Beykoz Baklacı Mahallesi Avukat

Yurdumuzun birçok yerinde her gün evlilikler yapılmakta ve yeni aileler kurulmaktadır. Bu aile kurumlarından çoğu işleyişine sorunsuz devam ederken bazı evlilikler sağlıklı yürümemekte ve bunun sonucunda taraflar boşanmaktadır. Bazen karı koca aralarında anlaşıp boşanma davasını beraber açmakta, bazen de boşanmayı sadece biri istemektedir. Tarafların aralarında anlaşmadığı davalara çekişmeli boşanma davası denir. Çekişmeli davalarda varsa çocuğun velayeti, boşanma nedeninin geçerliliği, mal ya da mülk paylaşımı, tazminat ya da nafaka gibi konulara mahkeme karar verir.

Anlaşmalı Boşanma Davaları

Boşanma davasının anlaşmalı olması halinde ise çiftler mahkemeye kendi hür iradeleri ile boşanmak istediklerini beyan edeceklerdir. Bu tür davalarda taraflar varsa çocuğun velayeti, nafaka gibi konularda anlaşmış olabilirler. Bu da davanın daha kolay çözüme kavuşması demektir. Çekişmeli davalar, tarafların durumuna bağlı olarak 1 ila 3 yıl arasında sürerken anlaşmalı davalar 2 – 3 ay gibi kısa bir sürede çözüme kavuşmaktadır.

Boşanma Avukatı

Boşanma davalarının başarıya ulaşmasındaki en büyük etken tarafların durumlarını ve beklentilerini doğru ifade etmesi, iddia sahiplerinin iddialarını kanıtlamasıdır. Ayrıca dava dilekçesinin de duruma uygun olarak hazırlanması gerekir. Kanuna aykırı olarak hazırlanan dava dilekçeleri reddedilir ya da hak kaybına neden olur. Bu yüzden boşanma avukatlarından yardım almak önemlidir. Beykoz ilçesinde boşanma avukatı arayanlar, başarılı bir dava süreci için Avukat Mehmet Ali Helvacı ile çalışabilirler. Örneğin Baklacı Mahallesi avukat ihtiyacınız varsa kendisine vekalet verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Baklacı Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Baklacı Mahallesi İşçi Avukatı

Bağcılar Kemalpaşa Mahallesi Avukat

Altıntepe Mahallesi Boşanma Avukatı

Ahmet Yesevi Mahallesi Avukat

“Beykoz Baklacı Mahallesi Avukat” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara