Başıbüyük Mahallesi Boşanma Avukatı

Evlilik süreleri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kısalmış durumdadır. Bu durum da civarda yaşayan kişilerin Başıbüyük mahallesi boşanma avukatı arayışlarını artırmıştır. Boşanma düşüncesi olan kişiler durumda en az hasarla çıkabilmek için destek alma yoluna giderler. Maltepe ilçesi sınırlarında hayatını sürdürenler uzman bir avukatta destek aldıklarında işleri çok daha kolaylaşacaktır.

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Hukuksal süreçlerin tamamında olduğu gibi boşanma davalarında da bir dilekçe ile başvuru yapmak gerekir. Dilekçeyi kabul edecek kurumsa eşlerin yaşadığı yerde bulunan aile mahkemesidir. Dilekçe sonrasına izlenmesi gereken süreçler davanın şekline göre değişkenlik gösterir. Bu noktada boşanma davalarını iki farklı başlıkta inceleyebiliriz.

Anlaşmalı Boşanma Davaları

Süreç olarak en kolay olan ve detayları çok uğraşma gerektirmeyen dava tipi anlaşmalı boşanma davalarıdır. İsminin bu şekilde konmuş olmasının sebebi ise eşlerden her ikisinin de boşanma konusunda ekstra bir talebinin olmaması ve ortak bir karar almış olmalarıdır. Bu yüzden bu davalar en kısa sürede karara bağlanan boşanma davalarıdır. Karar süresi ise mahkemenin durumuna göre değişebilir. Ancak yerleşim yerinin nüfus yoğunluğuna göre ortalama 1-2 ay netleştiğini söylemek mümkündür. Süreci daha da hızlandırmak isteyen eşler temyiz haklarından feragat etmek sureti ile bu amaçlarına ulaşabilirler. Temyize gitmek isteyen bir eş olursa da Başıbüyük mahallesi boşanma avukatı ile irtibata geçip durumu detaylıca değerlendirebilir.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Taraflar arasında çeşitli konularda tam bir uzlaşma gerçekleşmezse durum çekişmeli boşanma davaları ile karara bağlanır. Bu tip davalarda aşağıdaki konular mercek altına alınır.

  • Çocuk velayeti
  • Mal paylaşımı
  • Maddi – manevi tazminat

Başıbüyük mahallesi boşanma avukatı ile olan konuşmalarınızda çekişmeli boşanma davalarında nasıl bir yol izleyeceğinizi daha net belirleyebilirsiniz. Çünkü bu tip davalar birçok yönden ele alınması gereken ve zamanın da çok önemli olduğu davalardır. En ufak bir ihmal davanın neticesine ve sonuçlanma süresine direk olarak etki edebilir.

İstanbul civarında yaşayanlar için işinin ehli bir avukat bulmak zor olmayacaktır. Burada uzmanlık durumuna ve bütçenize göre bir anlaşma yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/basibuyuk-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/basibuyuk-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/basibuyuk-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/basibuyuk-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurna-mahallesi-bosanma-avukati.html

“Başıbüyük Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara