırlanan vasiyetname için miras hukuku göz önünde bulundurulur. Ve de sözlü, yazılı, resmi olacak şekilde belgenin hazırlanmasına özen gösterilir.

Küçükçekmece Miras Avukatı

Küçükçekmece miras avukatı seçerken tecrübeleri dikkate alabilirsiniz. Şöyle ki İstanbul’un ilçelerine göre dağılım gösteren avukatlar, hukuki faaliyetlerini paylaşır. Danışmanlık ile davalar hakkında bilgi verilir. Çoğu web sitesi üzerinden paylaşımlarına devam ediyor. Örnek vermek gerekirse;

 • Veraset gibi mirasın temel belgeleri hakkında destek verilir.
 • Hukuki destek belgelerden ziyade davalar üzerinden de gerçekleşir.

Bakılan davalar miras hukukuna göre şekillenir. Bu alanda uzman olan avukatlar da anında yönlendirmelerde bulunur. Örneğin miras hukukunda öne çıkan davalardan;

-Reddi Miras; Adı üstünde bırakılan mirasın reddedilmesi adına davaya geçilebilir. Miras bırakan kişi ile husumete bağlı olarak red davası açılabilir. Aynı zamanda mirasın borçlar üzerinden sergilenmesi de yine reddi mirası doğurmaktadır.

-Muris Muvazaası; Mal kaçırma durumlarına yönelik yine miras hukuku devreye girer. Bu sefer muris muvazaası davasına yer verilmektedir. Hatta davanın tapu iptali gibi çeşitli durumlar göz önünde bulundurularak sürdürülmesi söz konusudur.

Küçükçekmece, Avrupa yakasında bulunan ilçeler arasındadır. 21 mahalleden oluşan ilçe, eski yerleşim yerleri arasında yerini almıştır. Tarihi ilçeler arasında da boy göstermektedir. Tüm bu nitelikleri ile dikkat çeken ilçede, uzmanlıkları üzerinden görev yapan yüzlerce avukat bulunuyor.

Kadıköy Miras Avukatı

İstanbul Anadolu yakasında bulunan Kadıköy, geniş bir alana sahiptir. 21 mahalleden oluşan ilçenin, nüfusu da bir hayli kalabalıktır. Turistlerin uğrak adreslerinden olan Kadıköy’de yüzlerce avukat ve ofisleri mevcut durumda. Kadiköy miras avukatı tercih ederken çok fazla zorlanmayacağınız açık durumda. Bu sayede;

-Vekillik; Davalara yönelik vekillik hizmetlerine yer verilmektedir. Örneğin miras ya da reddi miras davalarına yönelik vekilleri görevi üstlenir. Miras paylaşımı ya da vasiyetname gibi alanlarda çalışma gösterilir. Vekil olarak harekete geçen miras avukatları, müvekkillerinin çıkarları doğrultusunda hizmet verir.

-Danışmanlık; Vekillikten ziyade danışmanlık hizmetleri de mevcut durumda. Hukuki danışmanlık vasiyetname gibi önemli belgelerin hazırlanma aşamasında önem arz ediyor. Sonuç olarak mirasla alakalı her türlü işlem için avukatlar devreye girmektedir.

Gaziosmanpaşa Miras Avukatı

Gaziosmanpaşa miras avukatı da miras paylaşımlarında rol oynamaktadır. Tescil davalarında ya da taksim sözleşmelerinde miras avukatlarının vekillikleri devreye girer. Bunun haricinde tapu iptali davası gibi pek çok hukuki alanda boy göstermektedir. Miras hukukunda tecrübeli olan avukatlar;

 • Miras hukukuna göre ihtilafların düzenlenmesinde rol oynar.
 • Miras ya da mirasların pay edilmesinde devreye girer.
 • Miras bırakılan kişiye yönelik çalışma gösterilir.

Örneğin marsın takdimi için hukuki hizmetlere yer verilmektedir. Görüldüğü üzere miras avukatları pek çok alada çalışmalara yer veriyor. Bu aşamada müvekkilin menfaatleri göz önünde bulundurulur. Böylece miras paylaşımı ya da reddi gibi konularda harekete geçilir.

Gaziosmanpaşa’da avukat arayanlara da uzmanlıklara göre pek çok avukat eşlik edecektir. Bürolarını duyuran avukatlar başta danışmanlık arkasından da vekillik hizmetlerine yer vermektedir. Gaziosmanpaşa, 1983 yılından sonra ilçe statüsüne kavuşmuştur. 16 mahallesi bulunan ilçe, geniş bir yerleşim alanına sahiptir. Nüfusun da genişleme nedeniyle, avukatların sayısı da artış göstermiştir. Sadece miras değil gayrimenkul, aile ve ticaret gibi çeşitli alanlarda avukatlık hizmetlerine yer verilmektedir.

Güngören Miras Avukatı

Güngören miras avukatı yakınlık seviyesine bağlı olarak mirasın alınmasında rol oynar. Örneğin aile, akraba ya da uzak akrabalık göz önünde bulundurulur. Hatta herhangi bir bağı olmayan kişilerin de miras hakkı olabilir. Bu gibi durumlarda miras hukuku dikkate alınır. Hukuka bağlı olarak hizmet veren avukatlar;

-Faaliyetleri; Vesayet kapsamları göz önünde bulundurulur ve satma ile kiralama işlemlerine yer verilir. Ortak mülkiyetler ile tereke üzerinden hukuki paylaşıma geçilir. Aynı zamanda her avukat danışmanlık hizmetlerin yer verir. Bu sayede bilgi sahibi olanlar miras hukukuna göre harekete geçmektedir.

-Belgeler; Direk olarak belge hazırlıkları için de miras avukatlarına başvurulmaktadır. Mesela vesayet kapsamlı göz önünde bulundurulur. Ve de miras sözleşmelerinin hazırlanması sağlanır. Aynı zamanda vasiyetlerin beyan edilmesi sırasında avukatlara gidilmektedir.

Güngören, İstanbul’a bağlı ilçelerden bir tanesidir. Avrupa yakasında bulunan ilçenin 11 adet mahallesi bulunuyor. 1992 yılında ilçe statüsüne kavuşan Güngören, henüz küçük bir alana sahiptir. Genişleyen nüfusa göre yerleşim alanları da artış göstermeye başlamıştır.

Fatih Miras Avukatı

Miras avukatlarının faaliyetleri saymakla bitmiyor. En başta ölen kişinin mal varlığına yönelik hukuki sürece yer verildiği açık durumda. Mal, para ya da borç dağılımı için harekete geçilir. Bunun için yasal ve de atanmış olan mirasçılar göz önünde bulundurulur. Fatih miras avukatı bu temeller üzerine faaliyet göstermektedir. Örnek vermek gerekirse;

 • Miras taksim sözleşmeleri ve de paylaşımları için avukatlarla görüşme sağlanır.
 • Anlaşmalı ve de anlaşmalı olmayan mirasın paydaşlara verilmesi esas alınır.
 • İstenmeyen paydaşlar için de reddi miras davalarının açılması söz konusudur.

Hür iradeye bağlı olarak miras belgelerinin hazırlanmasına özen gösterilir. Örneğin miras sözleşmesi ile vasiyetname hazırlıklarına geçilmektedir. Tüm bu işlemler için size yakın olan miras avukatlarını değerlendirmenizde fayda var.

Fatih ilçesine bağlı olarak hizmet veren pek çok uzman avukat bulunuyor. İlçe 1928 yılından bu yana ilçe statüsündedir. 57 mahallesi ile ne denli geniş bir ilçe olduğunu gözler önüne seriyor. Üstelik 17 km2 kadar olan yüzölçümü ile kalabalık ve büyük ilçeler arasında yerini almıştır.

Eyüpsultan Miras Avukatı

Eyüpsultan miras avukatı için ilçede ki mahalleler üzerinden harekete geçilmektedir. Yani adreslerini dikkate alarak miras avukatlarını ziyaret edebilirsiniz. Avrupa yakasında bulunan Eyülsultan, Karadeniz’e kıyısı olan ilçelerimiz arasında. Aynı zamanda 242 km2 olan yüzölçümü ile geniş bir alana yayıldığını gözler önüne sermektedir.

İlçe bilgileri neticesinde avukatlık ofislerine göz atılabilir. Böylece avukatlara danışmanız ve miras faaliyetlerini sürdürmeniz mümkün olacaktır. Örnek vermek gerekirse;

-Miras Davaları; Mirasın reddine yönelik dava açılabilir. Bu gibi durumlarda miras avukatları ile işlem görmek gereklidir. Aynı zamanda tasarrufun iptali ya da kalan malların tespit edilmesi adına yine davalara yer verilir. Temelde miras uyuşmazlıkları üzerinden davalara gerçekleşmesi esas alınır.

-Miras Belgeleri; Belge hazırlıklarında da avukatlar devreye girmektedir. Örneğin miras sözleşmeleri kişinin hür hakları üzerinden hazırlanır. Vasiyetnamenin onaylı ve resmi hale gelmesi sağlanır. Bu anlamda miras avukatlarına başvuranlar kısa sürede sonuç alır.

Esenyurt Miras Avukatı

Nüfuslu ilçeler arasında olan Esenyurt, Avrupa yakasına bağlıdır. Yaklaşık olarak 687 bin kadar nüfusu olan ilçe, ticari anlamda gelişim göstermeye devam etmekte. Geniş bir alan sahip olan Esenyurt, pek çok avukatlık ofisine de ev sahipliği yapıyor. Bu sayede Esenyurt miras avukatı tercihinde bulunmanız da uzun sürmez. Avukatlar için;

 • İlk başta referansları dikkate alarak aralarından tercihte bulunmanız faydalı olacaktır.
 • İletişime geçebilir ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
 • Danışmanlık dışında vekillik hizmetleri için bürolarını ziyaret etmelisiniz.

Vefata bağlı olarak kişinin bıraktığı mallar, paralar ya da borçlar üzerinden miras hukukuna başvurulur. Genelde borçlara yönelik reddi miras davaları devreye girmektedir. 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu üzerinden tüm hukuki uyuşmazlıkların çözümüne değinilmiştir. Miras avukatları da tüm bu hususları dikkate alarak vekillik hizmetlerine yer vermektedir.

Esenler Miras Avukatı

Esenler miras avukatı tercihinde bulunanlar iletişim bilgileri üzerinden harekete geçebilir. İlk önce iletişime geçerek merak ettiklerinizi sorabilir ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Beraberinde de vekillik için başvurmanız mümkün olacaktır. Vekil olarak verilen hizmetler nelerdir merak edenlere ise;

-Belgeler; Belge hazırlık aşamasında avukatlık hizmetlerini göz önünde bulundurmak son derece önemli. Örneğin veraset ilamı alınması ya da vasiyetname düzenlemelerine yönelik çalışma gösterilir. Beraberinde vasiyetname iptaline yönelik yine avukatlık hizmetleri devreye girmektedir. Mirastan feragat sözleşmesi için de avukatlara başvurulur.

-Davalar; Davalık herhangi bir durum varsa da vekillik devreye girer. Örneğin tenkis davasının açılması için çalışma gösterilir. Mirasın reddi davası ise beraberinde gelmektedir. Hatta babalık davaları dahi miras hukukuna bağlı olarak açılmaktadır.

Avrupa yakasına bağlı olan ilçeler arasında Esenyurt’ta yerini almıştır. Esenyurt avukatları bu yakada bulunan ofisleri üzerinden işlem görüyor. Toplamda 18 tane mahalleye sahiptir. Sonuç olarak mahallere dağılan avukatlar, ofislerinden müvekkillerini karşılamaya devam etmektedir.

Çekmeköy Miras Avukatı

Ormanlara paralel olan nadir İstanbul ilçeleri arasında Çekmeköy’de yerini almıştır. Anadolu yakasının gözde ilçeleri arasında yer alan Çekmeköy, 17 mahalleden oluyor. Tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan ilçede pek çok avukat görev yapmaktadır.

Çekmeköy miras avukatı seçerken mahalleri göz önünde bulundurabilir ve net adres üzerinden görüşme sağlayabilirsiniz. Adresi öğrenenler danışmanlık ile vekillik hizmetleri için görüşmeye geçebilir. Örneğin danışmanlık sayesinde vasiyetname hazırlıklarına, düzenlemelerine ya da iptaline geçilebilir. Vekillik üzerinden ise;

 • Mirasçılık belgesinin iptali ya da tenkis davaları için çalıma gösterilir.
 • Babalık davasının açılması ya da miras reddi için de harekete geçilir.
 • Muris muvazaası yani hileli mallara yönelik ayrı davalara yer verilir.

Kısacası miras hukukuna aykırı olan durumların çözüme kavuşması esas alınır. Olası uyuşmazlıkların sonlandırılması için avukatlardan hukuki destek almak gerekir.

Çatalca Miras Avukatı

Çatalca miras avukatı çeşitli sözleşmelerin hazırlık, düzenleme ya da iptali üzerinden çalışmalara yer verir. Mesela ölünceye kadar bakma sözleşmesinin hazırlanması için miras avukatları ile görüşmek gerekir. Bunun gibi mirasçılık belgesinin iptali davası gibi çeşitli vekillik konuları da mevcut durumda. Sonuç olarak;

 • Miras hukukunda tecrübeli olan avukatlara başvurmak gerekir.
 • Hukuki uyuşmazlıkların son bulması adına avukatlar devreye girer.
 • Belge hazırlıkları ile vekillik için miras avukatlarıyla görüşme sağlamalısınız.

Çatalca, denize kıyısı bulunan ilçelerimiz arasında yerini almıştır. Üstelik Marmama ile Karadeniz’e olan kıyıları ile son derece önemli ilçelerimiz arasında. Köprü görevinde olan ilçemiz, doğal yapısı ile binlerce turiste de ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Büyükçekmece Miras Avukatı

Müvekkilin yararına olacak şekilde çalışma gösteren Büyükçekmece miras avukatı, ilçenin mahallelerini yayılmış vaziyette. En başta ilçenin İstanbul’un batısında bulunduğunu belirtmek gerek. Bu sayede Marmara ile komşu olan Büyükçekmece, 23 adet mahalleye sahiptir. Geniş yüzölçümü ile dikkat çeken mahallede pek çok avukatlık ofisi bulunuyor. Miras hukuki için de;

-Miras Avukatları; Adı üstünde miras hukukunda tecrübeli olan avukatlar boy gösterir. Hukuki anlaşmazlıkların son bulması için miras avukatlarına başvurulur. Örneğin reddi miras ya da babalık davaları bunlar arasında gösterilebilir. Vekillik sayesinde avukatların çalışma göstermesi yani dava takibine geçmesi esas alınmaktadır.

-Miras Hukuku; Hukuka bağlı olarak sadece davalara yer verilmez. Aynı zamanda ilgili belgelerin hazırlanması için de avukatlara başvurulur. Örnek vermek gerekirse vasiyetname hazırlıkları ya da iptali için harekete geçilebilir. Bunun gibi ölümceye kadar bakma sözleşmesi de yasal yollardan hazırlanır.

Beyoğlu Miras Avukatı

Beyoğlu miras avukatı sayısı bir hayli fazla. Özellikle de ilçenin geniş yüzölçümü ve de nüfusu buna uygun durumda. 1924 yılında ilçe statüsüne gelen Beyoğlu, İstanbul’un gözde ilçeleri arasında. Avrupa yakasında bulunan ilçenin, 45 tane mahallesi mevcut. Bu durum mahallerde mevcut olan avukatları bulmanızı kolay hale getirecektir. Örneğin;

 • Büro bilgilerini dikkate alarak avukatlarla görüşme sağlanabilir.
 • Önce iletişime geçebilir danışmanlık üzerinden harekete geçebilirsiniz.
 • Vekillik üzerinden ise gerekiyorsa davalara geçilebilir.

Davalar da miras hukuku esas alınarak sürdürülür. Avukatlar müvekkillerinin menfaatlerini göz önünde bulundurarak harekete geçer. Örneğin bu yolla tenkis davasının açılması söz konusudur. Mirasın reddi ya da muris muvazaası davaları için de yine vekillik görevleri üstlenilir. Arkasından dava takibine geçilir ve yasal haklara göre işlem uygulanır.

Beylikdüzü Miras Avukatı

Beylikdüzü, Marmara Denizi ile paralel olan ilçelerimiz arasında. Bu haliyle İstanbul’un batısına konumlandığı açık durumda. Geçmişi bulunan ilçenin, sadece 10 tane mahallesi bulunuyor. Mahallelerine konumlanan avukatlar da uzmanlıkları ile hizmet vermektedir. Mesela Beylikdüzü miras avukatı tercihinde bulunmanız uzun sürmez. Bu sayede;

-Belgeler; Başta belge hazırlıklarına ya da düzenlemelerine yönelik avukatlara başvurulmaktadır. Mesela vasiyetname, hazırlıklarında ya da düzenlemelerinde miras avukatları ile görüşme sağlanır. Hatta veraset ilamı alınması için de yine avukatlar boy göstermektedir.

-Miras Davaları; Davalar da hukuki uyuşmazlıklarda devreye girer. Mesela paydaşlar arasında ki anlaşmazlıklar dikkate alınır ve davaya geçilir. Bu yolla tenkis ya da reddi miras gibi davalara yer verilir. Dava neticesinde paydaşların belirlenmesi ve malların hukuki açıdan paylaştırılmasına özen gösterilir.

Beşiktaş Miras Avukatı

Beşiktaş miras avukatı ofis bilgilerini paylaştığı için işiniz kısa sürecektir. Bu yolla avukatları ziyaret edebilir ve hizmet alabilirsiniz. Danışmanlık ile vekillik hizmetleri, miras hukukuna bağlı olarak sürdürülür. Sonuç olarak belge hazırlıklarına ya da davalara yer verilir. Örneğin;

 • Miras sözleşmeleri ve vasiyetnameler için çalışma gösterilir.
 • Tenkis, mirasçılık belgesi iptali ya da reddi miras davalarına geçilir.

Köklü ilçeler arasında bulunan Beşiktaş, nüfus bakımında kalabalık vaziyette. Öyle ki toplamda 23 tane mahallesinin bulunması bunu gözler önüne seriyor. Uzun süredir ilçe statüsünde olması da nüfusun kalabalıklaşmasında etkili. Sonuç olarak pek çok avukatın da bu alanda hizmet vermesi dikkatlerden kaçmıyor. Uzmanlıklara göre çalışma gösteren avukatlar, bürolarına davet ediyor.

Bayrampaşa Miras Avukatı

Avrupa yakasına bağlı olarak ilçeler arasında Bayrampaşa’da yerini almıştır. 11 adet mahallesi bulunan Bayrampaşa, kırsal ilçelerden bir tanesidir. Aynı zamanda tarihi dokusu ile göz dolduruyor. Tüm bunların yanı sıra avukatlık bürolarına da ev sahipliği yapmaktadır. Örneğin Bayrampaşa miras avukatı arayışında olanlar için;

-Avukatlık Büroları; Gözde birkaç mahallesinde avukatlık büroları mevcut durumda. Adres bilgilerini dikkate alarak avukatlarla görüşme sağlamanız uzun sürmez. Aksine hızlı bir şekilde hem danışmanlık hem de vekillik üzerinden harekete geçilebilir.

-Avukatlar; Miras avukatları adı üstünde miras hukukunu temel alınır. Bu alanda pek çok davaya bakan avukatlar, deneyimleri ile yol gösterir. Neticesinde vasiyetname hazırlıkları, reddi miras davaları ya da ölünceye kadar bakma sözleşmeleri gibi çeşitli alanlarda hizmet verilmektedir.

Başakşehir Miras Avukatı

Başakşehir miras avukatı ilçenin farklı mahalleleri üzerinden çalışmalarına devam etmektedir. Öyle ki bürolarını ifade eden miras avukatları bu yolla müvekkillerini karşılamaktadır. Sonuç olarak danışmanlıktan faydalananlar gerekiyorsa vekillik için harekete geçebiliyor. Vekillik üzerinden;

 • İzalei şuyu davaları için miras avukatlarına başvurmak gereklidir.
 • Mirastaki saklı paylar ve de mirasın reddi için de avukatlar devreye girer.
 • Tapu iptali ve tenkis davalarında vekillik görevleri üstlenilir.

Başakşehir, ilçe statüsüne geç ulaşan alanlardan bir tanesidir. Öyle ki 2008 yılından Küçükçekmece’den ayrılarak ilçe haline gelmiştir. Artık bağımsız bir ilçe olan Başakşehir, İstanbul’a bağlıdır. Avrupa yakasına konumlanan ilçede, nüfusun her geçen artması yerleşimin düzenli hale gelmesini desteklemiştir. Bu düzene bağlı olarak avukatlık ofisleri de açılmaya başlamıştır.

Bakırköy Miras Avukatı

Bakırköy miras avukatı seçenler vasiyetname, tenkis ya da babalık davaları için harekete geçebilir. 15 mahalleye sahip olan Bakırköy’de pek çok avukatlık ofisi mevcut durumda. Avrupa yakasında bulunan Bakırköy, tarihi geçmişi ile ön plana çıkmıştır. Sonuç olarak ilçede mevcut olan avukatlar da önce danışmanlık arkasından vekillik hizmetlerine yer vermektedir.

Bahçelievler Miras Avukatı

11 mahalleden oluşan Bahçelievler, Avrupa yakasında bulunuyor. 1992 yılında ilçe statüsüne kavuşan ilçede pek çok avukat görev yapmaktadır. Üstelik Bahçelievler miras avukatı şeklinde uzmanlıklara yer verilmesi işinizi kolay hale getirecektir. Çünkü bu şekilde miras hukukunda meydana gelen uyuşmazlıkları çözmek uzun sürmez. Direk olarak miras hukukunda uzman olan avukatlardan yardım alarak çözümü kavuşabilirsiniz.

Miras Avukatı ne kadar alır?
Miras avukatı yaklaşık, 7 bin TL civarında para alır. Bu paranın artış göstermesi dava sürecinin uzamasına ya da kısalmasına göre farklılık sağlar.
Miras Avukatı ne yapar?
Miras avukatı miras davalarıyla ile ilgili süreci yönetir. Burada mal paylaşımı ya da mirasçı ve miras arasında olan problemlerde hukuki boyutta kazanım elde edebilmek adına miras avukatının önemli bir görevi bulunur.
Miras paylaşımı yasal süresi ne kadardır?
Miras paylaşımı için yasal bir süre bulunur. Bu süre içerisinde mirasçının vefatından ardından miras paylaşımı gerçekleşir. Bu süreç kişiler arasındaki miras durumuna göre değişir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/umraniye-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/miras-paylasimi-davalari-ile-ilgili-bilinmesi-gerekenler.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/tuzla-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/miras-konusunda-merak-edilen-hukuki-detaylar.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/miras-sozlesmesi.html

“Miras Avukatı | İstanbul Miras Avukatı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara