0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kimlere Karşı Trafik Kazası Davası Açılabilir?

Hukuki nitelik olarak haksız fiil diye adlandırılan trafik kazaları yine aynı nitelikte iki farklı türde incelenir. Ölümlü trafik kazası ve yaralanmalı trafik kazası olarak iki türde değerlendirilen bu olaylar, maddi ve manevi tazminat davası hakkının elde bulundurulması demektir. Ölümlü trafik kazası sonrasında karşı tarafa dava açılabilir. Fakat trafik kazalarında haksız fiili şahsen işleyen kişilere dışında da tazminat davası sorumluları bulunmaktadır. Haksız fiil sonrasında meydana gelen ölüm, yaralanma ve herhangi bir mal varlığı zararı söz konusu olduğunda şu kişilere dava açılabilir: Araç sürücüsü, aracın sahibi, aracın işleteni ve sigorta şirketidir. İş kazasıeğer bir trafik kazası ise burada da aynı kişiler geçerlidir.

Tüketici Haklarında Bilinmesi Gerekenler

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, Birleşmiş Milletler Evrensel Tüketici Hakları Beyannamesi içerisinde belirlenen hedeflere göre tüketiciler, uğradıkları zararları tazmin etme hakkına sahiptir. Bunun için de Maltepe tüketici avukatı birimlerimize başvurabilirsiniz. 1995 yılından bu yana yürürlükte olan kanunla ilgili bilinmeyen maddeleri de Maltepe tüketici avukatı birimlerimize iletebilirsiniz. 172. Madde ve 4077 sayılı Kanun ile bu davaların hatları çizilmiştir.

İşçi Sözleşmelerinde Deneme Süresi Ne Kadardır?

İçerisinde iş kazası da dahil olmak üzere 4857 Kanun ve 15.madde gereğince en fazla 2 ay olarak sözleşme yapılabilir. Toplu iş sözleşmelerinde bu süre 4 aydır. Maltepe işçi avukatı bu aşamada sizlere yardımcı oluyor. Deneme süresi içerisinde ve sonrası sigortasız çalışmalar için Maltepe işçi avukatı departmanlarımıza başvurunuz.

Call Now Button