Beykoz Cumhuriyet Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davaları anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma davaları olsun, taraflar açısından zorlu ve stresli bir süreci beraberinde getirmektedir. Davaların dilekçe düzenlemeleri ve zaman cetvellerinin takibi gibi gereklilikler de bu süreci daha da zor hale getirebilmektedir. Boşanma davalarında bu sebeple bir boşanma avukatıyla birlikte çalışılması önerilmektedir. Boşanma avukatları gerekli bütün dilekçeleri ve zamanlamaları ayarlayabilir, davanın sekteye uğramasını ve bazı durumlarda kaybedilmesini engelleyebilir.

Boşanma avukatlarının çekişmeli boşanma davalarında müvekkillerini temsil etmelerine izin verilmektedir. Yani müvekkilin duruşmalara katılması çekişmeli boşanma davalarında şart koşulmamıştır. Ancak anlaşmalı boşanma davalarında durum daha farklıdır.

Anlaşmalı Boşanma Davaları

Anlaşmalı boşanma davaları tarafların tam olarak anlaşmaya vardıkları ve birbirlerinden talep ettikleri bütün konular üzerinde uzlaşı sağlandığı boşanma davalarıdır. Anlaşmalı boşanma davaları genellikle daha hızlı sonuçlanmaktadırlar. Ancak her iki tarafın da duruşmaya bizzat katılması gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma davalarında mahkeme tarafların kişisel beyanatlarını duymayı talep etmektedir.

Anlaşmalı boşanma davalarında boşanma protokolünün eksiksiz bir şekilde hazırlanmış olması büyük önem taşımaktadır. Boşanma protokolünün mahkeme tarafından incelenmesi ve uygun bulunması halinde herhangi bir sorunla karşılaşılmadan dava sonlandırılabilmektedir.

Beykoz, Cumhuriyet Mahallesi bölgesinde uzun yıllardır boşanma avukatı olarak faaliyet göstermekte olan tecrübeli ve uzman boşanma avukatlarından biri de Mehmet Ali Helvacı’dır. Cumhuriyet Mahallesi boşanma avukatı olarak faaliyet gösteren birçok avukatı barındıran mahallelerden biridir.

İlginizi Çekebilir;

Cumhuriyet Mahallesi İş Kazası Avukatı

Bağcılar 100. Yıl Mahallesi Avukat

Kadıköy Bostancı Mahallesi Boşanma Avukatı

Cumhuriyet Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Beykoz Cumhuriyet Mahallesi İşçi Avukatı

Hemen Ara