MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Kadıköy Zühtüpaşa Mahallesi Boşanma Avukatı

Medeni hukukun en önemli konularından boşanma evli eşlerden birinin diğer eş ile birlikte yaşamasının bir nedenle mümkün olmadığını iddia ederek dava açmasıyla ve aile mahkemeleri tarafından verilen kararla mümkün olabilmektedir.

Anlaşmalı boşanma davalarında ise eşlerin bir sebep bildirmesine gerek olmadan hâkim karşısında hür iradeleriyle boşanmaya karar verdiklerini ifade ederek boşanma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Boşanma Davası Süreçleri Nelerdir?

  • Dava süreci ilk olarak boşanmak isteyen eşin yazılı dilekçesiyle aile mahkemesi veya aile mahkemesinin yokluğunda asliye hukuk mahkemesine başvurulmasıyla başlamaktadır.
  • Dilekçe verilirken boşanma davası harcı yatırılır. Boşanma davası dilekçesi iki türlü hazırlanmaktadır. Çünkü iki çeşit boşanma davası bulunmaktadır. Anlaşmalı boşanma dilekçesinde eşler arasında nafaka, tazminat, velayet gibi konularda imzalı boşanma protokolü mutlaka yer alması gerekmektedir.
  • Çekişmeli boşanma dilekçesinde ise boşanma nedenleri, boşanmanın konusu ve boşanmaya yönelik anlaşmazlıklar belirtilmesi gerekmektedir.
  • Dilekçe mahkemeye ulaşınca ekonomik ve sosyal durum araştırması yapılır. Mahkeme tarafından duruşma tarihi belirlenir.
  • Mahkeme esnasında tanıklar dinlenir, ortaya konan deliler araştırılır. Davalı ve davacının esasa ilişkin beyanları dinlenir. Hâkim tüm beyanları ve delilleri değerlendirerek karar verir.
  • Gerekçeli kararın tebliğinden sonra karara itiraz edilerek istinafa gidilme aşaması gerçekleşebilir.
  • Kesin karardan sonra boşanma durumu gerçekleşmişse nüfus müdürlüğüne işlenir.

Boşanma Avukatı Seçimi

Tüm bu süreçler ve detaylarıyla birlikte hukuki destek alınmadan boşanma davası açmak zordur. Kadıköy ilçesi için avukat Mehmet Ali HELVACI boşanma davalarında profesyonel hukuk desteği vermektedir.

İlginizi Çekebilir;

Kadıköy Zühtüpaşa Mahallesi İşçi Avukatı

Kadıköy Zühtüpaşa Mahallesi Avukat

Boşanma Davalarının Çeşitleri Nelerdir?

Anlaşmalı Boşanma Davası Süreçleri

Kadıköy Avukat

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara