Kadıköy Avukat

Kadıköy Avukat olarak da hizmet veren Mehmet Ali Helvacı, Helvacı Hukuk Bürosu’ nun kurucusudur. 2005 yılında Marmara Üniversitesi’ nin Hukuk Bölümü’ nden başarıyla mezun olan Helvacı, meslek hayatı boyunca kaliteli bir hizmet anlayışı ile danışmanlarına yardımcı olmaktadır.

Kadıköy avukat hizmetleri için deneyimli ve başarılı avukat desteği almak için Mehmet Helvacı ile iletişime geçebilirsiniz. Sadece Kadıköy avukat hizmetleri değil, İstanbul’ un diğer tüm semtleri için avukatlık hizmeti vermektedir.

Kadıköy Boşanma Avukatı

Kadıköy boşanma avukatı ve diğer tüm illere hizmet veren avukatların amacı, boşanma gibi yıkıcı bir süreç içerisinde tarafları dinlemek, boşanma sürecini izlemek, resmi işlemler ile ilgilenmek, tarafların uzlaşmalarını sağlamak ya da bu söz konusu olmadığı takdirde tarafların en az zararı almasını sağlamaktır.

Boşanma davaları avukat olmadan da açılabilir. Ancak her dava, uzlaşma sağlanabilecek ya da yıpratıcılıktan uzak kalınabilecek süreçler bütününden oluşmayacaktır. Bu yüzden hem maddi hem de manevi açıdan en az zararı görebilmek adına mutlaka bir avukat refakatinde dava açılması gerekmektedir.

Kadıköy avukat Mehmet Ali Helvacı’ ya bu süreç hakkında tüm merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Danışmanlarına, güler yüzlü ve anlayışlı bir hizmet kalitesi sunan Kadıköy avukat Mehmet Ali Helvacı sayesinde bu sürecinize ışık tutacak size avantaj kazandıracak bulgular elde etmeniz daha da kolaylaşacaktır.

Kadıköy boşanma avukatı ve diğer tüm avukatlar boşanmak isteyen ve dava açacak olan tarafların anlattıklarını tarafsız bir şekilde dinler, bunları dava dilekçesinde kullanabilmek adına toplar, güzelce işler ve bir dilekçe oluşturur. Daha sonra taraflar ya da bir tarafın isteği doğrultusunda Aile Mahkemesi’ ne bu dilekçe ile birlikte dava açar. Yani başvuruda bulunur.

Dava dilekçesi, mahkemeye boşanma konusundaki gerekçeleri sunacağı için çok önemli bir evrak olarak görülür. Bu yüzden de profesyonel biri tarafından yazıldığı takdirde, sürecin kısa sürede sonuçlanması adına büyük önem taşır. Kadıköy boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı, bu süreçteki her pürüz ve her faktör için uzmanlaşmış bilgi birikimi ile birlikte size yardımcı olacaktır.

Gerek mesleki eğitimi gerekse tecrübeleri sayesinde sizleri her aşamada düşünen ve boşanmanın etkilerini en azından hukuksal açıdan hafifletmeye çalışan Kadıköy boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı ile hemen iletişime geçebilirsiniz. Numara ve adres bilgileri yazının devamında mevcuttur.

Kadıköy Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Kadıköy anlaşmalı boşanma avukatı sayesinde bulunduğunuz bölgeden sorularınıza yanıt alabilir ve İstanbul’ un her semtine hizmet veren Kadıköy avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan, boşanma işlemleri için daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Anlaşmalı boşanma; evliliğin yürümemesiyle birlikte her iki tarafın da boşanma kararı alması ile açılabilecek bir dava türüdür. Ancak bu davanın açılabilmesi için çiftin en az 1 yıl süre evli kalmış olmaları gerekmektedir. Yoksa anlaşmalı boşanma davası açılamaz.

Anlaşmalı boşanma davaları için, tarafların mahkemenin belirttiği her konuda anlaşma sağlamış olması gerekmektedir. Bu konularda yaşanabilecek pürüzler, anlaşmalı boşanma davasını çekişmeli boşanma davasına çevirebilir.

Kadıköy anlaşmalı boşanma avukatı sayesinde, anlaşmazlıklarına yeni bir pencereden bakabilir, bazı konularda uzlaşma sağlayabilir ya da en azından profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

Anlaşmalı boşanma için; velayet, mal- mülk paylaşımı- nafaka ve tazminat gibi konuların her birinde anlaşmış olmak gerekir. Örneğin; normalde nafaka verilmesi konusunda anlaşıp miktarda anlaşmazlık meydana gelirse o zaman dava yine çekişmeli boşanma davasına döner.

Nafaka ve tazminat gibi faktörlerin sağlanması durumunda, miktarı yine taraflar belirler. Mahkemenin bu tutarı belirleme durumu yoktur. Ancak çocukların velayeti gibi kamu düzenine ilişkin bir konuda mahkemenin verilen kararı uygun sebeplerden dolayı reddetme hakkı vardır. Örneğin; 5 aylık ve anne sütü ile beslenen bir bebeğin velayeti babasına verilirse, mahkeme bu kararı kabul etmeyecektir.

Anlaşmalı boşanmalar konusunda bilinmesi gereken daha birçok husus vardır. Bunların her birini öğrenmek ve aklınızdaki soru işaretlerini gidermek için Kadıköy anlaşmalı boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı’ ya danışabilirsiniz.

Anlaşmalı boşanmalarda, taraflardan biri diğerinin kendisine nafaka vermemesini kabul etmiş ve dava bu şekilde sonuçlanmış ise, daha sonra nafaka istemi için tekrardan bir dava açamaz. Ancak velayet için daha sonradan, dava açmak mümkündür. Eğer mahkemeye sunduğu gerekçeler kabul görürse, velayet değişikliği yapılabilir. Bu gibi hassas konular için doğru tespitlerin yapılabilmesi için profesyonel bir yardıma ihtiyaç vardır. Boşanmaya dair süreçte her türlü sorunuzu Kadıköy anlaşmalı boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı’ ya yöneltebilirsiniz.

Kadıköy Çekişmeli Boşanma Avukatı

Çekişmeli boşanma davaları, anlaşmalı boşanma davaları gibi kısa sürede sonuçlanabilen dava türlerinden değildir. Çünkü taraflardan biri boşanmayı istememekte ya da istese dahi bazı konularda taraflar arasında anlaşmazlıklar yaşanmaktadır. İşte bu konularda meydana gelen anlaşmazlıklardan dolayı, tarafların dinlenmesi, tanıkların dinlenmesi, iddia edilen boşanma nedenlerinin ispatı gibi durumların açıklığa kavuşabilmesi için uzun sürelere ihtiyaç olabilmektedir.  Bu uzun ve meşakkatli süreç içerisinde sizi anlayabilecek ve yardımcı olabilecek bir avukata ihtiyaç duyulması çok normaldir. O yüzden her türlü soru ve sorunlarınız için Kadıköy avukat Mehmet Ali Helvacı’ ya ulaşabilirsiniz.

Kadıköy Avukat; Çekişmeli Boşanma Davalarında En Çok Merak Edilenler:

Çekişmeli boşanma davası süreci davanın içeriği ve süresine göre epey yıpratıcı olabilir. Eşler arasında velayet, nafaka, mal- mülk paylaşımı ya da tazminat gibi konularda anlaşmazlık çıkabilir. Ya da eşlerden bir tanesi boşanmak istemeyebilir. Bu yüzden mahkeme her iki tarafın da gerekçelerini dinlemek ve bunların doğruluğunu araştırmak zorundadır. Çekişmeli boşanma davası aşamaları için Kadıköy avukat Mehmet Ali Helvacı’ ya danışabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Çekişmeli boşanmalar da bir avukattan yardım alınabileceği gibi, kişilerin kendileri de Aile Mahkemeleri’ ne dava başvurusunda bulunabilirler. Bunun için yapılması gereken ilk adım çekişmeli boşanma davası dilekçesi hazırlanmasıdır. Bu dilekçede boşanmanın altında yatan dilekçeler açık bir şekilde dile getirilmelidir. Şayet taraflardan biri boşanmayı istemiyorsa ya da bazı konularda anlaşmazlık söz konusu ise, boşanmak isteyen taraf sebeplerini etkili bir şekilde ifade etmelidir. Aksi takdirde dava düşebilir ya da her iki tarafın da aleyhine kararlar verilebilir. Bunun yaşanmaması adına profesyonel bir yardım alınması gerektiğini önemle vurguluyoruz. Eğer siz de çekişmeli boşanma davasının yorucu süreci ile uğraşırken başarılı bir hizmet almak isterseniz Kadıköy Avukat Mehmet Ali Helvacı’ ya ulaşabilirsiniz.

Çekişmeli boşanma davası ne kadar sürer sorusu bu konuda en sık dile getirilen sorulardandır. Eğer iyi hazırlanmış bir dava dilekçeniz varsa ve nedenleriniz belgeler ile ispatlanabiliyorsa hemen hemen 1 yıl içerisinde dava bir karara bağlanabilir. Ancak bahsi geçen konularda en ufak bir pürüz yaşanıyorsa o zaman dava reddedilebilir. Boşanma avukatlarının önemi de tam olarak burada devreye girer. Çünkü profesyonel bir şekilde çalışan her avukat bu dilekçeleri kabul görecek şekilde hazırlar.

Eğer siz de çekişmeli boşanma sürecindeyseniz ve bu tip işlemler için yardıma ihtiyacınız varsa Kadıköy avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçin.

Çekişmeli boşanma davası nasıl düşer gibi sıkça merak edilen bir soru için de kısaca bilgilendirmede bulunalım. Boşanma davasının düşmesi aslında davanın reddedilmesi anlamına gelir. Eğer sizin boşanma sebepleriniz, Medeni Hukuk’ ta belirlenen sebeplerden birine uymuyorsa o zaman mahkeme tarafından bu isteğiniz reddedilir ve dava düşer. Örneğin; Akıl hastalığı dışında herhangi bir hastalık gerekçesi ile dava açılmış ise, bu mahkeme tarafından kabul görmeyecek bir neden olacaktır. Diğer sebepler hakkında detaylı bilgileri Kadıköy avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan alabilirsiniz.

Çekişmeli boşanma davasında vazgeçme gibi bir durum söz konusudur. Bu hak yalnızca bir kere ile sınırlıdır ve davayı açan kişi tarafından yapılabilir. Kişi, davadan feragat ettiğinde, yani davadan vazgeçtiğinde, tüm sonuçlardan da vazgeçmiş demektir. Ve ilk kez dava açtığı nedenler ile yeniden bir dava açamaz. Mahkeme tarafından kabul görmeyecek bir durum olur bu. Ancak yine farklı ve geçerli bir sebepten dolayı dava açılabilir. Bu konular için detaylı bilgi almak istiyorsanız Kadıköy avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirsiniz.

Çekişmeli boşanma davası nasıl açılır sorusu için, boşanmaya karar veren tarafın bir boşanma dilekçesi ve diğer evraklar ile Aile Mahkemesi’ ne başvurması gerekmektedir. Diğer evraklar arasında dilekçe de dahil olmak üzere, şayet varsa deliller ve nüfus kağıdı fotokopisi bulunmaktadır. Kişi bu aşamaları kendi hazırlayıp kendi takip edebileceği gibi bir avukat yardımı ile de bu işlemleri gerçekleştirebilir. Sürecin sıkıntıları ve tecrübesizlik gibi durumlar göz önüne alındığında eğer davanın kısa sürede sonuçlanması isteniyorsa o zaman mutlaka bir avukattan yardım alınmalıdır. Bu konudaki her türlü yardım ve sorularınız için Kadıköy avukat Mehmet Ali Helvacı hizmetinizdedir.

Kadıköy Avukat Mehmet Ali Helvacı’ nın adres ve iletişim bilgileri:

Adres: Cevizli Mahallesi, Zuhal Caddesi, Füsun Sokak, Ritim İstanbul Residence No: 46/e a/5 blok d: 128 k: 24 Maltepe/ İSTANBUL

Telefon: 0533 351 98 54

Büro Maltepe’ de bulunmasına rağmen Kadıköy avukat Mehmet Ali Helvacı, İstanbul’ daki tüm semtlere hizmet vermektedir.

Kadıköy Avukat; Kadıköy Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

Anlaşmalı boşanma davası ne kadar sorusu bu tip davalarda en çok merak edilen konulardandır. Bu sebeple ilk olarak kişilerin herhangi bir avukatlık danışmanlığı almadan başvuru yaptıkları ücret bilgilerini paylaşalım.

Anlaşmalı boşanma davası ücreti için başvuru harcı 45.90 TL olarak belirlenmiştir. Ancak müzekkere masrafları için sizden ek olarak 100 TL’ lik bir ücret daha talep edilecektir. Anlaşmalı boşanma davası ücreti; 4675 TL olarak belirlenmiştir.

Kadıköy Çekişmeli Boşanma Fiyatları

Çekişmeli boşanma davası ne kadar sorusu ilden ile farklılık gösterebilir. Ayrıca bunun içerisine avukatlık hizmeti alıp almadığınız alıyorsanız davanın karışıklığı, danışmanlık hizmetlerinin içeriği gibi birçok etmen de dahildir. Ancak genel bir fiyat verecek olursak çekişmeli boşanma davası ücreti: 6650- 10400 TL arasında şekillenmektedir. Ücretler için net fiyatları Kadıköy avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan öğrenebilirsiniz.

Kadıköy Avukat; Kadıköy Boşanma Davası Açma

Boşanma; evliliklerin gerektiği gibi yürümemesi ile geçerli bir sebep doğrultusunda her iki tarafın da talep edebileceği bir haktır. Boşanma davası açma hakkı için mahkeme tarafından kabul edilebilecek, Medeni Hukuk’ a uyan bir ya da birden fazla gerekçeniz olması gerekmektedir. Medeni Hukuk’ a aykırı hiçbir sebep, boşanma nedeni olarak kabul edilemez. Örneğin; eşi kanser hastası diye boşanma davası açmak isteyen birinin sebep olarak bu durumu sunmasını mahkeme kabul etmeyecektir. Bu sebepleri detaylı bir şekilde öğrenmek için Kadıköy avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirsiniz.

Boşanma davası açmak için ne yapmak lazım sorusu da bu konuda en çok merak edilen sorulardandır. Boşanma davası açmak için öncelikle geçerli bir sebebiniz ya da her iki tarafın da geçerli bir sebebi olması gerekmektedir. Aksi takdirde dava reddedilir yani düşer. Bu geçerli sebebi belirledikten sonra, şayet tarafların her ikisi de boşanmayı kabul ediyorsa anlaşmalı boşanma için Aile Mahkemesi’ ne başvurulur. Ancak eşlerden biri boşanmayı kabul etmiyor ya da boşanmayı kabul ettiği halde bazı konularda anlaşmazlık yaşanıyorsa o zaman çekişmeli boşanma olarak yine Aile Mahkemesi’ ne başvurulur. Sizin ya da eşinizin bağlı bulunduğu ilde Aile Mahkemesi’ ne başvurulabilir. Ya da son 6 aydır birlikte yaşanılan konutun bağlı bulunduğu ildeki Aile Mahkemesi’ ne de başvuru yapılabilmektedir. Bu konularda, sürecin her bir aşamasını detaylı bir şekilde öğrenmek için Kadıköy avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Boşanma davası açma süreci son derece üzücü ve yıpratıcı bir süreç olabilir. Ancak bu konuda yapılması gereken bazı yasal yükümlülükler vardır. Bunların doğru bir şekilde yerine getirilmesi, tarafların daha az zarar görmesini ve daha az yıpranmasını sağlar. O yüzden bu tip durumlarda mutlaka uzman birinden yardım alınması gerekmektedir. Bu profesyonel yardımı Kadıköy avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan alabilirsiniz.

Bazen anlaşmalı bir boşanma davası, dava içerisinde geçen herhangi bir sebepte anlaşılamaması durumunda çekişmeli boşanma davasına dönebilir. Ya da tam tersi, çekişmeli bir boşanma sürecinde tarafların her konuda anlaşması sağlaması durumunda anlaşmalı boşanma sağlanabilir. Her iki aşamada da sebepler iyi belirlenmeli ve yıpranma payının azaltılması için uzlaşma tercih edilmelidir.

Kadıköy Boşanma Avukatı Tavsiye

Tüm bu süreçler içerisinde aklınıza takılan pek çok şey olacaktır. Sorularınız ve mera ettiğiniz konularda mesleki anlamdaki tecrübesini uzun yıllar geliştirmiş olan Kadıköy avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan yardım alabilirsiniz. Boşanmanın verdiği maddi ve manevi zararlar ya da olumsuzluklar nedeniyle, bazen mantıklı kararlar alamayız. Böylesi bir durumda da kendimiz için profesyonel bir yönlendirmeye ya da desteğe ihtiyaç duyarız. Bunun için de Kadıköy boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı ile görüşme sağlayabilir ve istediğiniz direktifleri alabilirsiniz.

Bazen de özellikle çekişmeli boşanma gibi anlaşmazlıkların bolca yaşandığında dava tiplerinde, hukuki bilgilerimiz kısıtlı olduğu için maddi ya da manevi zararlara uğramak ya da aleyhimize kararlar verilmesi gibi durumlara maruz kalabiliriz. Bunların çoğunluğu dava aşamasındaki profesyonel yardımdan uzak hatalı davranışlardan kaynaklanır. İşte bunları önlemek adına alanında deneyimli uzman kişilerden profesyonel yardımlar almak gerekmektedir. Böyle üzücü durumların yaşanamaması adına, bu süreç boyunca Kadıköy avukat Mehmet Ali kahveci’ den yardım alabilirsiniz.

Kadıköy Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma avukatı ücretleri bu süreç içerisinde en çok merak edilen ve en sık araştırılan konulardandır.

Boşanma avukatı ücretleri ne kadardır sorusu için her avukat farklı bir ücretlendirme oluşturacaktır. Ayrıca bu fiyatlar ilden ile göre de değişkenlik göstermektedir.

Boşanma avukatı ücretleri 2021 yılı için genel olarak, ortalama bir şekilde şöyle belirlenmiştir:

Kadıköy avukat boşanma ücretleri için genel olarak:

  • Yazılı danışma: 1320 TL
  • Çağrı üzerine sözlü danışma: 1045 TL
  • Dava dilekçesinin hazırlanması: 2010 TL

Boşanma Davaları İçin İse Ücretler :

  • Anlaşmalı boşanma: 4675 TL
  • Çekişmeli boşanma: 6650 TL – 10400 TL

Şeklinde belirlenmiştir.

Soru ve sorunlarınız için Kadıköy avukat Mehmet Ali Helvacı’ ya danışabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kadikoy-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kadikoy-egitim-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kadikoy-egitim-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kadikoy-goztepe-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepe-avukat.html

“Kadıköy Avukat” üzerine 22 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara