MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Kadıköy Bostancı Mahallesi Boşanma Avukatı

Anlaşmalı boşanmalarda ve çekişmeli boşanmalarda taraflar sık sık boşanma avukatlarından danışmanlık hizmeti alma ihtiyacı duymaktadırlar. Alanında uzman ve tecrübeli boşanma avukatları, tarafların bu stresli ve zorlu zamanlardan zarar görmeden geçebilmeleri ve sonrasında herhangi bir pişmanlık yaşamamaları adına faaliyet göstermektedirler.

Anlaşmalı Boşanmalar

Anlaşmalı boşanmalarda tarafların her konuda uzlaşması ve hazırladıkları protokolün eksiksiz ve mahkeme tarafından onaylanabilir olmaları sürecin sorunsuz ilerlemesi için gerekli durumlardandır. Anlaşmalı boşanmalar, iki tarafın da birbirlerinin şartlarını ve taleplerini kabul ettikleri ve ortak olarak hazırlanmış olan protokole uymaya rıza gösterdiklerini belirten boşanmalardır.

Anlaşmalı boşanma davaları boşanma davalarına göre daha hızlı ilerlerler. Tarafların tecrübeli bir boşanma avukatından danışmanlık almalı bu sürecin daha da hızlanmasına yardımcı olacaktır.

Mahkemenin protokolü onaylayabilmesi için protokolün makul ve eksiksiz olması gerekmektedir. Boşanma avukatları bu noktada protokolün hazırlanmasında eksiksiz rol oynayarak mahkemenin protokolü tek seferde onaylamalarında etkili olurlar.

Çekişmeli Boşanmalar

Çekişmeli boşanma davaları tarafların koşullar ve şartlar konusunda anlaşamadıklarının ve kabul etmedikleri taleplerin bulunduğu davalardır. Özellikle bu davalarda boşanma avukatları müvekkillerinin çıkarlarını gözeterek hareket eder ve boşanma sürecinin müvekkillerinin lehine işlemesi için çaba gösterirler. Çekişmeli boşanma davalarının süreci anlaşmalı boşanma davalarına göre daha uzun olabilmektedir.

Bostancı Mahallesi bölgesinde faaliyet göstermekte olan pek çok tecrübeli boşanma avukatı bulunmaktadır. Bostancı Mahallesi boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı da bu bölgede faaliyet göstermekte olan alanında uzman boşanma avukatlarından biridir.

İlginizi Çekebilir;

Kadıköy Bostancı Mahallesi İşçi Avukatı

Kadıköy Bostancı Mahallesi Avukat

Bağcılar Göztepe Mahallesi Anlaşmalı Boşanma

Kadıköy Eğitim Mahallesi Boşanma Avukatı

Ataşehir İçerenköy Mahallesi İşçi Avukatı

 

2 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara