Vatandaşlık Avukatı | İstanbul Vatandaşlık Avukatı

Türkiye’ye yurtdışından gelen, Türkiye’de tabi oldukları hukuk dalını ifade etmektedir vatandaşlık hukuku. Yabancı uyruklu vatandaşların Türkiye’de hem yerleşme hem de çalışma hakları başta olmak üzere tatbik edilen tüm mevzuatları içine alır.

Yurt dışından gelerek Türkiye’ye yerleşmeye karar veren vatandaşların sahip oldukları haklar şunlardır;

 • Yabancı sermayeli şirket kurma hakkı ve bu şirketlere ortak olma hakkı,
 • Miras hakkı,
 • Seyahat etme özgürlüğü, ikamet hak ve özgürlüğü
 • Eğitim görme hak ve özgürlüğü,
 • Çalışma izni,
 • Gayrimenkul edinme hak ve özgürlüğü,
 • Dernek kurma ve mevcut derneklere üye olma hakkı,
 • Basın özgürlüğü hakkı,
 • Sözleşme yapma hakkı,
 • Kişi hak ve hürriyet dokunulmazlığı hakkı.

Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’ye olan ilgileri her geçen yıl artmaktadır. Bu ilgi karşısında ortaya çıkan bir takım konular söz konusudur. Bu kişileri Türkiye’de kalma istekleri, çalışma istekleri, eğitim görme istekleri, iş yeri açma ve iş ortaklı gibi konular gündeme gelmektedir. Tüm kapsamda yabancı uyruklu vatandaşların tüm hak ve özgürlüklerinin korunması ve belirli yasalar çerçevesinde takip edilmesi gerekir. Tüm bu konularla ilgilenen hukuk dalı vatandaşlık hukukudur.

Bu alanda ilgilenilen konular, çalışma izinlerinin alınması, oturma izinleri için gerekli tüm işlemlerin yapılması ve takibi, Türk vatandaşı olmak isteyenlerin evrak takipleri, başvuru işlemleridir. Bu alanda çıkan ya da çıkabilecek tüm hukuksal sorunlarla ilgili çözüm bulunan hukuk dalıdır.

Bahçelievler Vatandaşlık Avukatı

Bahçelievler vatandaşlık avukatı, bu bölgede yaşamak isteyen ve vatandaşlık konularından yardım almak isteyen yabancı uyruklu vatandaşların hukuksal süreçlerini takip etmektedir. Oturma izinlerinin alınması, çalışma izinleri, eğitim ve sağlık konularında yasal takip gibi yabancı vatandaşların kanunlarla ilgili tüm süreçleri takip edilmektedir. Gerekli izinler yasla yollarla alınmakta, tüm hazırlıklar kişiye zorluk çıkarmadan yapılmaktadır.

Bahçelievler İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan bir ilçedir. 1992 yılında Bakırköy’den ayrılmış ve ilçe olmuştur. 16.7 km2’lik bir yüzölçümüne sahiptir.  Bu ilçeye bağlı köy ve bucak bulunmamaktadır. Cumhuriyet, Kocasinan, Hürriyet, Fevzi çakmak, Şirinevler gibi Bahçelievler’e bağlı 11 mahalle bulunmaktadır. Nüfus bakımından 1960’lı yıllardan itibaren artış gösteren bir ivmeye sahip. Birçok tarihi yapıya da ev sahipliği yapmaktadır.

İlçe olarak burada oturmak ya d abu bölgede çalışmak isteyen yabacı uyruklu vatandaşların kanuni süreçleri ilgili  vatandaşlık avukatı tarafından sağlanmaktadır. Gerekli tüm izinlerin alınması, yasal başvuruların eksiksiz tamamlanması ve süreçlerin takip edilmesi gibi konularda hizmet alımı mümkündür.

Beylikdüzü Vatandaşlık Avukatı

Yabancı uyruklu vatandaşlarının sayısını giderek artması kanunların da değişmesine ve düzenlenmesine neden olmaktadır. Özellikle İstanbul bu konuda çok fazla göç almaktadır. Hemen hemen her yıl düzenle olarak artan bir yabancı vatandaş sayısı bulunmaktadır. Özellikle belli ilçelerde durum daha da yoğundur. Beylikdüzü vatandaşlık avukatı bu bölgede yaşamak ya da çalışmak isteyen bu vatandaşların kanuni süreçlerini takip etmektedir. Artan taleplerin olması işlem sürelerinin uzamasına ve takiplerin artmasına neden olmaktadır. Bu nedenle kanuni yollardan süreleri tamamlamak isteyenler için avukatlık hizmeti bulunmaktadır.

İstanbul’un en batıdaki ilçelerinden biridir Beylikdüzü. İstanbul denildiğinde ilk akla gelen gecekondulardır. Beylikdüzü bu konuda en nadir ilçeler arasına girmeyi başardı. Toplu konut projelerine imza atılan ve lüks sitelerin sayısının epey fazla olduğu ilçede yapılan bir araştırmaya göre bu bölgede oturan sakinlerin %40 üniversite mezunu. Bu bölgede oldukça fazla yabancı uyruklu vatandaşta bulunmaktadır. İstanbul’u gezmeye gelen yabancı vatandaşlar ilçeyi gördükten sonra yerleşmeye karar verebilmektedir.

Tarihi bakımından çok eskilere dayanan bir geçmişe ev sahipliği yapmaktadır. Yeşil alanlarının sayısının fazla olması da ilçeyi yaşanır kılmaktadır. Bu nedenle yerli vatandaşların yanı sıra yabancı vatandaşların da dikkatini çeken bir ilçedir.

Vatandaşlık avukatı ilçeyi beğenip Türkiye’de yaşamaya karar veren vatandaşların tüm yasal sürelerini çözümlemektedir. Başvuru yapılma aşamasından itibaren sonuçlanana kadar tüm yasla takipler yapılır. Oturma izinlerinin yanı sıra çalışma, miras hakkı, eğitim hakkı, iş kurma ya da iş ortaklığı gibi farklı yasal süreçlerde de avukatlık hizmeti alınmaktadır.

Beyoğlu Vatandaşlık Avukatı

Türkiye’de en fazla göç alan şehirlerin başında gelir İstanbul. Belli başlı içlerine olan talepte fazladır. Yerleşme ve çalışma izinlerinin yanı sıra, yabancı sermayeli iş açma ya da iş ortaklığı eğitim gibi konularda gündeme gelmekte. B u aşamada devreye giren Beyoğlu vatandaşlık avukatı süreçlerin takibi ve yasal olarak hazır olması konusunda yabancı vatandaşlara hizmet vermektedir.

Kanuni süreçlerin takip edilmesi ve işlemlerin başlatılması gibi konularda destek alınmakta.

İlçe olarak Beyoğlu incelendiğinde İstanbul’un en gözde yerlerinden biridir. İstanbul denildiğinde Beyoğlu mekânları ilk akla gelen yerlerdir. Tarihi mekânların zenginliği de özellikle yabancı vatandaşları kendine çekmesinde önemlidir.

Her sokağı her mekânı tarih kokan özel ilçelerden denildiğinde abartı sayılmaz. Kendi atmosferine sokması saniyeleri almaz. Hem dinamik hem modern yapısı hem de tarih kokan sokakları insanı kendine aşık eder. Bölgeye yer alan ofisler, oteller, kongre merkezleri de iş dünyasının kalbini tutmaktadır.

Vatandaşlık avukatı hizmetleri için de bu bölgeden destek alınır. İş konusunda sıklıkla başvurular yapılmaktadır. Yabancı şirket açma ya da ortaklı gibi konuların ele alınması süreçlerinde belgelerin hazırlanması, yasal takibe alınması ve süreçlerin sonuçlanması işlemlerinin çözümünde destek alınmaktadır.

Ayrıca;

 • Yabancı uyruklu vatandaşların kamu kurumlarında temsil edilmesi süreçlerinde,
 • Yabancı vatandaşların Türk vatandaşı olmak süreçlerinde,
 • Yabancıların bölgede ikamet ve çalışma izinleri süreçlerinde,
 • Yabancı uyruklu gerçek ya da tüzel kişilerin Türkiye’de mal edinme süreçlerinde,
 • Yabancı mahkeme süreçlerinde kararların tanınması, sicil işlemlerinin yapılması süreçlerinde,
 • Yabancı uyruklu çocuklarla ilgili evlat edinme işlemlerinin takip süreçlerinde de avukatlık hizmeti alınmaktadır.

Çekmeköy Vatandaşlık Avukatı

Bir ülkede yabancı olmak zordur. Bir sorunla karşılaşılması halinde o ülkenin yasalarına uygun sürecin çözülmesi ve takip edilmesi gibi konularda yabancıların yanında olacak onlara yol gösterecek kişilerin olması farklı bir ülkede yaşamayı daha kolay hale getirir. Bir de ülke yasalarında o kişilerin kişisel hak ve özgürlükleri korunuyorsa yabancı olmak daha da kolay hale gelir. Çekmeköy vatandaşlık avukatı da tam burada devreye girmekte. İstanbul’un Çekmeköy ilçesinde yasalarla ilgili halledilmesi gereken tüm kanuni takipleri yapmaktadır. Gerekli işlemlerin;

 • Başlatılması,
 • Takip edilmesi,
 • Sonuçlanması süreçlerinde yabancı vatandaşlara hizmet vermektedir.

Sahip olduğu ormanlarla İstanbul için bir oksijen deposudur Çekmeköy. Bu özelliğiyle birçok turisti kendine çekmeyi başarmaktadır. Buraya beğenenler tabi ki burada oturtmak ve çalışmak istemekte.

Tarihi dokusu oldukça geçmişe dayanmaktadır. Eski dönemlerde de ormanlarıyla önem arz eden bir merkezdir. Çekmeköy konum olarak Türkiye’nin ve İstanbul’un en önemli havzalarındandır. Konumu ve doğal güzellikleri bakımından yabancı vatandaşların beğenisini toplamaktadır. Buraya yerleşmek isteyen ya da bu bölgeyle ilgili yasal süreçlerinin takibi olan tüm yabancı uyruklu vatandaşlar vatandaşlık avukatı hizmeti alabilmektedirler. İşlemlerin başlatılması, takibi ve sonuçlanması gibi konularında her türlü destek verilmektedir.

Başakşehir Vatandaşlık Avukatı

Başakşehir vatandaşlık avukatı hizmetlerinde de aynı süreç takipleri yapılmaktadır. Bu bölgede yaşamak isteyen, iş kurmak isteyen ya da çalışma izni almak isteyen herkes için hukuki süreçlerin takibi yapılmadır. Avukatlık hizmetlerinde;

 • Yabancı uyruklu vatandaşların Türk vatandaşı olma süreçlerinde yasal işlemlerin başlatılması, takibi ve sonuçlanması,
 • Yabancı uyruklu kişilerin Başakşehir ilçesinde ikamet etme süreçlerinin başlatılması, gerekli yasal izinlerin alınması,
 • Başakşehir ilçesi kamu hizmetlerinde yabancı uyruklu vatandaşların yasal temsilciliğinin yapılması,
 • Yabancı vatandaşların mahkeme süreçlerinde yasal olarak onların temsil edilmesi bulunmaktadır.

İstanbul için yeni ilçe isimlerinden biri Başakşehir. İstanbul’un önemli tarihi dokularına ev sahipliği yapılan bölgedir. Birçok tarihi bölge bu alanda sıralanmakta. Bu özelliği nedeniyle de önemli bir konumdadır. Tarihi geçmişi incelendiğinde de önemli bir bölge olduğu net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Şimdilerde de İstanbul’da yaşamak isteyen yerli ve yabancı birçok vatandaşın ilk adreslerinden biri.

Yabancı vatandaşlar için bu bölgede ikamet etme izinlerinin alınması ya d çalışma izinleri için vatandaşlık avukatı hizmetleri bulunmakta. Miras, iş yeri açma, iş ortaklığı, eğitim, sosyal ve sağlık alanında kişisel hak ve özgürlüklerin korunması gibi yabancı vatandaşlara yönelik tüm yasal süreçlerde destek sağlanmaktadır.

Tuzla Vatandaşlık Avukatı

Yabancı vatandaşların Türk vatandaşı olma istek ve talepleri her yıl artmaktadır. Kimisi tatil için kimisi eğitim için Türkiye’ye gelmekte ve sonrasında seçtikleri şehirde yaşamak istemektedir.

Yabancı uyruklu vatandaşların yaşaması, çalışması, okuması, sağlık hizmetlerinden faydalanması gibi birçok detay yasalar çerçevesinde takip edilmekte. Tüm bu süreçlerle ilgili sahip oldukları hakları öğrenmeleri ve yasal süreçlerin başlaması için Tuzla vatandaşlık avukatı hizmetleri bulunmaktadır.

Bir ülkede yabancı olmak zor olabilmekte. Yasalar çerçevesinde hakların korunması ve hakların bilinmesi için avukatlık hizmeti almak yararlı olmakta. Tuzla ilçesi içerisinde

 • Oturma izni almak,
 • Yabancı sermayeli iş açmak ya da iş ortaklığı oluşturmak,
 • Eğitim hizmetleri,
 • Basın özgürlüğü,
 • Yabancı uyruklu çocukları evlat edinme işlemleri,
 • Hak edilen mirasın alınması,
 • Kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilgili kanuni işlemlerin yapılması gibi konularda avukatlık hizmeti alınmaktadır.

Neolitik döneme ait kalıntıların bulunmasıyla Tuzla ilçesinin tarihinin epey bir geçmişe dayandığı kanıtlanmıştır. Artan bir nüfusla İstanbul ili içerisinde yoğun bir talep görmektedir. Tarihi dokuyu koruyor olması ve sanayi anlamında gelişmiş olması yerleşim yeri olarak tercih edilme nedenleridir. Sıklıkla iş açmak isteyenlerin tercih ettikleri bir bölgedir. Yabancı sermayeli iş kurmak isteyen ya da ortak olmak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar için en doğru adreslerden biridir.

Vatandaşlık avukatı hizmetleri içerisinde sıklıkla ortaklı süreçlerinin takibi yapılmaktadır. Süreçlerin başlaması ya da sonlanması, iş açma izinlerinin alınması, gerekli evrakların tamamlanması ve ilgili yerlere başvurulması yasal takip süreci gibi konularda avukatlık hizmetlerine başvurulmaktadır.

Esenler Vatandaşlık Avukatı

İstanbul’un diğer illerinde olduğu gibi Esenler vatandaşlık avukatı olarak da ilk faydalanılan hizmet oturma izni almak olmaktadır. Sıklıkla yabancı uyruklu vatandaşlar Türkiye’de oturma izni alma süreçlerinde avukatlık hizmetinden faydalanma gereği duyarlar. Tüm kanuni süreçlerin tamamlanması ve yasal işlemlerde doğru yol izlenmesi için yapılması gereken bir süreçtir.

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan bir ilçedir. Toplamda 18 mahalleden oluşan büyük ilçelerden biridir. 1993 yılının sonlarında ilçe olmuştur. Bakırköy ilçesine dahil bir bölgeyken Güngören’e dahil olduktan sonra ayrılan esenler 1993 yılından bu yana bağımsız olarak İstanbul ilçeleri arasına dahil edilmiştir.

İstanbul’un her ilçesinde olduğu gibi esenlerde de tarihi dokular söz konusu. Osmanlı ve Bizans dönemine ait kalıntıları görmek mümkün. İstanbul şehirlerarası durak yeri olan otogar da bu ilçede yer almaktadır.

Vatandaşlık avukatı olarak bu bölgede de oturma izinlerinden çalışma izinlerine kadar kanuni süreç içerisinde yabancı vatandaşların kanuni haklarına yönelik hizmetler sunulmaktadır. Onların yasla temsilci olarak kamu kurum ve kuruluşlarında ki tüm idari işlemleri için temsil edilmekte, oturma izinlerinden iş yeri açma ya da bir iş yerinde çalışma süreçleri takip edilmektedir.

Gaziosmanpaşa Vatandaşlı Avukatı

Türkiye’ye olan ilginin her yıl artmasıyla özellikle yabancı vatandaş sayısında artış gözlenmektedir. Tatil, eğitim ya da kısa süreli iş nedeniyle Türkiye’ye gelen özellikle İstanbul’u gören yabancı ziyaretçiler bir süre sonra buraya yerleşme kararı alabilmekte.

Bu süreç içerisinde yabancı vatandaşların her türlü haklarının korunması ve yasala çerçevesinde gerekli tüm izinlerin alınması süreçlerinde Gaziosmanpaşa vatandaşlık avukatı devreye girmektedir.

Yabancı vatandaşların sahip oldukları hak ve özgürlükleri sıralamak gerekirse;

 • Seyahate etme, bulundukları ilde ikamet etme hak ve özgürlüğü,
 • Sözleşme yapma hak ve özgürlükleri,
 • Çalışma hakları,
 • Dernek kurma ya da derneğe üye olma hak ve özgürlüğü,
 • Basın özgürlüğü,
 • Çalışma izni alma hakkı,
 • Kişisel hak ve özgürlüklerinin dokunulmazlığı,
 • Sağlık hizmetlerinden yararlanma hak ve özgürlükleri,
 • Türk soylu olan vatandaşların çalışma hak ve özgürlükleri,
 • Eğitim alma hak ve özgürlüğü,
 • Gayrimenkul sahibi olma hak ve özgürlüğü,
 • Miras hakkı,
 • Yabancı sermayeli şirket kurma hakkı ya da yabancı sermayeli şirkete ortak olma hakkı,

İstanbul’un bir ilçesi olan Gaziosmanpaşa’da bulunan tüm yabancı vatandaşların da sahip oldukları haklar korunmaktadır. En genç yerleşim birimlerinden biri olmasına rağmen yasal süreçlerin takibi ve kontrolü anlamında hızlı yol kastedilmiştir. 1950’li yıllardan sonra gelişim gösteren bir ilçedir. 1963 yılından bu yana İstanbul’un ilçelerindendir. Yabancı vatandaş sayısı azımsanmayacak sayıdadır.

Vatandaşlık avukatı olarak bu bölgede de yabancı vatandaşlar için profesyonel hizmet sunulmaktadır. Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’ye geliş işlemlerinde, Türkiye’de yaşayacakları süre boyunca yaşayacakları her türlü hukuki sorunlarla ilgili çözümler hızlı sunulmaktadır. Yaşanılan en bilindik sorunların başında çalışma izinleri, oturma izni ve eğitim izni gelmektedir. Bu sorunlar ve yaşanacak diğer tüm hukuki sorunlarla ilgili profesyonel destek hızlı ve kolay çözüm yollarıyla sunulmaktadır.

Çatalca Vatandaşlık Avukatı

Çatalca vatandaşlık avukatı hizmetleri içerisinde Türkiye’de yaşamak isteyen, iş kurmak isteyen, çalışmak isteyen ya da okumak isteyen yabancı uyruklu vatandaşların yasla olarak yaşayacakları sorunların çözümleri sunulurken alınması gereken tüm izinler de resmi kanallarla alınmaktadır.

Avukatlık hizmetleri içerisinde yer alan vatandaşlık hukuku Türkiye’de bulunan yabancı vatandaşların yasal hak ve özgürlüklerinin korunması alanlarıyla ilgilidir. Sahip oldukları hakların savunulması, yaşanılan anlaşmazlıkların bu haklar çerçevesinde çözülmesi süreçlerini içine alır. En fazla ilgilenilen konuların başında;

 • Yabancı vatandaşların Türkiye’de oturmak için izin almaları,
 • Yabancı vatandaşların Türkiye’de çalışmak için izin almaları,
 • Türkiye’de okumak isteyen yabacı uyruklu vatandaşların gerekli başvuranlarının tamamlanması,
 • Türkiye’de miras sahibi olan kişilerin yasla yollu haklarını almaları,
 • Gayrimenkul sahibi olmak isteyenler için belgelerin hazırlanması ve gerekli başvuruların tamamlanması,
 • Yabancı uyruklu evlat edinme prosedürlerinin takip edilmesi ve sonuçlanması,
 • Yabancı sermayeli iş yeri açma ya da iş ortaklığı süreçlerinde belgelerin hukuka uygun şekilde hazırlanması,
 • Dernek açmak işlemlerinin takibi gibi başlıklar yer almaktadır.

Vatandaşlık avukatı olarak Çatalca bölgesi içerisinde hizmetler sunulmaktadır İstanbul’un en bilindik ilçelerinden biridir. Yüzölçümü bakımından da İstanbul’un en büyük ilçesidir. Batı sınırda kurulmuş bir yerleşkedir. 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle vilayet durumuna gelmiştir. Yerli vatandaşlar kadar yabacı vatandaşların da yerleşim merkezi olarak tercih ettikleri güvenilir bir ilçe durumundadır. Eğitim hizmetlerinden sağlık hizmetlerine kadar pek çok alanda iyi hizmet alınmaktadır.

Büyükçekmece Vatandaşlık Avukatı

İstanbul’un batı yakasında bulunan bir ilçe olarak Büyükçekmece vatandaşlık avukat hizmeti alınacak bölgelerden biridir. Nedir vatandaşlık avukat hizmeti? Türkiye genelinde sayıları giderek artan yabacı vatandaşların hak ve özgürlüklerinin korunmasına yönelik kanuni süreçlerin takibi yapılmaktadır. Bu vatandaşların Türkiye’ye yaşamalarından çalışmalarına kadar her aşama gerekli izinlerle yapılmaktadır. Kanunlar nezdinde suçlu duruma ya da kaçak durumuna düşmemeleri adına yasal sürêçlerin tamamının eksiksiz olarak yapılmış olması gerekir. Bu işlemlerin;

 • Başlatılması,
 • Takibi,
 • Sonuçlandırılması aşamalarında avukatlar devreye girmektedir.

İstanbul’un batısında bulunan gelişmişlik düzeyi yüksek olan ilçelerden biridir Büyükçekmece. Doğu kesiminde Beylikdüzü ve Esenyurt batı kısmında da Silivri Kuzeyinde Çatalca ve Arnavutköy ilçeleriyle çevrili olan bölgenin güvey yakasında Marmara denizi bulunmaktadır.

Vatandaşlık avukatı hizmeti ilçe için yapılmaktadır.

 • Tüm kamu işlemlerinde yasla süreçlerin takibi,
 • Oturma izinlerinin başlatılması ve sonuçlandırılması,
 • Çalışma izinlerinin alınması ve sonuçlandırılması,
 • Eğitim hizmetlerinden faydalanma, yaşanılan sorunların çözülmesi
 • Sağlık hizmetlerinde yaşanılan sorunların çözülmesi
 • Yabancı sermayeli iş yeri açma izinlerinin alınması,
 • Yabancı sermayeli işe ortak olarak girmek için gerekli belgelerin hazırlanması ve yasla başvuruların yapılması gibi birçok hizmete bakılmaktadır.

Kanuni olarak yasla başvuruların yapılması, başvuruların takip edilmesi ve sonuçlanması avukatlık hizmetleri içerisindedir. Tüm işlemler profesyonelde hızlı ve çözümcü olarak yapılmaktadır.

Ümraniye Vatandaşlık Avukatı

Anadolu yakasının en kalabalık dördüncü ilçelerinden biri olarak Ümraniye vatandaşlık avukatı hizmetlerinde yabancı uyruklu vatandaşların her türlü hak ve özgürlükleri kanunlar nezdinde korunmaktadır.

Vatandaşlık hukuki içerisinde Türkiye’de yaşamak isteyen çalışmak isteyen ya da okumak isteyen yabancı vatandaşların hak ve özgürlüklerinin kanuni süreçler çerçevesinde korunması savunulması yer almaktadır.

İstanbul’un nüfus bakımından en kalabalık dördüncü ilçesi olan Ümraniye Anadolu yakasında yer almaktadır. 35 mahalleden oluşmaktadır. Büyük bir alanda kalabalık bir yerleşim merkezidir. İstanbul Anadolu yakasında en bilindik ilçelerden biri olma özelliğine sahiptir. Yabancı vatandaşa sayısı giderek artan ilçelerden biridir.

Vatandaşlık avukatı hizmet alımları gün geçtikçe artmaktadır. İlçede oturmak isteyen, çakışmak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar kanuni süreçlerin başlatılması ve takibi için bu hizmetlerden faydalanmaktadır. Profesyonelce yapılan avukatlık hizmetleri neticesinde kanuni süreçler hızla sonuçlanmakta ve hak ve özgürlükleri korunarak gerekli izinler alınmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşlarında yaşanılan sorunlarda da avukatlık süreçleri başlamaktadır.

Güngören Vatandaşlık Avukatı

İstanbul il sınırları içerisinde en küçük ilçe olan Güngören ilçesinde de vatandaşlık avukatı hizmeti alınmaktadır. İstanbul yabancı uyruklu vatandaşlara ev sahipliği yapan en büyük illerden biridir. Oldukça fazla göç almaktadır. Yerli göçlerin yanı sıra yabancı vatandaşa da İstanbul’u ziyarete geldikten sonra oturma izni almak ya dA çalışma izni almak için sıklıkla başvuru yapmaktadırlar.

Son yıllarda Türkiye’nin komşu ülkelerinde yaşanılan savaş durumları nedeniyle sıklıkla göç almakta. Bu durum karşısında da hukuki süreçlerin takibi bu kişilerin Türkiye’de oturabilmeleri ya d çalışabilmeleri adına kanuni süreçlerin takip edilmesi adına İstanbul il sınırları içerisinde Güngören vatandaşlık avukatı yasal tüm süreçleri takip etmektedir.

Vatandaşlık hukuki içerisinde;

 • Yabancı uyruklu kişinin Türkiye’de oturması için izin alınması, yabancı uyruklu vatandaşın Türkiye sınırları içerisinde çalışması için kanuni iznin alınması,
 • Kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilgili yaşanılan sorunların çözümünde yabancı uyruklu vatandaşın haklarının savunulması,
 • Eğitim hakkını kullanması,
 • Sağlık haklarından faydalanması, miras hakkı oluşması halinde yasla olarak tüm haklarını alması,
 • Yabacı sermayeli iş yeri açmak istenilmesi halinde gerekli kanuni süreçlerin başlatılması, takip edilmesi ve sonuçlanması,
 • Yabancı sermayeli iş ortaklık süreçlerinin başarılması, takibi,
 • Türk vatandaşı olmak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlın resmi başvurularının yapılması gibi maddeler takip edilmektedir.

Yabancı uyruklu vatandaşların Türkiye’de;

 • Oturma hak ve özgürlükleri,
 • Çalışma hak ve özgürlükleri,
 • Eğitim alma hak ve özgürlükleri,
 • Yabancı sermayeli iş açma hak ve özgürlükleri ya da mevcut bir işe ortak olma hak ve özgürlükleri,
 • Gayrimenkul satın alma hak ve özgürlükleri,
 • Basın özgürlükleri,
 • Seyahate etme hak ve özgürlükleri,
 • Sağlık kurumlarından faydalanma hak ve özgürlükleri,
 • Kişisel hak ve özgürlüklerinin korunması hakkına sahiptirler.

İstanbul’un en küçük ilçesi olan Güngören Çatalca yarımadasında yer almaktadır. 7 km kare alanı ile en küçük ilçe olma özelliğine sahiptir. Nüfusu bakımından az sayıda vatandaş bulunmaktadır diğer ilçelere göre. Buna rağmen yabancı vatandaş sayısı fazladır.

Küçükçekmece Vatandaşlık Avukatı

Vatandaşlık avukatı hizmetlerinde yabancı uyruklu kişilerin hak ve özgürlüklerinin kanun önünde korunması gerekir. Oturma izinlerinden sağlık kurumlarından faydalanma, derneklere üye olma ya da dernek açma hatta miras hak etmeleri halinde mirası almaları gibi farklı birçok konuda yasalar önünde gerekli tüm kanuni süreçler başlatılmakta ve sonuçlandırılmaktadır.

Bir ülkede yabancı olmak zordur. Bir sorunla karşılaşılması halinde ne yapılacağı, nasıl yol izleneceği nereye gidip nasıl başvuru yapılacağı zor olabilmektedir. Tüm bu süreçlerin takibi ve kanuni işlemlerin sonuçlanması adına Küçükçekmece vatandaşlık avukatı hizmetlerinden profesyonel destek alınır.

Yasalar önünde kişinin tüm hak ve özgürlüklerinin korunması işlemlerin doğru ilerlemesi adına alınması gereken avukatlık hizmetidir. Küçükçekmece gölünün çevresinde kurlu olan Küçükçekmece ilçesinde de bu hizmetin alınması mümkündür. Batı yakasında Avcılarla Küçükçekmece gölünün olduğu kuzeyinde Başakşehir doğu yakasında Bahçelievler ve Bağcılarla çevrili olan ilçenin güney kısmında da Bakırköy Marmara denizi bulunmaktadır. 1987 yılında Bakırköy ilçesinden ayrılmıştır. 2 köy, 25 mahallesi bulunmaktadır.

Bölgede yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar hak ve özgürlüklerin korumak, bu hakları kullanmak için avukatlık hizmetlerinden faydalanabilirler.

Sancaktepe Vatandaşlık Avukatı

2008 yılında ilçe olan Sancaktepe vatandaşlık avukatı hizmetlerinde bu bölgede yaşayan tüm yabancı uyruklu vatandaşların kanunlar önünde hak ve özgürlükleri korunmaktadır.

Türkiye’de sayıları giderek artan yabancıların hak ve özgürlüklerini yasalar çerçevesinde kullanabilmeleri adına avukatlık hizmetlerin başvurmaları gerekir. Kanuni süreçlerin takibi, hızlı ve doğru sonuçlanması adına en doğru adımlardan biridir.

İstanbul’un bilindik ilçelerinden bir olan Sancaktepe 2008 yılından bu yana ilçe durumundadır. Bu bölgede de yabancı uyruklu vatandaşların sayısı azımsanmayacak sayıya ulaşmıştır. İstanbul genelinde yabancı vatandaş sayısı artmaktadır. Sürekli olarak göç. Alan illerden biridir. Sosyal ve ekonomik anlamda yeterli olması birçok kişinin tercih etme nedenlerindendir.

Vatandaşlık avukatı hizmetleri içerisinde en fazla hizmet verilen konu başlıkları;

 • Oturma izni alma,
 • Çalışma izni alma,
 • Sosyal hak ve özgürlüklerin korunması,
 • Yabancı sermayeli iş açma,
 • Yabancı sermayeli işe ortak olma,
 • Kamu kurum ve kuruluşlarında meydan gelen sorunların çözülmesi,
 • Miras haklarının alınması,
 • Dernek açma işlemleridir.

Bunların yanı sıra gayrimenkul alımı, eğitim ve sağlık alanlarında hizmet alım süreçleri gibi konularda da rasyonel çözümler sunulmaktadır.

Beşiktaş Vatandaşlık Avukatı

Vatandaşlık avukatı hizmet bölgelerinden bir diğeri Beşiktaş’tır. İstanbul denildiğinde Avrupa yakasında yer alan en bilindik ilçelerden biridir. İstanbul’un en eski ve tarihi dokuya sahip ilçe olma özelliğine sahiptir.

Sosyal anlamda gelişmiş, iş merkezlerinin birçoğunun bulunduğu bölgelerden biridir. Ekonomik düzeyi yüksek bir bölgedir. Yabancı sermayeli iş açma konusunda sıklıkla yabacı vatandaşlar tarafından tercih edilen bir ilçe olma özelliğine sahiptir.

Beşiktaş vatandaşlık avukatı hizmetleri içerisinde oturma izinlerinin alınması, çalışma izni alma, iş yeri açma ve gayrimenkul alım işlemleri üst sıralarda yer alır. Miras, eğitim ve sağlık alanlarında hak ve özgürlüklerin korunması yaşanılan sorunların çözülmesi gibi konu başlıklarıyla ilgili de takip edilen dosyalar bulunmaktadır.

Tüm süreçler profesyonelce hızlı bir şekilde takip edilir ve çözümlenir.

Sarıyer Vatandaşlık Avukatı

İstanbul ili içerisinde yaşamaya, çalışmaya, eğitim almaya ya da iş açmaya karar veren yabancı vatandaşların kanunlar önünde hak ve özgürlüklerinin korunması adına Sarıyer vatandaşlık avukatı hizmetleri bulunmaktadır. Tüm avukatlık hizmetlerinde olduğu gibi bu alanda da profesyonel hizmet sunumu söz konusu. Yabancı vatandaşların sahip oldukları;

 • Oturma hak ve özgürlüğü
 • Gayrimenkul alma hak ve özgürlüğü
 • Çalışma hak ve özgürlüğü
 • Basın özgürlüğü
 • Dernek kurma derneğe üye olma hak ve özgürlüğü,
 • Miras alma özgürlüğü,
 • Sağlık kurmalarından faydalanma hak ve özgürlüğü,
 • Eğitim hakkı
 • Kişisel hak ve özgürlüklerinin korunması konularına özen gösterilmekte ve bu çerçevede kanuni işlemler yapılmaktadır.

Vatandaşlık avukatı hizmetleri İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Sarıyer ilçesi içinde geçerlidir. Güney bölgesinde Beşiktaş, Kuzeyinde Karadeniz,

Doğusunda İstanbul boğazı ile çevrili olan İstanbul’un en güzel ilçelerinden olma özelliğine sahiptir. Toplamda 35 mahallesi bulunmaktadır. Büyük ve gelişmiş ilçelerden biridir. Bu özellikleri nedeniyle de yabancı vatandaşlar tarafından tercih edilen bir merkez durumundadır.

Silivri Vatandaşlık Avukatı

İstanbul ilinde yer alan ile 67 km uzaklıkta olan Silivri vatandaşlık avukatı hizmeti alınabilecek bölgelerden biridir. Sahil ilçesi olarak tanımlanmaktadır. İstanbul’da yaşayan birçok kişi burada bulunan evleri yazlık olarak kullanmayı tercih etmektedirler. Bu nedenle yabancı uyruklu vatandaşların bu bölgeyle ilgili sıklıkla yaptıkları işlem gayrimenkul alımı olmaktadır. Oturma izinlerinin alım süreçleri de yine en fazla yapılan işlemlerdendir.

Tatil yeri olarak tercih edilen ilçe sessiz ve sakinliği ile ön plandadır. Yüzölçümü olarak büyük sayılmamasına rağmen yılın belirli dönemlerinde nüfus oldukça artmaktadır. İlçe olmasıyla birlikte bu bölgeye olan ilgi ve talepte artmıştır.

Vatandaşlık avukatı hizmetleri içerisinde Türkiye’de oturmak isteyen yabancı uyruklu vatandaşların en sık işlem yaptırdıkları ilçelerdendir. Ayrıca bu bölge için gayrimenkul alım işlemleri de yine en fazla avukatlık işlemleri arasında yer alır. Miras alma durumları da yine takip edilen dosyalar içerisinde üst sıralardaki yerini alır.

Bayrampaşa Vatandaşlık Avukatı

Vatandaşlık avukatı hizmetlerinde İstanbul ili için Bayrampaşa’da da yabancı uyruklu vatandaşların hak ve özgürlükleri yasalar çerçevesinde korunmaktadır.

11 mahalle ve 273 bin nüfuslu olan ilçe tarihi dokusuyla dikkat çekmektedir. Osmanlı dönemine ait geçmişi ve tarihi eserlerin günümüze ulaşmasıyla giderek artan bir ilgi söz konusudur.

Bayrampaşa vatandaşlık avukatı hizmetleri içerisinde kanunlar nezdinde Türkiye’de bulunan ve İstanbul ili içerisinde yaşamak isteyen her vatandaşın hak ve özgürlükleri korunmaktadır. Tüm yasalar süreçlerde kanuni temsilcilikleri yapılmaktadır.

Sultanbeyli Vatandaşlık Avukatı

İstanbul işlinin Asya yakasında yer alan Sultanbeyli vatandaşlık avukatı işlemlerinde de yabancı uyruklu vatandaşların Türkiye yasalarında sahip oldukları tüm hak ve özgürlükler yaşanılan sorunlar karşısında korunmaktadır.

Türkiye’de yabancı konumunda olan burada yerleşmek, çalışmak ya da eğitim alma haklarıyla gelen kişilerin temsil edilmesi işlemleridir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında yaşanılan sorunların çözüm aşamasında bu kişilerin yasal temsilciliğinin yapılması saplanır.

Özellikle;

 • Gayrimenkul alım işlemleri,
 • Oturma işlemleri,
 • Çalışma işlemleri,
 • Eğitim ve sağlık hizmetleri,
 • İş yeri açma ya da ortaklı süreçleri gibi konularda destek verilmektedir.

Vatandaşlık avukatı hizmetleri Asya yakasında olan Sultanbeyli ilçesinde de gerçekleşmektedir. Bu bölgede yaşayan tüm yabancı uyruklu vatandaşların hak ve özgürlükleri yasalar çerçevesinde korunmaktadır.

Fatih Vatandaşlık Avukatı

1957 yılında köy durumunda olan, 1989 yılına gelindiğinde belge olan ve 1992 yılında da İstanbul’da ilçe konumuna gelen Fatih vatandaşlık avukatı hizmetleri her ay artmaktadır.

Türkiye özellikle İstanbul ili için yabancı uyruklu vatandaşların sayısının arttığı ülkelerden biri haline geldi. Sürekli olarak alınan göçlerle bu alanda verilen hizmetler de artmaktadır.

Vatandaşlık avukatı hizmet sunumları içerisinde öncelik oturma izinlerinin alınması olmaktadır. Çalışma izni ve gayrimenkul alımları da sonrasında gelen diğer işlemlerdir. Yabancı sermayeli iş kurma, miras işlemleri de bu alanda verilen diğer kanuni hizmetlerdir. Tüm süreçlerin profesyonel anlamda takibi hızlı ve kolay yollarla çözülmesi alanlarında avukatlık süreçleri yapılmaktadır.

Sultangazi Vatandaşlık Avukatı

Vatandaşlık avukatı İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Sultangazi’de de verilmektedir. Bu bölgede özellikle son yıllarda yabancı sayısı giderek artmaktadır. Türkiye’nin doğu bölgesinde yer alan sınır komşulardan gelen yabancı uyruklu vatandaşları sıklıkla İstanbul’da bu bölgede yerleşmeyi tercih etmektedir.

Türkiye’de yaşayabilmeleri çalışabilmeleri için yasalar çerçevesinde gerekli tüm işlemlerin yapılmış olması gerekir. Bunun için de Sultangazi vatandaşlık avukatı hizmeti alınmalıdır.

Hizmet süreçlerinde yasalar önünde kişinin tüm ha ve özgürlükleri korunakta gerekli tüm yasla sürçeler büyük bir titizlikle takip edilmekte ve sonuçlandırılmaktadır.

Şile Vatandaşlık Avukatı

Vatandaşlık avukatı süreçlerinde en fazla işlem yapılan ilçelerden biri de Şili’dir. Karadeniz’e kıyısı olan ve genellikle yazlık olarak kullanılan gayrimenkullerin olduğu bu bölgede de Yabacı uyruklu vatandaşlar içinde sıklıkla gayrimenkul alım süreçlerinde hukuki destek sağlanmaktadır.

Şile vatandaşlık avukatı hizmet alımlarında oturum izni ve gayrimenkul alım işlemleri üst sırada yer alır. Bunları miras alma süreçleri takip etmektedir. Çalışma izni alım işlemleri listenin en alt sırasında olan bir diğer avukatlık desteğinin verildiği kanuni süreçtir.

Kadıköy Vatandaşlık Avukatı

İstanbul ve Anadolu yakası denildiğinde ilk akla gelen ilçelerden biridir Kadıköy. İstanbul’un en hareketli ve en fazla tercih edilen ilçe olma özelliğine sahiptir. Oturma ve çalışma alanları bakımından seçenekler fazladır.

Yabancı uyruklu vatandaşlarında sıklıkla ziyaret ettikleri daha sonrasında oturmak ya d çalışmak istedikleri merkez noktalardandır.

Vatandaşlık avukatı hizmet sunumları içerisinde bu bölgede sıklıkla oturum izinleri ve çalışma izinleriyle ilgilenilmektedir. Kadıköy vatandaşlık avukatı süreçlerinde gayrimenkul alımı işlemleri de süt sırada yer alır. Türkiye’de yasalara uygun konut sahibi olmak isteyen yabancı vatandaşların yapması gereken tüm işlemler kanuni olarak yasla yollarla takip edilmekte ve sonuçlandırılmaktadır.

Şişli Vatandaşlık Avukatı

25 mahallesiyle Avrupa bölgesinde yer alan İstanbul’un büyük ilçelerinden biridir Şişli. Şişli vatandaşlık avukatı hizmet alımlarında sıklıkla karşılaşılan yasla takipler çalışma izinleri olmaktadır. İstanbul’a yerleşmek ve bu bölgede yaşamak isteyenlerin de en fazla başvurdukları konu oturum izni alma olmaktadır. Şişli iş yeri açma konusunda da yabancı uyruklu kişilerin sermayeli doğrultusunda başvurdukları kanuni süreçlerin başında gelir.

Vatandaşlık avukatı süreçlerinin takibi yasalar nezdinde kişinin hak ve özgürlüklerinin korunması, karşılaşan sorunlar karşısında kanuni olarak temsil edilmesi verilen hizmetlerdir.

Üsküdar Vatandaşlık Avukatı

Vatandaşlık avukatı olarak bu bölgede hizmet verilen konuların başında gayrimenkul alımı ve oturma izinleri gelmektedir. Sıklıkla İstanbul’da bu bölgede yaşamak isteyen kişi sayısı epey fazladır. Asya yakasında yer alan merkez yerleşim bölgesi olarak en büyük yerlerden biridir. Yeşil alanın fazla olduğu aile olarak yaşanılacak en rahat ve en huzurlu yerlerden biri olma özelliğine sahiptir. Bu özellikleri nedeniyle yabacı vatandaşın dikkatini çekmektedir.

Tarihi dokulara ev sahipliği yapıyor olması da ilçeyi önemli kılmaktadır. Üsküdar vatandaşlık avukatı hizmetlerinde de gayrimenkul alımı, oturma izinleri ön plana çıkmaktadır.

Zeytinburnu Vatandaşlık Avukatı

Zeytinburnu vatandaşlık avukatı İstanbul ili içerisinde yaşamaya karar veren yabancı uyruklu vatandaşların hak ve özgürlüklerinin kanunlar nezdinde korunduğu yasla olarak sahip olduğu hakleri yerine getirmek istediklerinde tüm işlemlerin başlatıldığı ve takip edildiği hizmetlerin sunumudur.

1957 yılında bu yana İstanbul’un en bilindik ilçelerinden biridir. Tarihi dokuya ev sahipliği yapıyor olması ve uzun yıllardır merkez yerleşim yeri olması sosyal ve ekonomik anlamda iyi bir yerleşim yeri olmasını sağlamaktadır.

Vatandaşlık avukatı hizmetleri içerisinde en fazla hizmet sunulan konu başlığı oturum izni, çalışma izni ve gayrimenkul izni olmaktadır. Yabancı uyruklu vatandaşları bu konularda süreçlerin takip edilmesi adına kanuni yollardan haklarını almaktadırlar.

Kâğıthane Vatandaşlık Avukatı

Kâğıthane vatandaşlık avukatı hizmetlerinde çalışma izni ve iş yeri açma izinleri ön plana çıkmaktadır. Avrupa yakasında yer alan ilçe istanbul2un en gelişmiş merkezlerinden biridir.

Vatandaşlık avukatı hizmet sunumlarında d çalışma izinleri ön plana çıkmaktadır. Oturma izni de yine en fazla hizmet verilen bir diğer konu başlığı olmaktadır.

Tüm avukatlık hizmetlerinde olduğu gibi vatandaşlık avukatı hizmetlerinde de profesyonel çözümler sunulmaktadır. Türkiye’de yaşamayı düşünen yabancı vatandaşların hak ve özgürlükleri kanuni süreçlerle takip edilmekte ve yasalar önünde teşmil edilmektedir.

Vatandaşlık için avukatlar
Vatandaşlık konusunda herhangi bir avukata ihtiyaç duyduğunuz takdirde Avukat Mehmet Ali helvacının irtibat numaralarından ulaşabilirsiniz.
Vatandaşlık avukatı Ankara
Ankara’da ikamet eden vatandaşlar göçmen bürosunda vatandaşlık konusu ile ilgili problem yaşadığı takdirde bu problem hukuki boyutta çözüme kavuşturulabilir. Burada avukata ihtiyaç duyulduğu takdirde konu ile ilgili detaylı bilgiye sahip olan avukatla iletişime geçmelisiniz.
Göçmenlik avukatı
Göçmenlik işlemlerinde tarafınızdan istenilen evraklar da yasal olarak problem oluştuğu takdirde dava açılır. Bu davada göçmenlik avukatı hizmet gösterir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yabanci-uyruklu-kadindan-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yunanistan-vatandaslik-hizmetleri.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yunanistan-vatandaslik-hizmetleri.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yatirim-yoluyla-yunanistan-vatandasligi.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/karadag-vatandaslik-nasil-alinir.html

Hemen Ara