Altıntepe Mahallesi Boşanma Avukatı

Maltepe civarında yaşayanlar için boşanma konusunda uzman bir avukat bulmaları oldukça kolaydır. Çevrenizde Altıntepe mahallesi boşanma avukatı üzerinde bir sorgulama yaptığınızda birçok avukat bulabilirsiniz.

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma davası açmak isteyen eşlerin durağı aile mahkemesidir. Ancak bazı küçük yerleşim birimlerinde bu konuda çalışan bir mahkeme olmadığı için davalar asliye hukuk mahkemesi üzerinden açılır. Buraya yapılan başvurular davanın durumuna göre değişiklik gösterebilir.

  • Anlaşmalı Boşanma Davaları

Bu davalarda eşlerin her ikisi de dilekçeye imza atmalı ve ilgili mahkemeye iletmelidir. Bu işlem için eşlerin bir yıldan daha uzun bir süredir evli olmaları gerekir. Daha sonra başvuruya istinaden mahkeme bir gün belirler. Burada adliyenin yoğunluk durumuna göre ortalama bir iki aylı bir süreçten bahsedebiliriz.

Anlaşmalı boşanma davalarında nasıl bir yol izlemeniz konusunda Altıntepe mahallesi boşanma avukatı desteği alabilirsiniz. Ancak eğer her iki taraf da boşanmaya kararlı ve istekliyse ve aynı zamanda maddi konularda herhangi bir anlaşmazlık durumu söz konusu değilse o zaman herhangi bir avukat tutmaya gerek olmayabilir.

  • Çekişmeli Boşanma Davaları

Tarafların avukata en çok ihtiyaç duyduğu yer bu tip davaların aşamalarıdır. Çünkü burada iddia edilen konuyu ispat etmek, sanıkları ve şahitleri dinlemek, hukuka uygun bir mal paylaşımı yapmak ve çocuk velayeti gibi hassas konuları ortaya çıkar. Bu nedenle en doğru yaklaşım bir profesyonelden destek almak olacaktır. Ayrıca eşler boşanma aşamasında çok farklı bir ruh haline girebildikleri için aralarındaki negatif elektrik sağlıklı kararlar alamamalarına sebep olabilir. Bu aşamada soğukkanlı davranan ve gerçekler üzerinden sizi yönlendiren birinin olması psikolojik açıdan bu süreci hasarsız atlatmanız konusunda da yardımcı olacaktır. Bu yüzden bir Altıntepe mahallesi boşanma avukatı ile irtibata geçip konu hakkında bilgi alabilir ve vekaletinizi verebilirsiniz.

Boşanma Davası Ne Kadar Sürer?

Boşanma davaları için net bir tarih vermek mümkün değildir. Çünkü her davanın akışı farklıdır. Bu yüzden davanın içeriği ve ne kadar yan konu olduğuna göre değişir. Örneğin İstanbul çok yoğun çalışan bir adliye yapısına sahip olduğu için, bir Anadolu kentine göre dava süreleri iki katına kadar çıkabilir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/altintepe-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/altintepe-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/altintepe-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/altintepe-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/altintepe-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

“Altıntepe Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara