Başıbüyük Mahallesi İşçi Avukatı

İşçi ile işveren arasındaki davalar Başıbüyük mahallesi işçi avukatı sayesinde daha kolay çözümlenebilir. Maltepe civarında yaşayan işçiler çalıştıkları işyerlerini dava etmek istiyorlarsa bu konuda bir avukattan yardım almaları kendileri için daha hayırlı olabilir. Çünkü avukat takibinde ilerleyen davalarda yapılması gerekenler zamanında yapılır ve böylece elde edilen bir hak varsa bunun alınması kolaylaşır.

İşçiler Hangi Konularda Dava Açabilir?

Özel sektörde işçi ile işveren arasında muhtelif sebeplerde ötürü sürtüşmeler olabilir. Önemli olan bu konuların adaletli bir şekilde ele alınıp, sonuca bağlanmasıdır. Bu konuda hakkını mahkemede aramak için yola çıkmış olan işçiler Başıbüyük mahallesi işçi avukatı konusunda bir takım araştırmalar yapıyor olabilirler. Bu araştırma doğru bir yolda olduklarını gösterir, çünkü avukatın dahil olduğu davalarda kişinin üzerindeki baskı da azalır. Bir işçinin işvereni dava ettiği bazı örnekleri şu şekilde listeleyebiliriz.

  • Kıdem tazminatının ödenmemesi
  • İhbar tazminatının ödenmemesi
  • Haksız yere işten çıkarılması
  • Ücret ve primlerinin ödenmemesi
  • Fazla mesai şartlarına uyulmaması
  • Mola ve yılık izin haklarının kullandırılmaması
  • İş kazası sonrası tazminat ödenmemesi

En çok rast geldiğimiz dava çeşitlerini ele aldığımız bu listede olmayan ancak işçilerin dava açabileceği daha birçok sebep olabilir. Ancak sebep her ne olursa olsun dikkat edilmesi gereken en önemli husus ispat durumunun yazılı olarak yapılması gerektiğidir. Bazı durumlarda şahit ifadeleri de dikkate alınır. Ancak özellikle iş sözleşmesinin dışında hareketler varsa bu durumun muhakkak somut delillerle ortaya konması gerekir. Bu durumda da size Başıbüyük mahallesi işçi avukatı yardımcı olacaktır.

Haksız Yere İşten Çıkarılma Davaları

İşçi eğer sözleşme imzalamasının üzerinden 6 ay geçtiği halde sözleşmesinin gereği yerine getirilmeden işten çıkarıldıysa durumu dava edebilir. Burada işverenin işten çıkarırken yaptığı yazılı açıklama baz alınır. İşçi bu duruma itirazını mahkeme kanalıyla iletebilir. İşçinin kendisine tebliğ geldikten sonra en geç bir ay iinde dava açması şartı vardır.

Eğer şartlar sağlanırsa işçi çalışma hayatına geri dönebilir ve işsiz kaldığı dönem için belirli şartlarda tazminat alabilir. Durumun İstanbul çevresinde birçok örneği vardır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/basibuyuk-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/basibuyuk-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/basibuyuk-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/basibuyuk-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/basibuyuk-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

“Başıbüyük Mahallesi İşçi Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara