İş Kazası Mı Trafik Kazası Mı?

Tazminat davası konusunun trafik kazası mı yoksa iş kazasımı olarak belirlenmesi için hukuki sürecin resmi olarak başlatılması gerekir. Olay trafik kazası ve iş kazası olarak ikiye ayrılmayabilir. Ölümlü trafik kazası sonrasında, mahkeme tarafından davanın reddine de karar verilebilir. Hüküme göre, davacı vekili tarafından temyiz edilebilir. Bunun yanı sıra dava, destekten yoksun kalma tazminat davası olarak defin gideri ve manevi tazminat davasına da ilişkin olarak açılabilir. Ölümlü trafik kazası sonrasında Karayolları Trafik Kanunu uygulamaları ve kazanın karayolunda olup olmadığı dikkate alınır. Bu alan dışında meydana gelen olaylar, eğer mesai veya görev emri içerisinde ise iş kazası unsurlarının olup olmadığına bakılır.

Tüketici Koruma Derneği Nedir?

Maltepe tüketici avukatı birliklerinin de beraber çalıştığı Tüketici Koruma Derneği, 1998 senesinden bu yana hizmet göstermektedir. Tüketicilerin karşılaştığı sorunları, sahip olunan temel hak ve özgürlükler çerçevesinde değerlendiren Tükoder, Maltepe tüketici avukatı ve diğer ilçelerdeki avukatlar ile irtibat halinde olarak, tüketici hakem heyetlerine gelen sorunları buraya bildirmektedir. Toplamda 46 şubesi bulunan bu derneğin 20 binden fazla da üyesi vardır. Tüketicileri Koruma Derneği amacı, hakların korunmasıyla birlikte bunların geliştirilmesi ve öğretilmesidir.

İşçilerin Genel Hakları

Maltepe işçi avukatı birliği, işçilerin temel hak ve özgürlüklerini korumaya çalışıyor. Maltepe işçi avukatı bürosuna girdiğiniz zaman başta kıdem tazminatı olmak üzere 4857 İş Kanunu kapsamında yaşanan haksızlıkların giderilmesini sağlıyor. Avukatlarımız ücretlerle ilgili taleplerde de bulunabiliyor.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/vatandaslik-avukati-istanbul-vatandaslik-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kadikoy-rasimpasa-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/anlasmali-bosanma-mi-yoksa-cekismeli-bosanma-mi.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanma-davalari-hakkinda-merak-edilenler.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/istanbulda-tuketici-haklari-davasi-nasil-acilir.html

“İş Kazası Mı Trafik Kazası Mı?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara