Başıbüyük Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Türkiye’de başlatılan konut yenileme ve ev sahibi olma konusundaki yenliklerle pek çok kişi ev sahibi oluyor. Yatımı amacı ile alınan evler kiraya verilerek gelir sağlanıyor. Ev sahibi ve kiracı arasında yapılan anlaşmalar belirli kanunlar çerçevesinde ilerletilir. Taraflar kendi aralarında kişisel maddeler hazırlayamaz. Ev sahibi ve kiracı tanıdık ve anlaşmalı olsa dahi Gayrimenkul Kiraları Hakkındaki Kanun geriyi sözleşmeye maddeler konulmalıdır. Sözleşmelerin imzalanmasındaki amaç, iki tarafında haksızlığa uğramasını engellemektir. Maltepe avukat ofislerinde bakılan kira davalarında mağdurların sorunları çözülüyor. Davaların açıldığı mahkemelerde Başıbüyük Mahallesi kira hukuku avukatı gerekli incelemeleri yakından takip eder.

Kiracını Yapmakla Yükümlü Olduğu Maddeler

Ev kiralarken yapılan anlaşmalara kiracı ve ev sahibi uymak zorundadır. Kiracının yükümlü olduğu genel konulardan biride kira ödemeleri ve kontrattaki maddelere uymaktır. Kiracı, geçici bir süreliğine kiralamış olduğu eve zarar veremez. Verilen zarar karşısında ev sahibi Başıbüyük Mahallesi kira hukuku avukatı ile mahkemede hakkını arayabilir. Sözleşme kanunlara uygun olduğu taktirde, mahkeme kararı ile zararlar karşılanır.

Kiracının yükümlülükleri olduğu gibi ve sahibinin de sorumlu olduğu konular vardır. Ev sahibi sözleşmeyi istediği zaman fes edemez, dilediği gibi ev kirasına zam yapamaz. Ev sahibi aynı zamanda evin sigortasını ve vergisini düzenli bir şekilde ödemelidir. Ev ile ilgili ödeme işlemlerini kiracının ödemekle yükümlü olduğu bir borç gibi gösteremez.

Kira Sözleşmesi Hangi Durumlarda Fesih Edilir

Ev sahibi ve kiracının haklarının korunması için imzalanan sözleşmelerde karşı tarafların farklı hakları vardır. Kanunlar ve yenilenen haklarınızı Başıbüyük Mahallesi kira hukuku avukatı ile takip edebilir işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Avukatlarımız alnındaki tüm konuya hakim deneyimli kişilerdir.

Ev kirası sözleşmesi feshi mağdur olan kişi tarafında gerçekleşir. Evi kiralayan kişi, kirayı ödemez ve ev sahibi sözleşmeyi iptal edebilir. Ancak kira gecikmelerinde sözleşme iptal edilmez. Kira sözleşmeleri iki şekilde gerçekleşebilir. Kısmen ve tamamen fesih işlemlerini ve haklarınızı avukatlarımızla öğrenebilirsiniz. İstanbul da bulunan gayrimenkullerde yaşanan kiracı ve es sahibi arsındaki sorunları Maltepe’de bulunan avukat ofislerimizde görüşme sağlayarak çözüm yolları öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/basibuyuk-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/basibuyuk-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/basibuyuk-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/basibuyuk-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepe-kira-hukuku-avukati.html

Hemen Ara