0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yatırım Yoluyla Yunanistan Vatandaşlığı

Avrupa’nın ekonomik durumu nedeni ile insanlar yurtdışında bir ülkeden vatandaşlık almak istiyor. Bu aşamada Yunanistan en ideal seçeneklerden biri çünkü kültür bakımından Türkiye’yi anımsatıyor. Yatırım yoluyla Yunanistan vatandaşlığı almak için pek çok yol sunuluyor.

Yunanistan vatandaşlığı alan biri, bir yandan mülk sahibi oluyor bir yandan da Schengen vizesi alma şansını yakalıyor. Böylelikle Schengen ülkelerine sınırsız giriş çıkış hakkı elde edebiliyorsunuz. Vatandaşlık için evlilik, eğitim, yatırım, ev alma gibi unsurları incelemeli, en basit ve avantajlı olan yöntemi seçerek başvuruda bulunmalısınız.

Evlilik Yolu İle Vatandaşlık Alınır Mı?

Yunan vatandaşı olmanın en kolay yollarından biri evliliktir. Yunan vatandaşı olan biri ile evlendiğiniz zaman Yunan vatandaşı olma şansına sahip olabiliyorsunuz. Ancak, Yunanistan’da evliliğin gerçek mi yoksa sahte mi olduğunun anlaşılabilmesi için denetlemelerin yapıldığını unutmamalısınız. Eğer ki evliliğin gerçek olduğunu ispat edebilirseniz o zaman 5 yıllık oturma izni alma şansına sahip oluyorsunuz.

Yatırım Yolu İle Vatandaşlık Alınır Mı?

İnsanlar yatırım yoluyla Yunanistan vatandaşlığı alma şansına sahiptir. Öncelikle yatırımın belirli bir miktarda olması önemlidir. Aynı zamanda bünyenizde çalışacak olan personellerin de belirli bir kısmının mutlaka Yunan olması gerekiyor.

Kurallara uygun şekilde yatırım yaparak başvuru sağladığınız zaman önce oturma izni, ardından da vatandaşlık almış oluyorsunuz.

Yatırım Yoluyla Yunanistan Vatandaşlığı Alma Şartı Nedir?

Sadece yatırım yaparak vatandaşlık için başvuru sağlamanız mümkün olacaktır. Ancak, burada belirli şartlar vardır. Kurallara uymadan başvuru yapılamaz.

Şartlar Nelerdir: İstediğiniz zaman Yunanistan vatandaşı olabilmek adına yatırım sağlayabilirsiniz. Yatırım yaparak vatandaşlık almak mümkün. Helvacı Hukuk olarak tecrübeli ekibimiz ile sizlere yol gösteriyoruz. Öncelikle 300 bin Euro değerinde bir yatırım yapılması önemlidir. Burada önemli olan hangi alanda yatırım yaptığınız değil, personellerinizin %30’unun Yunan olmasıdır. Böylece istihdam sağlanmış olur.

Ev Satın Alarak Vatandaşlık Alınır Mı?

Ev satın alan bir kişi, Yunanistan vatandaşlığına başvurabilme şansına sahip oluyor. Öncelikle ev alan kişinin evin maliyetini karşılayabiliyor ve kurallara uyuyor olması önemlidir. Aynı zamanda bu evin de 5 yıl süre ile satılmamış olması gerekecektir.

5 yıl içerisinde ev satılmıyorsa o zaman vatandaşlık başvurusu sağlanabilir. Ev yoluyla Yunanistan vatandaşlığı almadan hemen önce 5 yıl boyunca oturma izni elde edilir. Böylece 5 yılın sonunda vatandaşlığa başvuru sağlanabilir.

Ne Kadarlık Bir Ev Almak Gerekir?

Yatırım yoluyla Yunanistan vatandaşlığı almak mümkün ancak, belirli bir maliyeti var. Öncelikle 250 bin Euro ve değerinde bir gayrimenkul alan kişiler, 5 yıllık oturma izni sahibi olabiliyor. Eğer ki 5 yıl boyunca evi satmazsanız vatandaşlığa başvuru yapabiliyorsunuz.

Sözleşme üzerinde evin 250 bin Euro değerinde olduğunun belirtiliyor olması önemlidir. 24 yaşın altındaki çocuklar da sizin haklarınızdan yararlanabiliyor. Ancak, 24 yaşın üzerindeki çocuklar için ekstra bir yatırım sağlanması önemlidir.

Call Now Button