0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kadıköy Bostancı Mahallesi Boşanma Avukatı

Anlaşmalı boşanmalarda ve çekişmeli boşanmalarda taraflar sık sık boşanma avukatlarından danışmanlık hizmeti alma ihtiyacı duymaktadırlar. Alanında uzman ve tecrübeli boşanma avukatları, tarafların bu stresli ve zorlu zamanlardan zarar görmeden geçebilmeleri ve sonrasında herhangi bir pişmanlık yaşamamaları adına faaliyet göstermektedirler.

Anlaşmalı Boşanmalar

Anlaşmalı boşanmalarda tarafların her konuda uzlaşması ve hazırladıkları protokolün eksiksiz ve mahkeme tarafından onaylanabilir olmaları sürecin sorunsuz ilerlemesi için gerekli durumlardandır. Anlaşmalı boşanmalar, iki tarafın da birbirlerinin şartlarını ve taleplerini kabul ettikleri ve ortak olarak hazırlanmış olan protokole uymaya rıza gösterdiklerini belirten boşanmalardır.

Anlaşmalı boşanma davaları boşanma davalarına göre daha hızlı ilerlerler. Tarafların tecrübeli bir boşanma avukatından danışmanlık almalı bu sürecin daha da hızlanmasına yardımcı olacaktır.

Mahkemenin protokolü onaylayabilmesi için protokolün makul ve eksiksiz olması gerekmektedir. Boşanma avukatları bu noktada protokolün hazırlanmasında eksiksiz rol oynayarak mahkemenin protokolü tek seferde onaylamalarında etkili olurlar.

Çekişmeli Boşanmalar

Çekişmeli boşanma davaları tarafların koşullar ve şartlar konusunda anlaşamadıklarının ve kabul etmedikleri taleplerin bulunduğu davalardır. Özellikle bu davalarda boşanma avukatları müvekkillerinin çıkarlarını gözeterek hareket eder ve boşanma sürecinin müvekkillerinin lehine işlemesi için çaba gösterirler. Çekişmeli boşanma davalarının süreci anlaşmalı boşanma davalarına göre daha uzun olabilmektedir.

Bostancı Mahallesi bölgesinde faaliyet göstermekte olan pek çok tecrübeli boşanma avukatı bulunmaktadır. Bostancı Mahallesi boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı da bu bölgede faaliyet göstermekte olan alanında uzman boşanma avukatlarından biridir.

Call Now Button