Kadıköy Dumlupınar Mahallesi Boşanma Avukatı

MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Kadıköy Dumlupınar Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davaları son yıllarda dünya genelinde artış göstermekte olan davalardır. Evlenen çiftlerin boşanmaları artık sık rastlanan bir durum haline gelmiştir. Ancak yine de bu durum, boşanma sürecini daha kolay hale getirmemiştir. Tarafları psikolojik olarak yıpratabilen ve etkileyen bir durum olan boşanma davaları esnasında, tarafların boşanma avukatlarından hizmet almaları kesinlikle önerilmektedir.

Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarında boşanma avukatları etkin rol oynamaktadırlar. Tarafların gözünden kaçan noktalar ya da prosedüre aykırı şekilde hareket edilmesi sürecin doğası gereği karşılaşılabilen noktalardır. Boşanma avukatları bu noktada müvekkillerine yardım etmektedirler.

Boşanma Davalarında Müvekkillerin Katılımları

Anlaşmalı boşanma davaları iki tarafın birbirlerinin bütün şartlarını kabul ettikleri ve aralarında anlaşmaya vardıkları boşanma davaları olarak kabul edilmektedirler. Avukat tarafından eksiksiz olarak hazırlanmış boşanma protokolü, sürecin hızlandırılmasına ve eksiksiz bir şekilde yürütülmesine yarar. Mahkeme, anlaşmalı boşanma davalarında tarafların duruşmalara bizzat katılmalarını talep etmektedir. Tarafların kendi ağızlarından beyanatlarını dinleyerek karara ulaşacak olan mahkeme bu sebeple duruşmalarda tarafların bulunmaları gerekliliğinden yanadır.

Ancak çekişmeli boşanma davaları, yani tarafların çeşitli konularda anlaşmaya varamadıkları ya da taraflardan birinin boşanmak istemediği davalar, anlaşmalı boşanma davalarına göre daha farklı şekilde ilerlerler. Bu davalarda tarafların duruşmaya katılımları zorunlu değildir, avukatları tarafından temsil edilebilirler.

Boşanma davaları açılırken ve süreç yönetilirken, tecrübeli ve uzman bir boşanma avukatına ihtiyaç vardır. Kadıköy Dumlupınar Mahallesi bölgesinde hizmet vermekte olan boşanma avukatlarından biri de Mehmet Ali Helvacıdır. Mehmet Ali Helvacı uzun zamandır Dumlupınar Mahallesi boşanma avukatı olarak faaliyet göstermekte olan tecrübeli boşanma avukatlarından biridir.

İlginizi Çekebilir;

Arnavutköy Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Avukat

Kadıköy Dumlupınar Mahallesi İşçi Avukatı

Dumlupınar Mahallesi İşçi Avukatı

Dumlupınar Mahallesi Boşanma Avukatı

Dumlupınar Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara