Aydınevler Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Kira sözleşmeleri hakkında yaşanan sorunlarda sulh mahkemeleri davalara bakar. Kira davaları Gayrimenkul Kiraları Hakkında Kanun’un 6570 sayılı maddesine göre incelenir. Kira kanunu genelinde sözleşmelerdeki geçerli maddelere uymayan kişiler yargılanır. Maltepe ilçesinde yer alan avukat büromuzda, gayrimenkulle ilgili tüm sorunlar kanunlardaki maddelere uygun şekilde çözüme kavuşturulur.

Türk Borçlar Kanunu’nda bulunan maddeler gerek görüldüğü taktirde değiştirilir. Kanunda bulunmayan bir olayla karşı karşıya kalındığında, hakim kendi kararı ile mahkemeyi karara bağlar. Ev sahibi ya da kiracı ile yaşadığı sorunları Aydınevler Mahallesi kira hukuku avukatları ile mahkemeye taşıyabilir.

Kira Sözleşmesi Ve Yenilenen Maddeler

Kira sözleşmesini hazırlarken Borçlar Hukuku’na uygun şekilde hazırlamanız gerekir. Kira hukukuna uygun bir şekilde hazırlanan sözleşmelerde yaşanan problemler, mahkeme tarafından karar bağlanır. Kira sözleşmesinde, kira bedelini ayarlarken Üretici Fiyat Endeksi’ni geçmemeli. Ancak taraflar arasında yaşanan anlaşmazlıklar halinde, mahkemede hakim kira tutarını belirler.

Yenilenen yasalar gereği ev sahibi, kiracıdan herhangi bir ek ücret talep edemez. Yan gider adı altına kira bedeli haricinde ev sahipleri kiracıdan para teklif ettiği taktirde suçlu durumuna düşer.

Kira sözleşmeleri hakkında fesih işlemleri hakkında bilgi ya da madde daha önceki kanunlarda bulunmuyor. Yenilenen Borçlar kanununda, kiracı sözleşmeyi iptal etmediği zaman sözleşme geçerliliğini koruyor ve 1 yıl daha yenilenmiş sayılıyor. 10 yıllık kiracılar için yeni haklar getirilmiştir.

Gerekli görüldüğü anda değiştirilen Borçlar Hukuku maddeleri ve haklarınızı takip etmek için Aydınevler Mahallesi kira hukuku avukatları sizin adınıza sözleşme ve yenilenen kanunların takibini yapabilir.

Kira Depozitosu Ne Kadar Olmalıdır?

Yeni bir kiracı ile evinizi kiraya veriyorsanız depozito almanız şart değildir. Depozito kiracının isteğine bağlı alınır. Yeni kiracıdan alınacak olan depozitonun miktarı ise sözleşmelerde olduğu gibi Borçlar Hukukuna göre ayarlanmalıdır. Depozito, 1 ay verilen kiranın 3 katı olarak alınıyor. Aydınevler Mahallesi kira hukuku avukatları ev sahibi ve kiracı arasındaki sözleşmeleri hazırladığı gibi ödemelerin takibini de yapıyor. İstanbul gayrimenkul ile ilgili tüm sorunları çözen avukatlarımız mağdur kişilerin sorunlarını mahkemeye taşıyor.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/basibuyuk-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kadikoy-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/aydinevler-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/basibuyuk-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/istanbul-maltepe-isci-avukati.html

“Aydınevler Mahallesi Kira Hukuku Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara