0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Beykoz Cumhuriyet Mahallesi Avukat

Birçok anlaşmazlık, günümüzde dava yolu ile çözülmektedir. Mahkemelerde dava görülürken tarafları avukatlar temsil etmektedir. Tüm davalarda olduğu gibi boşanma davalarında da avukatlar görev yapmaktadır. Boşanma davaları, evlilikte sürekli devam eden ya da kabul edilemeyecek olumsuz durumlar sonucunda açılan evliliği sonlandırma davasıdır. Bu davalar iki türlü olabilmektedir.

Dava, iki tarafın anlaşıp evliliği birlikte sonlandırmak istemesi sonucu açılırsa buna anlaşmalı dava denir. Eğer çiftlerden birinin haklı nedenle açtığı dava ise buna çekişmeli dava denir. Anlaşmalı davalarda süreç hızlı işler ve genellikle 2-3 ay içinde tüm işlemler tamamlanır. Burada çiftler nafaka, velayet, mal ya da mülk gibi konulara da karar vermiş olabilirler. Ancak hakim çiftlerden özgür iradeleri ile boşanmak istediklerini söylemelerini isteyecektir.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Bu davalarda ise taraflardan biri haklı bir neden öne sürerek evliliği sonlandırmak için dava açar. Bu neden karşı tarafın akli dengesi, zina ve yüz kızartıcı suça karışması, cana kastetmesi, terk etmesi vb. olabilir. Bu durumda davacının iddiasını mahkemeye usulüne uygun sunması ve kanıtlaması gerekmektedir. Karşı tarafın da savunma yapması beklenmektedir. Mahkeme, dava dilekçesine ve esasa ilişkin beyanlara bakarak kimin haklı olduğuna, velayet, tazminat ve nafaka gibi konulara karar verir.

Boşanma Avukatı

Bu yüzden iyi bir boşanma avukatı, davanın açılmasından itibaren önemli yararlar sağlayacaktır. Mehmet Ali Helvacı, Cumhuriyet mahallesi avukat ihtiyacı olan kişilere boşanma avukatlığı hizmeti verecektir. Beykoz ve diğer ilçelerde de bu hizmetten yararlanmak için başvuru yapabilirsiniz.

Call Now Button