Kadıköy Rasimpaşa Mahallesi Boşanma Avukatı

Birbirleriyle şiddetli geçimsizlik yaşayan eşler ile eşlerden biri zina yapmış, yüz kızartıcı suç işlemiş, hayata kast veya onur kırıcı bir davranış içerisinde bulunmuş, ortak konutu terk etmiş veya akıl hastası ise bu sebeplerden birine maruz kalan eş diğerine boşanma davası açabilmektedir.

Boşanma Davası Nasıl ve Nereye Açılır?

  • Öncelikle boşanma davasının anlaşmalı mı yoksa çekişmeli mi olarak açılacağına karar verilir.
  • Boşanma sebepleri ve iddiayı kuvvetlendirecek delillerle dilekçe hazırlanır.
  • Hazırlanan dilekçe yetkili mahkemenin tevzi bürosuna sunulup harç ödenir.
  • Açılacak dava çeşidine göre son 6 ay içerisinde ortak konutun bulunduğu ikametgâh yerinin aile mahkemesine, yoksa asliye hukuk mahkemesine dilekçenin verilmesi gerekmektedir.

Tüm bu işlemler kafa karışıklığına mahal vermeden alanında uzman Kadıköy boşanma avukatları tarafından yapılabilmektedir.

Boşanma Davası Süresi

Boşanma çeşidine göre değişmekte olan boşanma davası süresi, anlaşmalı boşanma davasında daha kısa sürmektedir. Mahkemeye dilekçe ile başvuru yapıldıktan sonra ilk duruşmanın yapılacağı gün, mahkeme yoğunluğuna göre belirlenir.

Anlaşmalı boşanma davasında taraflar birbirlerinin taleplerini kabul ettikleri için hâkim sadece anlaşmanın kamu düzenine uygunluğunu denetler. Çekişmeli boşanma davalarında ise hâkimin karara varabilmesi için tarafların iddialarını toplayıp delilleri araştırma ve yargılama yapması gerekmektedir.

Mahkeme yoğunluklarına ve celse sayısına göre değişmekle birlikte genel olarak anlaşmalı boşanma davaları 2-4 ay arası, çekişmeli boşanma davaları 1-2 yıl sürmektedir.

İyi bir boşanma avukatı arayanlar için tecrübeli ve başarılı bir avukat olan Mehmet Ali HELVACI bey boşanma avukatı olarak hizmet vermektedir.

Anadolu Yakası boşanma avukatı
Boşanma davaları kişiler için yıpratıcı bir süreçtir. Buradan sürecin yoruculuğunu en aza indirgemek adına Avukat Mehmet Ali Helcavı ile iletişime geçebilirsiniz. Anadolu Yakası’nda ikametgah eden vatandaşlar için de aynı hizmet gerçekleşir.
Boşanma Avukatı Kadıköy
Boşanma davalarında kişiler sürecin kendi adlarına göre ilerleyiş sağlamasını istemektedirler. Burada konu ile ilgili alanında tecrübeli ve başarılı bir avukat yalnızca bir avukat olarak değil, aynı zamanda yol göstericiliği de sağlar.
İstanbul boşanma avukatı tavsiye
İstanbul bünyesinde hizmet gösteren birçok avukat vardır. Fakat boşanma davalarında kişilerin nafaka, velayet gibi etmenlerde başarılı avukat tavsiyesi istemeleri üzerine Avukat Mehmet Ali Helvacı tercih edilir.

İlginizi Çekebilir;

Kadıköy Rasimpaşa Mahallesi Avukat

Kadıköy Rasimpaşa Mahallesi İşçi Avukatı

Boşanma Davası Nereye Açılır?

Kadıköy Avukat

Boşanma Davası Açmak İçin Gerekenler

“Kadıköy Rasimpaşa Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara