Karadağ Vatandaşlık Nasıl Alınır?

Karadağ vatandaşlık işleminin yapılabilmesi için pek çok yöntem vardır. Ancak, yöntemlerin doğru ve profesyonelce bir şekilde işlenmesi gerekir. Bu aşamada bir avukattan yardım almak büyük avantaj sağlayacaktır. Karadağ, ev alana, şirket kurana, yatırım yapana vatandaşlık sağlayan bir ülkedir. O nedenle doğru zamanda doğru yatırım ile Karadağ vatandaşlığı kazanmanız oldukça kolay olacaktır.

Oturum İzni İle Karadağ Vatandaşlık Almak Mümkün Mü?

Vatandaşlık alınabilmesi için öncelikle oturum izni alınması gereken durumlar vardır. İlk olarak oturma izninin alınabilmesi için pek çok yöntem bulunmaktadır. Kişinin ev alması, şirket kurması, mesleki eğitim sağlaması, bilimsel araştırmalar yapılması genel olarak oturum izni için gerekli olan durumlardır.

Oturum izni 5 yıl süre ile verilir. 5 yıl sonrasında ise oturum izninin vatandaşlığa dönüştürülmesi mümkün olabilir. 5 yıl oturum izninin ardından vatandaşlık başvurusu yapmak önemlidir.

Şirket Kurarak Karadağ Vatandaşlık Alınır Mı?

Şirket açarak vatandaşlık alınabilir. Özellikle eşiniz ve 18 yaşından küçük çocuklarınız için de şirket açma faaliyeti vatandaşlık kazandıracaktır. 18 yaşın üzerindeki çocuklar için ise mutlaka ekstra maliyet ortaya çıkacaktır.

Şirket Kurarak Vatandaşlık: Şirket kurarak vatandaşlık almak mümkündür. Karadağ vatandaşlık işlemlerini Helvacı Hukuk olarak uzman ekibimiz ile sizin için yürütüyoruz. Öncelikle açılan şirketin 5 yıl boyunca aktif olması gerekiyor. Sonrasında 5 yıllık oturma izni alabiliyorsunuz. 5 yılın sonunda da vatandaşlık geliyor. Yani şirket açarak 10 yıl içinde vatandaş olabiliyorsunuz.

Ev Alarak Karadağ Vatandaşlık Alınır Mı?

Ev alarak Karadağ vatandaşı olmak mümkündür. Öncelikle satın alınacak ev için minimum bir tutar karşınıza çıkmıyor. O nedenle ev alarak vatandaş olmanın en kolay alanlarından biri Karadağ’dır.

Noter ücretleri, tercümanlık ücretleri ödenmelidir. 1-3 ay arasında resmi sahiplik belgesi alınmalıdır. 1-2 ay içinde de oturum izni çıkacaktır. Ev alarak önce oturum izni sağlayabilir, 5 yıl sonra vatandaşlık alabilirsiniz. Karadağ ev fiyatları ise 50 bin Euro ile 150 bin Euro arasında değişmektedir.

Yatırım Yaparak Karadağ Vatandaşlık Alınır Mı?

Karadağ vatandaşlık almak isteyenler, öncelikle belirli bir yatırım sağlayabilir. Yatırım yapanlar Karadağ vatandaşlığı alabiliyor. Başvuru sahibi olan kişinin ve aile üyelerinin belirli bir tutarda yatırım yapması gerekiyor. Yatırımlar turizm sektöründe olabileceği gibi tarım ya da imalat sektöründe de olabilir.

  • İlk başvuru sahibi 10 bin Euro değerinde bir yatırım yapmalıdır.
  • 4 kişilik bir aile için her bir aile üyesi 10 bin Euro değerinde yatırım sağlamalıdır.
  • Aile 4 kişiden fazla ise her bir kişi için ek 50 bin Euro ödeme yapılması gerekir.
  • Devlet için 100 bin Euro harç ödemesi yapılmalıdır.
  • Sahil kesiminde ya da başkentte yatırım yapılacaksa 450 bin Euro ödenmelidir.
  • Diğer alanlar için 250 bin Euro değerinde yatırım sağlanmalıdır.
Karadağ çalışma izni nasıl alınır?
Karadağ’da ikamet ediyor olmanız ve oturma iznine tabi olmanız gerekmektedir. Karadağ’da çalışmak için aynı zamanda şirket kurmanız da çalışma izni almanız için yeterli olacaktır.
Karadağda nasıl oturum alınır?
Karadağ’da oturma izni almanız için göçmenler bürosundan başvuru yapmanız veya mülk edinmeniz gerekmektedir. Türkiye’den Karadağ’da oturma izni almak oldukça kolay olacaktır.
Karadağ da hangi işler yapılır?
Karadağ’da turizm üzerine şirketler açabilir, otel ve restoran işletme seçeneklerini kullanabilirsiniz. Avrupa Birliğine girecek olan ülkeler arasında yer aldığı için turistik yönü ağır basmaktadır.
Çifte vatandaşlık hangi ülkelerde var?
Çifte vatandaşlık, Bulgaristan, Yunanistan, Almanya, İtalya ve Fransa gibi Avrupa Birliğine dahil olan ülkeler de olmak üzere birçok ülkede dünya vatandaşlığı hakkı olarak görülmektedir. Soyunuzun bağlı olduğu bütün ülkelerde çifte vatandaşlık hakkınızı kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Vatandaşlık Avukatı | İstanbul Vatandaşlık Avukatı

Yatırım Yoluyla Avrupa Vatandaşlığı

Yatırım Yoluyla Yunanistan Vatandaşlığı

Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığı

Yunanistan Vatandaşlık Hizmetleri

“Karadağ Vatandaşlık Nasıl Alınır?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara