0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cevizli Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Ev kiralamak ve sözleşmelerin detaylarını günden güne değişiyor. Borçlar hukukuna bağlı Gayrimenkul Kiralama Hakkında Kanun maddeleri yenileniyor. Bu nedenden dolayı kiracılar ve ev sahipleri haklarını öğrenmek için Maltepe İlçesinde bulunan avukat bürolarından bilgi alabilirsiniz. Ev ve kiracılar yaşadıkları problemleri mahkeme yoluyla çözmek için Cevizli Mahallesi kira hukuku avukatı ile görüşme sağlayarak işlemlerini devam ettirebilirler.

Ev sahibi ve kiracı arasındaki yaşanan sorunlar sulh mahkemelerinde karara bağlanıyor. Mahkemede hakim 6098 Sayılı Türk Borçlar Kanunu maddelerine bağlı olarak hareket eder.

Ev Kiracılarını Karşılaştığı Sorunlar Ve Mahkeme Kararları

Ev kiralamadan önce imzalanan sözleşme ve kontratların belirli bir süre geçerliliği vardır. Eski kanuna göre yenilenmeyen sözleşme geçerliliğini yitiriyordur. Ancak yeni kanunla birlikte kiracı ve ev sahibi arasında imzalanan sözleşmenin geçerliliği doldurmadan bir hafta önce yenilenmez ve gerekli güncellemeler yapılmazsa kira sözleşmesi 1 yıl daha geçerli hale gelir. Bu nedenle kira sözleşmeleriniz takip etmelisiniz. Kira sözleşmesi ve yenilikleri hakkında Cevizli Mahallesi kira hukuku avukatı ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

Ev sahiplerinin en çok karşılaştığı sorunlardan biri de sözleşme kurallarının ihlal edilmesidir. Kira sözleşmeleri kanunlara uygun hazırlanmış ve uygulanmıyorsa sulh mahkemelerine başvurarak hakkınızı arayabilirsiniz. Kira mahkemelerinde kanunlar gayet açık ve net bir şekilde açıklanmıştır. Kanun ve sözleşmelere uymayan kişiler hakkında işlemler başlatılır. Avukatlarımız aracı ile haklarınızı arayabilir ve kısa sürede mağdur olan kişilerin sözleşme gereği talepleri gerçekleştirilir.

Sözleşme Dışında Gerçekleşen Durumlarda Ne Yapılır?

Kiracı ve ev sahibi arasında imzalanan sözleşmelerde farklı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ev sahibinin ölmesi ya da değişmesi gibi durumlarda Cevizli Mahallesi kira hukuku avukatı ile görüşme sağlayarak çözüm yolu üretebilirsiniz. Mahkeme kararı ile devam eden davalarda Türk Borçları Kanunu ve Gayrimenkul Kiralama Hakkında Kanun’lar da boşlukla olabilir. İstanbul Maltepe’de bulunan tecrübeli avukatlarımız, karşılaştığınız tüm sorunlarda farklı yöntemler uygulayabilir. Kira mahkemeleri ile ilgili mahkemelere bakan avukatlar, davacı ve davalının durumunu, mahkeme seyrini takip eder. Mahkemede, mağdur olan kişinin isteklerini talep eder ve haklarınızı korumanızda yardımcı olur.

Call Now Button