Yatırım Yoluyla Avrupa Vatandaşlığı

Yatırım yoluyla Avrupa vatandaşlığı alma hakkı pek çok ülkede aktiftir. Özellikle Yunanistan, Macaristan gibi ülkeler Avrupa Birliği ülkeleri olup aynı zamanda yatırım yolu ile vatandaşlık veren ülkeler arasında yer almaktadır. Şartlarını yerine getirdiğiniz zaman Avrupa vatandaşı olma şansına erişebiliyorsunuz.

Avrupa Vatandaşlığı Veren Ülkeler Hangileridir?

Avrupa vatandaşlığı veren ülkeler başta Macaristan’dır. Macaristan’a yatırım yaparak Avrupa vatandaşlığı almanız mümkündür. Arnavutluk bir diğer vatandaşlık alabileceğiniz ülkedir.

Almanya yatırım yolu ile vatandaşlık alabileceğiniz bir ülkedir. Makedonya için de yine yatırım yolu ile başvuru sağlamanız mümkündür. Karadağ, vatandaşlık başvurularını değerlendiren ülkelerden biridir. İspanya için de başvuru sağlamanız söz konusudur.

  • Portekiz,
  • İrlanda,
  • Malta,
  • Bulgaristan gibi ülkeler de geçerliliğini koruyor.

Yatırım Yoluyla Avrupa Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Yatırım yaptığınız zaman Avrupa vatandaşı olma şansına sahip olabiliyorsunuz. Yatırım yoluyla Avrupa vatandaşlığı elde etmek istediğiniz zaman yapmanız gereken şey kurallara uygun bir yatırım sağlamak olacaktır.

100 bin Euro değerinde yatırım ile vatandaş olabileceğiniz gibi 500 bin Euro gibi bir tutar üzerinden yatırım yapmanız da gerekebilir. Öncelikle yatırım yaptığınız zaman bunun artıları oldukça fazladır.

Her bir ülke için öncelikle oturum izni alınır. Sonrasında belirli bir süre yaşam sürdürüldükten sonra vatandaşlık için başvuru sağlamanız mümkün olur. Bu aşamada Helvacı Hukuk olarak profesyonel ekibimiz ile sizlere yardımcı oluyoruz.

Yatırım Yolu İle Vatandaşlık Almak Mantıklı Mı?

Yatırım yolu ile vatandaşlık almanın pek çok avantajı vardır. Öncelikle yatırımın size kazandırdıklarına odaklanmalısınız. Bir kere bir iş sahibi olur, vatandaşlık öncesinde bile iş yerinizin kendini amorti etmesini sağlayabilirsiniz. Türkiye’de de yurt dışında da bir iş kurmak maliyetlidir. Yurt dışında iş kurmanın en önemli avantajı ise oranın vatandaşlığını alabilmenizdir.

Yabancı bir ülkenin vatandaşlığını alabilmek adına pek çok yol vardır. Öncelikle evlenerek vatandaş olabilirsiniz. Bunun yanında ev satın alarak da vatandaş olma şansınız olur. Ancak, bunların size bir geri dönüşü yoktur. Yatırım yaptığınız zaman ise yatırımınızın kazandırdığı ile kolayca geçim sağlayabilirsiniz. Yatırım ile vatandaşlık almak her zaman mantıklıdır.

Çocuklar Bu Vatandaşlıktan Yararlanabilir Mi?

İnsanlar yatırım yolu ile vatandaşlık alabilir. Yatırım yoluyla Avrupa vatandaşlığı için sadece yatırımı yapan kişi başvuru sağlayabiliyor. Ailesi için ise yatırım tutarının fazlalaştırılması önemlidir. Yani ailenin her bir üyesi için belirli oranda ekstra bir ödeme yapılması halinde vatandaşlık aile için alınabilir.

Çocuk İçin Vatandaşlık: Söz konusu çocuklar olduğunda ülkelerin yaş kıstası birbirinden farklı olabiliyor. Bazı ülkelerde 24 yaş, bazı ülkelerde 21 yaş, bazı ülkelerde ise 18 yaş sınırı karşınıza çıkabiliyor. O nedenle yaş sınırına çok dikkat etmek gerekiyor. Bunun yanında yaş sınırının altında kalan çocuklar ve eşler için de yatırım sağlamanız gerekiyor. Tek bir yatırım ile aileye vatandaşlık kazandırmak mümkün değildir.

İlginizi Çekebilir;

Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığı

Yatırım Yoluyla Yunanistan Vatandaşlığı

Vatandaşlık Avukatı | İstanbul Vatandaşlık Avukatı

Karadağ Vatandaşlık Nasıl Alınır?

Yunanistan Vatandaşlık Hizmetleri

Hemen Ara