Tüketicilerin Karşılaştığı Sorunlar

Türkiye’de Tüketici Hakları Koruma Derneği Tükoder tarafından yürütülen çalışmalar sonrasında Anayasa’nın 172. Maddesi genişletildi ve artık tüketiciler daha fazla hakka sahip oldu. Maltepe tüketici avukatı ve Türkiye’deki diğer avukatlar da bu konuda daha fazla aktif olmaya başladı. Türkiye’de tüketici hakları, Avrupa Birliği Uyum Yasaları sonrasında geliştirildi. Bunlar arasında bozuk veya kusurlu ya da ayıplı mal, taksitli satışlar, kapıdan pazarlamalar, tüketici kredileri, banka yıllık kart ücretleri gibi konular en çok konuşulan ve şikayet edilen başlıklar oldu. Maltepe tüketici avukatı birimlerimiz de temel ve evrensel haklar ölçüsünde Birleşmiş Milletler’in belirlediği 9 temel ilkeye göre hareket etmekte ve buna göre müvekkillerinin haklarını gözetecek ve tazmin edecek girişimlerde bulunmaktadır.

Ölümlü Trafik Kazalarında Tazminat Davaları

Avukatlarımız ölümlü trafik kazası sonrasında meydana gelen maddi ve manevi zararların giderilmesi için tazmin davalarına büyük önem vermektedir. İlk olarak davanın hesaplanması çalışmalarına başlanır. Burada kişilerin toplam gelirleri ve olaydaki kusurun payı çok önemlidir. Hesaplama aşamasında yüzde 80 maluliyet oranı, yüzde 20 kusur oranı gibi noktalar dikkate alınır. Ölümlü trafik kazası içerisindedestekten yoksun olma, çocuk ölümü sonrasında destek yoksunluğu, maddi ve manevi tazminat davası ile hastane giderleri ile ilgili de tazminat davaları açılabilir.

İş Kazaları ve İşçi Davaları

İş Kanunu 4857 sayılı Kanun maddeleri çerçevesinde çizilmiş ve Maltepe işçi avukatı birimleri bu konuda son derece bilgili hale gelmiştir. Maltepe işçi avukatı, iş kazası ve diğer konularda tazminat davası açma yetkisine sahiptir. İş kazası davaları kısa sürede ispat halinde başarıya ulaşmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kidem-ve-ihbar-tazminati-hesaplama-2019.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cevizli-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/tuketiciler-ve-isciler-kime-basvurmali.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ticari-isletmelerin-hizmetlerine-iliskin-uyusmazliklar-nasil-cozulur.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/tuketici-haklari-avukati.html

“Tüketicilerin Karşılaştığı Sorunlar” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara