MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Beykoz Bozhane Mahallesi Avukat

Gerek bireysel gerek kurumsal başvurularla her gün birçok dava açılmaktadır. Açılan davaların da azımsanmayacak bir kısmı boşanma davası olmaktadır. Boşanma davası, evliliğinin sağlıklı yürümediğini düşünen kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Eşlerden biri ya da ikisi boşanma davası açabilmekte, diğer taraf da karşı boşanma davası açabilmektedir. Yasalarca geçerli kabul edilen boşanma sebepler, cana kastetme, zina, terk, kötü muamele, yüz kızartıcı suç gibi nedenlerdir. Davanın açılabilmesi için nüfus cüzdanı yeterlidir. Anlaşmalı davalar genellikle kısa sürede sonlanmakta iken çekişmeli davaların 2-3 yıl sürdüğü görülmüştür.

Boşanma Davaları

Boşanma davaları anlaşmalı boşanma davaları ve çekişmeli boşanma davaları olmak üzere ikiye ayrılır. Anlaşmalı boşanma davalarında taraflar boşanma konusunda fikir birliğine varmışlardır. Hakim, taraflardan boşanmak istediklerini özgür iradeleri ile beyan etmelerini ister. Çekişmeli boşanma davalarında ise taraflardan biri boşanmak isterken diğeri istemez. Bu durumda hakim, boşanma nedeninin geçerliliğine, tarafların iddialarına ve savunmalarına, gerekirse şahitlerin ifadelerine bakarak karar verecektir.

Boşanma Avukatı

Boşanma davaları, kurallara uyulmadan açılırsa amacına ulaşamayabilir. Bundan kasıt, mağduriyetin giderilmemesi ve adaletin sağlanamamasıdır. Bu yüzden boşanma avukatına başvurarak bu mağduriyettin oluşmaması için kendisinden yardım istenmelidir. Beykoz Bozhane Mahallesi avukat aracılığı ile boşanma davası açmak isteyenler Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirler. Beykoz ilçesinde boşanma konusunda yardım isteyen kişilere vekalet ederek dilekçenin doğru yazımı ve davanın seyrinin olumlu olmasına yardımcı olmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Bozhane Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Bozhane Mahallesi İşçi Avukatı

Çekişmeli Boşanma İçin Avukat

Yalı Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Maltepe Avukat

2 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara