Kadıköy Eğitim Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davaları, doğaları gereği stresli ve zorlu geçen davalardır. Her iki tarafın da psikolojik olarak etkilendikleri olaylar olan boşanmalar, objektif bir profesyonel tarafından yönetilmeleri gerekmekte olan davalardır.

Boşanma davası açılması için boşanma avukatı şart değildir. Ancak prosedürlerin karmaşıklığı ve sürelerin aktif bir şekilde takip edilmesi oldukça önem arz etmektedir. Bu sebeple boşanma kararı vermiş kişilerin öncelikle bir boşanma avukatına danışmaları şiddetle tavsiye edilmektedir. Boşanma avukatlarının görevi müvekkillerinin çıkarlarını gözeterek boşanma sürecini ilerletmek ve sonuçlandırmaktır.

Boşanma avukatlarının boşanma davalarındaki süreyi doğal olarak kısaltıyor olmaları da başvuru sebeplerinden biri olmaktadır. Dilekçelerin veya boşanma protokollerinin eksiksiz olarak hazırlanması, mahkeme tarafından yapılan incelemelerde herhangi bir pürüze rastlanmaması ve sürecin takip edilmesi boşanma avukatları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Anlaşmalı Ve Çekişmeli Boşanma Davaları

Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları birbirlerinden farklı şekilde ilerleyen davalardır. Anlaşmalı boşanma davalarında tarafların karşılıklı olarak her konuda anlaşmaya varmış olmaları gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma davalarının açılabilmesi için evliliğin 1 yıldan uzun sürmüş olması gerekmektedir. Çekişmeli boşanma davalarındaysa taraflardan biri boşanmak istemiyor olabilir ya da tazminat, nafaka gibi konularda fikir ayrılığı yaşanıyor olabilir.

İki sürecin de hızlı ve eksiksiz yönetilebilmesi için boşanma avukatlarına sıklıkla gereksinim duyulmaktadır. Kadıköy Eğitim Mahallesi bölgesinde faaliyet gösteren pek çok tecrübeli boşanma avukatı bulunmaktadır. Mehmet Ali Helvacı, Eğitim Mahallesi boşanma avukatı olarak uzun süredir faaliyet göstermektedir.

İlginizi Çekebilir;

Kadıköy Eğitim Mahallesi Avukat

Anlaşmalı Boşanma Protokolü

Boşanma Süreci ve Çocuklar İçin Eğitim Nafakası Talebi

Kadıköy Avukat

Kadıköy Eğitim Mahallesi İşçi Avukatı

“Kadıköy Eğitim Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 7 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara