Altıntepe Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Geçici bir süreliğine kendi üzerinize ait bir malı başka bir kişiye devretmek konusunda bazı zamanlarda sorunlar yaşanabiliyor. Sözleşme kapsamına uymayan kişiler için yapılması gerekenleri, Altıntepe Mahallesi kira hukuku avukatı gerekli önlem ve işlemleri üstleniyor. Ev sahipleri sözleşme şartlarını, sözleşmenin uyumu ve takibini, kira tutarını yasalara göre belirlemeyi, kiracı ile yaşanan sorunları çözmek gibi konularda yardımcı olur. Maltepe avukatlık bürolarında kira sözleşmeleri hakkında mahkemeye de başvurabilirsiniz.

Kira Hukukuna Uygun Olmayan Maddeler

Ev sahipleri ve kiracılar mağdur olmamak için kira hukukuna uyumlu olmaları gereklidir. Kira hukukuna uygun olmayan sözleşmeyi imzalayan ve hazırlayan kişiler, birçok sorunla karşılaşabilir. İki kişi arasında yapılan sözleşmelerden her iki tarafta sorumlu tutulur. Daha güvenli bir ev kiralamak istiyorsanız, sözleşmenizi Altıntepe Mahallesi kira hukuku avukatı ile hazırlayın. Avukatlarımız, ev sahibi ve kiracının isteklerine göre değil Türk Borçlar Kanunu’na göre düzenler. Geçerli bir sözleşme olarak hazırlanan kira sözleşmesinde yaşanan herhangi bir sorun, mahkeme tarafından kısa sürede çözülür. Ancak kanunlara uymayan ve şahsi fikirler dahilinde hazırlanan kira sözleşmeleri geçerli değildir.

Kiracılar arasında Kanunlara Göre Uyulması Gereken Konular

  • Ev sahibi ve kiracı kendi istek ve beklentilerine göre ev kirasının miktarını belirleyemez. Kiraların belirlenmesi Gayrimenkul Kiraları Hakkındaki Kanun’a göre belirlenir. Ev sahibi ve kiracı arasında anlaşmazlık yaşandığı taktirde, mahkemede hakim evin fiyatına göre kira bedelini belirler.
  • Kira artış miktarları, vergi ve evin sigortasına göre ayarlanmalı.
  • Kiracının evden ayrılması ve tahliye edilmesinde, kira hukukuna bağlı hazırlanan maddelerde geçerlidir.
  • Kiracı, ev için ödemesi gereken kiraları ödemiyor ve borçları birikiyorsa, ev sahibi Altıntepe Mahallesi kira hukuku avukatı ile gerekli işlemleri başlatabilir. Avukatlarımız mahkeme kararıyla icra işlemlerini başlatır.

Kira hukuku avukatları İstanbul Maltepe ilçesinde bulunan ofislerinde hizmet veriyor. Deneyimli kadromuz, ev sahibi ve kiracı arasındaki anlaşmazlıkların takibini yaptığı gibi gerekli işlemleri yerine getiriyor. Mahkeme aracılığı ile yapılan icra takipleri sonucunda, mağdur olan ev sahibinin borçları gideriliyor. Tüm kira ve ev sahipleri arasında gerçekleşen problemler kanunlara uygun şekilde yürütülüyor.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/altintepe-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/altintepe-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/altintepe-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kira-sozlesmesi-meskeniyet-icin-onemli-mi.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ev-sahibinin-kiraci-uzerindeki-haklari-nelerdir.html

“Altıntepe Mahallesi Kira Hukuku Avukatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara